Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Junchi

Quote from: Leara on 2012-12-09, 20:25:06
A movie-t is megnézem valamikor, bár nem tudom, hogy mennyire érdemes.

Semennyire, mert borzalmas. :D

A karaktereket teljesen kiherélték (most képzeld el Allent, mint kúlos prettyboy : P) és a sztori is borzalom.

Dreamcleaver

Mondjuk a sztorit már az eredeti szériában is húzták rendesen. Bőven elég lett volna neki a 26 rész.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

frozenstein

Baldr Force Exe Resolution rewatch
:eek: Erre miért adtam olyan magas pontszámot annak idején? Így újranézve egy egyszer nézhető, semmi extra OVA.
10-->7/10

Megmurdel

Isekai no Seikishi Monogatari Egyszer nézhető, bár 1-2 rész kicsit idegesítő volt. 7/10

Cobra

El Hazard: '95-ös fantasy, sajnos igen gyenge grafikával és elég lapos történettel. Egyszer meg lehet nézni, de nem nagy szám.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kada

Quote from: frozenstein on 2012-12-10, 20:04:22:eek: Erre miért adtam olyan magas pontszámot
Oh hányszor felmerül ez bennem postjaidat látva?  ::)

frozenstein


Member


frozenstein

Quote from: Member on 2012-12-12, 19:11:05
Quote from: frozenstein on 2012-12-12, 18:48:40
Kagihime Monogatari Eikyuu Alice Rondo rewatch
Ez is gyengébb volt, minta mire emlékeztem.
7-->4/10
Lerontó heted van? :D
Kb negyed évente újranézek 150-200 résznyi cuccot. Ide csak azokat írom be amiknek változtatok az értékelésén, mert én ugye csak akkor változtatok ha újranézem, emlékezetből nem.

Cloud

Witchblade
Tetszett az alaptörténet, meg a megvalósítás is, a vége viszont annyira nem. Persze ok várható volt...

frozenstein

Ergo Proxy rewatch
Valahogy megértem, hogy kezdő animésként nem jött be ez az ál-filozofikus emo maszlag, és lepontoztam. Éppen ezért arra számítottam, hogy jobban fog tetszeni, de úgy tűnik ez 7 évnyi anime nézés után is túl deep nekem. Bár valamivel jobbnak tartom, de még mindig nem értem mire a nagy hype körülötte. :mittomen:
6-->7/10

NLZ

Quote from: frozenstein on 2012-12-16, 23:20:55
Ergo Proxy rewatch
Valahogy megértem, hogy kezdő animésként nem jött be ez az ál-filozofikus emo maszlag, és lepontoztam. Éppen ezért arra számítottam, hogy jobban fog tetszeni, de úgy tűnik ez 7 évnyi anime nézés után is túl deep nekem. Bár valamivel jobbnak tartom, de még mindig nem értem mire a nagy hype körülötte. :mittomen:
6-->7/10
Sztem is elég lagymatag, de a 16. részt kivettem válogatásba, mert jópofa. :)
[reserved]



Member

Quote from: chilip on 2012-12-17, 11:46:46
Quote from: Member on 2012-12-17, 08:39:35
Black Rock Shooter

fejlődik az animáció :D
Viszont hogy megéri-e az idegeskedést, hajjaj, amivel ez jár. Legjobb rajzoló program a ppt. :D

Cloud

Jaj. Na akkor ezt sem nézzük meg. :D Mondjuk 8 rész nem a világ vége. Vagy igen? :D

chilip

Quote from: Cloud on 2012-12-17, 16:50:19
Jaj. Na akkor ezt sem nézzük meg. :D Mondjuk 8 rész nem a világ vége. Vagy igen? :D

hát ha a 8. részt 21-én nézed meg  :haha:

Cloud


Acchan

Quote from: Member on 2012-12-17, 08:39:35
Black Rock Shooter
:Kiraly:

A szocmunkás rész kifejezetten bejött, de hogy ne tűnjek annyira elfogultnak és szakmabolondnak, ezért megjegyzem, hogy az aktualitások, a vicces effektek (mondjuk, amikor falba verted a fejed), a közelgő jubileumi szösszenet és az animáció is mind-mind telitalálat. A soundtrack meg tetszik, tetszik, [spoiler]de lehetne több folk metal.  :whoah:[/spoiler]

Member


Leara

Tonari no Kaibutsu-kun: amennyire tetszett az első 1-2 rész, annyira csalódás lett a végére. Leginkább azért, mert a főszereplő páros teljesen hidegen hagyott, sőt, néha már kifejezetten idegesítettek. A mellékszereplők többségét viszont nagyon bírtam, miattuk nem dobtam a sorozatot. 6/10
MAL

SaiyaGin

Detective Conan: The Eleventh Striker
(az idei film)

Időzített bombák... már megint. Lassan már azt se tudom, hány olyan Conan-film volt, ami bombákról szólt. Tényleg nem tudnak valami mást kitalálni?  :lame: Vagy az animátorok ennyire szeretnek robbantásokat rajzolni?
A filmenkénti kötelező gördeszkázós jelenet megint nevetségesen irreális volt. (Mondjuk ehhez már rég hozzászoktam. :S)

Egyszer azért meg lehet nézni,

6/10

Megmurdel

#9592
Quote from: Leara on 2012-12-26, 11:09:22
Tonari no Kaibutsu-kun: amennyire tetszett az első 1-2 rész, annyira csalódás lett a végére. Leginkább azért, mert a főszereplő páros teljesen hidegen hagyott, sőt, néha már kifejezetten idegesítettek. A mellékszereplők többségét viszont nagyon bírtam, miattuk nem dobtam a sorozatot. 6/10
Hát az uccsó rész télleg nagy csalódás lett bár nem is tűnt uccsó résznek. 5/10
Edit:
Onii-chan Dakedo Ai Sae Areba Kankeinai yo ne! 2nd season plz 8/10
Edit#2:
Fate/Zero A második évad jobban teccett kicsit 9/10 a kettőre együtt.


