Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Prof. William

Quote from: Member on 2012-08-20, 16:50:01
Quote from: Cloud on 2012-08-19, 23:37:33
Nincs ilyen anime ahol a két főhős  a végén életben marad és esetleg össze is jönnek? :(
Félve kérdezi meg ilyenkor az ember, hogy olyan van-e, amiben túlélik, összejönnek és nem csak a kézfogásig jutnak el? :) Onegai Sensei-t leszámítva, ugye. :D

Yosuga no Sora. Ott bizony JÓVAL messzebb jutnak mint egy átlagos kézfogás.  :kocc:

Cloud

Quote from: SaiyaGin on 2012-08-20, 11:23:47
Quote from: Cloud on 2012-08-19, 23:37:33
Guilty Crown


egész jó lett.

:he:

TUdom olvasgattam a hsz-eiteket amikor még ment, tudom hogy itt senki nem szereti, de nekem bejött. :D

kada

#9422
Quote from: Prof. William on 2012-08-21, 14:42:03
Quote from: Member on 2012-08-20, 16:50:01
Quote from: Cloud on 2012-08-19, 23:37:33
Nincs ilyen anime ahol a két főhős  a végén életben marad és esetleg össze is jönnek? :(
Félve kérdezi meg ilyenkor az ember, hogy olyan van-e, amiben túlélik, összejönnek és nem csak a kézfogásig jutnak el? :) Onegai Sensei-t leszámítva, ugye. :D

Yosuga no Sora. Ott bizony JÓVAL messzebb jutnak mint egy átlagos kézfogás.  :kocc:
Újfent egészen más műfaj  ::)

Quote from: frozenstein on 2012-08-20, 14:20:56
Quote from: SaiyaGin on 2012-08-20, 11:23:47
Quote from: Cloud on 2012-08-19, 23:37:33
Guilty Crown

egész jó lett.
:he:
Nekem is közepe tetszett a leginkább. :szemuveges:
+1 hogy a közepe volt az érdekesebb, de ahogy Cloud is írja már lefutottuk egyszer.

Cloud

Gosick


Ez nagy királyság volt. Imádtam. Pedig úgy indult hogy unalmas lesz.

Cloud

 

Toki wo Kakeru Shoujo
Az idő fölött járó lány


Egy slice of life anime (egy másfél órás Movie) amiben a főszereplő lány, véletlenül rájön hogy vissza tud ugrani az időben. Ez persze mint kiderül nem mindig olyan nagy móka, lesz is ebből probléma.

Az anime nekem nagyon tetszett, nem is tudom mikor láttam hasonlót. Azt hittem poénkodósra veszik majd a figurát, ehhez képest, bár vannak poénok, szerintem elég komoly animét kapunk.
A vége tetszett, bár talán jobb lett volna ha

[spoiler]összejön a sráccal a jelenben. Ok a jövőben majd találkoznak persze. [/spoiler]


És ha már a téma bejött, akkor léteznek olyan animék amikben időutazás van?

Selmo

#9425
Quote from: Selmo on 2012-03-21, 18:50:26
Steins;Gate (25 rész): Az időutazás nem lehetséges, de mi történik, ha egy SMS-t vissza tudsz küldeni a múltba és ezzel megváltoztatod a történelem folyását? Az anime ezt a kérdéskört boncolgatja, egy-két apróságtól eltekintve nagyszerű a felépítése. Az elején még elég lassú a folyása, vidám hangulatú iskolai élet típusú - igaz iskola nincs benne egy szál se -, a közepe táján azonban egyszercsak átvált drámai hangulatú komoly kérdéseket feszegető témára, amibe beúszik a romantikus szál is. A befejezése lehet, hogy megosztó lesz, én másra számítottam, de nem akarom elspoilerezni. Bátran nézzen bele az, akit nem rémiszt a téma.
Mással még nem találkoztam emlékeim szerint, csak amit te is most láttál.

Oké, mégis láttam vagy egy tucatot AniDB szerint.

A tökéletesség unalmas.

Cloud

Köszi elkezdtem. Eddig nagyon tetszik 5 rész után.

Member

Another...
...piece of crap, akartam poénkodni, de nem fog menni. Nagyon vidigyanúsan indult, de egy nagyon kerek, nagyon átgondolt sorozat lett belőle, ami rendszeresen újragondolja a koncepciót és meglepi a nézőt. Talán idén a legjobb eddig, mindenkinek bátran ajánlom.

9,75/10

Junchi

^WAT?

Szerintem az egyik legrosszabb, legszánalmasabb sorozat, ami idén készült... ^^"

Member

Csak pár rém hülye halál volt, ami az agyamra ment (pl. rögtön az első esernyős, vagy az öngyilkos tanár), meg persze az olyan apróságok, hogy belevág valakibe a villám és a körülötte lévőknek még csak meg sem kottyant.

Junchi

^Hát, nem to'om, de a hülye halálok csak egy negatívum abból a sokból, amit én találtam ebben a sorozatban, kezdve rögtön a seggretard-színvonalon operáló dialógusokkal: mikor tök hirtelen váltanak át egyik témából a másikba, máskor meg össze-vissza beszéltek minden zagyvaságot, néha meg nem is arra replyztek, amit a másik mond, de a kedvencem az volt, mikor eltelik vagy 20 másodperc, mire reagál az egyik a másik mondandójára. Ilyen agyhalott slowpoke-effektus. (Ja, és persze Mei nem képes kinyögni, hogy ki az extra személy...  ::))

És akkor még folytathatnám a sort az öncélú, hatásvadász erőszakkal, a nulladimenziós jellemekkel, a strandos epizóddal (ja, egy ilyen cuccba tényleg nagyon kellett), a "mindenki megkergül és legszívesebben agyoncsapnád egyiket-másikat" érzéssel, a feszültségkeltés/feszültségérzet totális hiányával, az anatómiai fail-ekkel ésatöbbi.

De ízlések und pofonok. :)

Member

Quote from: Junchi on 2012-08-26, 14:36:29
Ja, és persze Mei nem képes kinyögni, hogy ki az extra személy...  ::))
A végéig nem tudták, hogy ennek van jelentősége. De amikor már tudták, mit kell tenni
[spoiler]Azért is hittem, hogy Akazakawa a halott, mert egy osztálytársat jogos, hogy nem akar megölni[/spoiler]

frozenstein

#9432
K-ON! Movie
Ugyanaz mint a sorozatok, bár kicsit gyengébbnek éreztem azoknál (természetesen ez nem látszik a pontozáson :D).
10/10

szerk:
Quote from: Member on 2012-08-26, 13:32:15
Another
9,75/10
:tezsvir:

kikuchiyo

Ez az Another azon sorozatok egyike, amelynél a plinketti kérdésre -- hogy itt minden szereplő vak és hülye? -- határozott igen a felelet. :)
Failure is the default option

Megmurdel

Quote from: Junchi on 2012-08-26, 14:17:32
^WAT?

Szerintem az egyik legrosszabb, legszánalmasabb sorozat, ami idén készült... ^^"
:tezsvir:
Quote from: Member on 2012-08-26, 14:47:54
Quote from: Junchi on 2012-08-26, 14:36:29
Ja, és persze Mei nem képes kinyögni, hogy ki az extra személy...  ::))
A végéig nem tudták, hogy ennek van jelentősége. De amikor már tudták, mit kell tenni
[spoiler]Azért is hittem, hogy Akazakawa a halott, mert egy osztálytársat jogos, hogy nem akar megölni[/spoiler]
hát az is igaz de teljesen elkussolni akkor is nagy szemétség jah és a másik dolog Akazawa Anime halott, Novel halott, Manga
nem halt meg  ^^" (mangával kezdtem)
+ mindenki látta az OVA-t is? ..... nah az még rosszabb volt sztem

motifator

Quote from: frozenstein on 2012-08-26, 15:05:30
K-ON! Movie
Ugyanaz mint a sorozatok, bár kicsit gyengébbnek éreztem azoknál (természetesen ez nem látszik a pontozáson :D).
10/10
Hmm, ilyen van? Meglessük!  :merci:
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Cloud

Steins;Gate


Hát ez mocskos jó volt nekem. :) Köszöntem ajánlást.

Megmurdel

Clannad, Clannad: After Story, Clannad: Another World, Kyou Chapter, Clannad: Another World, Tomoyo Chapter Nah, már csak a movie van hátra de eddig elégedett vagyok a végeredménnyel az apróbb dolgok ellenére amik nem jöttek be.

frozenstein

Yozakura Quartet rewatch
Nem tudom mi tetszett benne annyira annak idején, így újranézve ez épphogy nézhető kategória.
9-->7/10

Yozakura Quartet OVA
Ez már jobb volt csak kár, hogy egyetlen kiragadott story arc a mangából.
8/10

Cloud

Deadman Wonderland

Na nebassz hogy ennek így van vége... :falba: Tetszett a sorozat de mocskos rövid volt.