Cloud

Fate/Zero


Fú ez de mocskos jó volt, élveztem minden percét. És most folytatásnak jöhet egy kis Stay Night frissítés.

kikuchiyo

Karigurashi no Arrietty

A Ghibli stúdió nagyfilmje 2010-ből, egy 50-es évekbeli angol mesekönyv alapján. A rendezője újonc, de Miyazaki keze benne volt a forgatókönyvben.

Ami tetszett benne, az a látvány. A megszokott, azonnal felismerhető Ghibli-stílusban és minőségben készült: részletes, élénk színekben pompázó, festményszerű hátterek előtt jellegzetes, a stúdió korábbi filmjeiből ismerttel teljesen megegyező kinézetű szereplők mozognak. Ami nagyon tetszett, az a részletek fantasztikusan képzeletgazdag kidolgozása: a film arról szól, hogy a közönséges emberek házában arasznyi kis emberkék élnek, és időnként elcsennek ezt-azt. Egészen varázslatos, ahogy a film bemutatja ezeket a "nagyok" világába tett kalandozásokat: a kis emberek szemszögéből a konyhaszekrény egy megmászandó fal, a macska egy óriási, veszedelmes ragadozó, a kockacukor egy nehéz, de értékes zsákmány, a gombostű pedig alkalmas szablya. Különös élvezetet okozott a kérges fizikus szívemnek, ahogy a víz és egyéb folyadékok viselkedését mutatták, például akkor, amikor sűrű, viszkózus cseppenként buggyant elő az arányosan kicsinyített teáskannából. :) Órákig el tudtam volna még nézni ezeket a részleteket, kár, hogy az egész film alig másfél óra.

Abból a szempontból is kár - és ezzel áttérünk a kevésbé tetszetős dolgok taglalására -, hogy a történet terén kívánnivalót hagy maga után a film. "A közönséges emberek házában arasznyi kis emberkék élnek, és időnként elcsennek ezt-azt" ...és ennyi, semmi több. A minimális konfliktus után, amelyet az okoz, hogy a házba költöző szívbeteg fiú felfedezi, majd a gonosz, vagy inkább csak korlátolt házvezetőnő ki akarja irtani apró hőseinket, egy semmitmondó és semmit sem feloldó végkifejlet következik. Még nagyobb baj, hogy karakterfejlődés szinte nincs is, sőt, a karaktereket még megismerni sem tudjuk igazán a rendelkezésre álló kevés idő alatt.

Mindezek miatt kicsit felszínes, álomszerű a film: maradéktalanul elvarázsol, amíg nézzük, de ébredés után nem is igazán emlékezünk rá, hogy mit is láttunk. Jobban tetszett, mint a Howl's moving castle és a Tales of Earthsea (a Ghiblinek a Chihiroval lezáruló aranykora utáni filmek), de az igazi klasszikusokhoz (például a Totoróhoz, amelyhez leginkább lehetne hasonlítani), nem ér fel.

Failure is the default option

ogre

nekomonogatari

visual as usual 9/10
történet eléggé lapos, vagy csak kinőttem az ilyenekből :) 1 surprise, és kész. 5/10
szerintem egyszer nézhető kategória.
7/10

kada

#9597
*benéztem*

ogre

azt bele sem számoltam :)
bár tetszett, ahogy fordították.

frozenstein

Sorcerer on the Rocks
Old-school fantasy. Annyira nem jött be mint a régi nagyok. Vagy lehet azok se jönnének be ha most újranézném őket?
7/10

szerk:

Chinmoku no Kantai
Realisztikus tengeralattjárós anime. Engem leginkább a Vadászat a Vörös Októberre emlékeztetett. Kár, hogy a vége nyitott.
7/10

szerk & repost:

Choujikuu Seiki Orguss
30 éves mecha anime. Az alapötlet érdekes és a történetben is van néhány érdekes fordulat, kár hogy idióta fordulatból több van. Erre a koronát a befejezés teszi fel, amiből nem derül ki egyértelműen mi is lett a vége. Az animáció szerintem korához képest is hagy kifogásolni valót maga után, főleg a harcok közben feltűnően újrahasznált jelenetek.
4/10

Choujikuu Seiki Orguss OVA
Sequel pár száz évvel később. Fogjuk rá, hogy a sorozat színvonalát hozza.
4/10

Cyber City Oedo 808
Ez meglepően jó volt. Főleg néhány korábban látott cyber police animéhez képest. A három részben a hangsúly mindig a három főszereplő valamelyikén van, és a megoldandó ügyek is érdekesek.
8/10

Litchi De Hikari Club
Néhány poént megmosolyogtam, de ez alatt a 8x3 perc alatt nem sikerült semmi értelmeset kihámoznom belőle.
7/10