Cobra

Milyen vége? :D Egyébként igen, kb mintha canceld lett volna a sorozat az évad közepén.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud

ÉN naívan gondoltam meglesem OVA-t, biztos befejezi sorozatot ahogy azt szokás... Na persze.... :(

Megmurdel

Quote from: Cloud on 2012-08-28, 21:16:20
ÉN naívan gondoltam meglesem OVA-t, biztos befejezi sorozatot ahogy azt szokás... Na persze.... :(
én mikor elkezdtem nézni fogtam a fejemet majd elkezdtem pörgetni és vége is lett... ^^"

frozenstein

#9443
Ayane-chan High Kick!
Sport témájú animének túl rövid volt, ráadásul a második meccset vmi bírói döntéssel zárták.
4/10

Bakuen Campus Guardress
Ilyen világmegmentős fight-olós. Próbálták még comedy-t meg ecchi-t is belesűríteni, de nem találták el jól az arányokat. Pl. amikor az utolsó részben a főszereplő csaj beszól a last boss-nak, hogy kutyaszarba lépett, az meg tényleg elkezdi a cipőtalpát nézegetni :ejj: :facepalm:.
4/10

Fatal Fury
Valami harcolós akció játékon alapul, ebből következőleg a történet a nullához konvergál, és ezt a középszerű harcjelenetek se tudják ellensúlyozni. Mondjuk a movie anime-original story-ja ezt is alul tudta múlni.
Fatal Fury 1 4/10
Fatal Fury 2 4/10
Fatal Fury Movie 3/10


szerk:

Folytatva a tegnapi fighter-game series-t, a minőség még mindig a béka segge alatt:
Art of Fighting 2/10
King of Fighters 3/10


Big Wars
Háború alienek(Isten?) ellen Marson 2416-ban. A témához képest túl rövidnek találtam.
5/10

Birth
:he: WTF did I watch?
2/10

Black Magic M-66
Ez már egész nézhető volt. Talán mert a történetíró Shirow 'Ghost in the Shell' Masamune?
6/10

Boku no Chikyuu o Mamotte
Egész érdekes setting, bár annyira nem keltette fel az érdeklődésem, hogy a történet végéért elolvassam a mangát.
6/10

Member

Hells Angels
Te jó ég, 4 éve vártam erre a pillanatra. Négy évet. Egy nagyszerű manga, amit a 2/3-ánál abbahagytak, majd bemutatták 2008 októberében az animét, hogy teljesen elfelejtődjön, egészen mostanáig.

A történet egy fiatal középiskolás lányról szól, aki egy különös arculatú macsek megmentése közben közúti balesetet szenved és kómába esik, majd a Pokolban találja magát, ahol ugyanúgy órákat kell vennie. Szép lassan felgöngyölítődik a Biblia konfliktus és teljesen megváltozik az addigi slice of life hangulat. Kicsit úgy érzem, a történet a végére kaotikussá válik és telítődik shonen klisékkel, de ettől függetlenül simán nézhető. 8/10

frozenstein

Brave Story
Fantasy movie ; ahogy a történet haladt előre úgy találtam egyre klisésebbnek és gyerekesebbnek. Azért egyszer nézhető.
6/10

Iczer
Ilyen space hero borzalom. Kerüljétek, mint a pestist.
Iczer 1 2/10
Iczer 2 2/10
Iczer 3 1/10


Slow Step
Adachi story-hoz képest nem jött be különösebben. Lehet azért, mert a rövidsége miatt a sport részek eléggé háttérbe szorultak. Meg végén a főhősnő választása:[spoiler]tiszta Honey & Clover :ejj:.[/spoiler]6/10

Cobra

Nekem ay Iczer-ből az első rész még tetszett ,de utána tényleg elég béna lesz.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud

Tsubasa Chronicle


2x26 rész, movie, 3+2 OVA


Fú hát ennek most értem a végére, de nagyon jó volt így összeségében. Kezdetben ilyen Sliders stílusú  animének tűnt, aztán megváltoztak a dolgok. Az OVA-k nekem kicsit megkeverték az egészet, sokkal darkosabbak lettek, és nagyon sajnálom hogy az egész anime nem lett lezárva. Tudom ez azért van mert eredeti sorozat nem követte mangát, míg az OVA-k igen. Ezek szerint ha tudni akarom a végét, el kell olvasnom a mangát is.

Mindegy, összeségében tetszett, és az OVA-k végére egy két meglepő dolgot is kaptam.


Most ezek után jöjjön egy kis vígjáték:

Haiyore! Nyaruko-san

Ajánlották páran, meglátjuk milyen lesz.


kada

Quote from: Cloud on 2012-09-02, 23:57:43
és nagyon sajnálom hogy az egész anime nem lett lezárva. Tudom ez azért van mert eredeti sorozat nem követte mangát, míg az OVA-k igen. Ezek szerint ha tudni akarom a végét, el kell olvasnom a mangát is.
Working as intended?  ::)
Quote from: Cloud on 2012-09-02, 23:57:43Haiyore! Nyaruko-san

Ajánlották páran, meglátjuk milyen lesz.
Jááj.
Remélem Moe háremes(?) hülyeséget vársz rakat trollkodós humorral, és nem valami Lovecraft feldolgozást.  ^^"
...gondolom igen. Akkor hajrá.

frozenstein

Youjuu Toshi
Ebben volt néhány elég groteszk jelenet. Meg a főhős monológjait nem tudtam komolyan venni, mert állandóan a Gintama hard-boiled paródiája jutott róla eszembe.
4/10