Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Megmurdel

Quote from: Cloud on 2013-03-22, 20:55:19
Spoilerhez. Amikor néztem anno, majdnem lefordultam a székről. :D
Akkor nem én voltam csak ezzel így :D


frozenstein

Toshokan Sensou rewatch
Ezt valamivel gyengébbnek éreztem így másodjára, de még mindig egyedi és nézhető történet, ha végét kicsit feleslegesen túldramatizálták is.
8-->7/10

Junchi

Quote from: Member on 2013-03-24, 16:09:53
Kanon (2006)

Rég volt ilyen jó videód. :D Btw ehhez a cucchoz nekem is volt szerencsé(tlensége)m, igaz, én 3/10-zel jutalmazta végül. (Legalábbis a listám ezt mondja. :3)

Egy apró észrevétel: Key nem anime-stúdió, hanem ő ezeknek a visual noveleknek a teremtője, amikből az animék is készülnek. KyoAni adaptálja őket.

Clannadot is tervezed amúgy? Még a háromból (na jó, négyből, vegyük még ide a Little Busterst is...) ez a legértelmesebb, noha az általános Key-színvonal ebben is fellelhető.

Member

Quote from: Junchi on 2013-03-24, 20:36:38
Quote from: Member on 2013-03-24, 16:09:53
Kanon (2006)
Rég volt ilyen jó videód. :D
Ez most dicséret vagy beszólás? :D Tesóm is jelezte, hogy minél egyszerűbb, annál élvezhetőbb.
QuoteEgy apró észrevétel: Key nem anime-stúdió, hanem ő ezeknek a visual noveleknek a teremtője, amikből az animék is készülnek. KyoAni adaptálja őket.
Hmmm, eddig azt gondoltam, hogy a visual novel-ek készítőit is hívhatjuk stúdiónak, bár valóban a stáb szerencsésebb szó lett volna.

QuoteClannadot is tervezed amúgy? Még a háromból (na jó, négyből, vegyük még ide a Little Busterst is...) ez a legértelmesebb, noha az általános Key-színvonal ebben is fellelhető.
Nem te vagy az első, aki ezt mondja nekem. Csak az maradt meg, hogy ezen a fórumon páran nagyon szerették a Kanon-t, mint romantikus darabot, ezért muszáj volt megejteni.

Flaser

Quote from: Member on 2013-03-24, 22:46:12
Quote from: Junchi on 2013-03-24, 20:36:38
Quote from: Member on 2013-03-24, 16:09:53
Kanon (2006)
Rég volt ilyen jó videód. :D
Ez most dicséret vagy beszólás? :D Tesóm is jelezte, hogy minél egyszerűbb, annál élvezhetőbb.
QuoteEgy apró észrevétel: Key nem anime-stúdió, hanem ő ezeknek a visual noveleknek a teremtője, amikből az animék is készülnek. KyoAni adaptálja őket.
Hmmm, eddig azt gondoltam, hogy a visual novel-ek készítőit is hívhatjuk stúdiónak, bár valóban a stáb szerencsésebb szó lett volna.

QuoteClannadot is tervezed amúgy? Még a háromból (na jó, négyből, vegyük még ide a Little Busterst is...) ez a legértelmesebb, noha az általános Key-színvonal ebben is fellelhető.
Nem te vagy az első, aki ezt mondja nekem. Csak az maradt meg, hogy ezen a fórumon páran nagyon szerették a Kanon-t, mint romantikus darabot, ezért muszáj volt megejteni.

Még muníció:
http://www.colonydrop.com/index.php/2009/09/16/operation-british-phase-ex-in-our-lifetimes-key-will-destroy-the-nation-of-japan?blog=1
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."


frozenstein

Toshokan Sensou Movie
Végülis a sorozat hangulatát hozta, és adott egyfajta lezárást a történetnek. Akiknek tetszett a sorozat nyugodtan nézzék meg.
7/10

Ookami Kodomo no Ame to Yuki
WOW! Ez sokkal jobb volt, mint amire számítottam. Gyereknevelés, felnőtté válás (gyerek és szülő szempontjából), slice-of-life és egy cseppnyi fantasy. Varázslatos.
10/10
note: Utólag tudtam meg, hogy a rendező követte el a Toki o Kakeru Shoujo-t és a Summer Wars-t is.

SaiyaGin


frozenstein

Kagaku na Yatsura
Túlságosan is borderline-H, jobb lett volna igazi hentainak. Ráadásul az én ízlésemnek nem elég jó a tits/loli arány.[spoiler]Neem, nem azért kap csak ennyi pontot. :angyali:[/spoiler]7/10



Megmurdel

Shuffle MC azon a route-on ment végig amin szerettem volna ami pulsz pont 8/10
Fate/stay night Maga a story része jobban tetszett mint a Fate/Zero úgyhogy 9/10
Quote from: frozenstein on 2013-03-25, 20:55:22
Ookami Kodomo no Ame to Yuki
WOW! Ez sokkal jobb volt, mint amire számítottam. Gyereknevelés, felnőtté válás (gyerek és szülő szempontjából), slice-of-life és egy cseppnyi fantasy. Varázslatos.
10/10
note: Utólag tudtam meg, hogy a rendező követte el a Toki o Kakeru Shoujo-t és a Summer Wars-t is.
Nah úgy látom itt az ideje hogy megnézzem ezt is. :D

Cobra

Maoyuu Maou Yuusha: Egész jól indult, de nagyon összecsapott lett. Talán 26 résszel meg lehetett volna csinálni rendesen, de így elég zagyva lett és rendesen a történet se jött ki. A grafikai része is átlagon aluli volt, zene menet közben nem nagyon volt, de az OP meg ED tetszett.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kraivan

QuoteMaoyuu Maou Yuusha: Egész jól indult, de nagyon összecsapott lett. Talán 26 résszel meg lehetett volna csinálni rendesen, de így elég zagyva lett és rendesen a történet se jött ki. A grafikai része is átlagon aluli volt, zene menet közben nem nagyon volt, de az OP meg ED tetszett.
Uhh... A kapkodásukkal annyira elrontották a sorozatot, h el is felejtettem létezését. Eszemben sincs h megnézzem a heti epizódot. Majd egyszer bepótolom. Mondanám h az éve csalódása, de animeben ritka a komoly fantasy anime, így a millenium bukása jelzőt is simán megkapja sajnos. :( Kár érte. Mintapéldája annak h jó alapanyagokból h lehet elrontani valamit.

Kami Nomi Zo Shiru Sekai + Season II
Galgeanime... A neten God of Conquest néven ismert randiszimulátorfüggő srác szokás szerint e-mailben kap ajánlatot lányok hódítására. A kihívást elfogadsta, bár ezúttal nem játékjavaslatot kapott, hanem egy démon szerződését, h irl girlök szívében lakozó kóborlelkeket kel kizavarni azzal h meghódítja őket, a sikeres teljesítés után a lányoknak persze nincs emlékük.
Szal játékból "valóság" plot. Általában szeressük. ha a főszereplő gamer, azt is szeressük.
De ez a srác annyira függő, h a poénjai viszik az egész sorozatot. Az első évad záróepizódja amikor 120+ órát kockul egy nap azon feküdtem. XD
2. évad is jó volt jó poénokkal. Elsie szokás szerint headshotot érdemlő klisés személy, de + pont h meg is kapta a savat Keima-tól ezért. :D

Cloud

Byousoku 5 Centimeter

Tetszett, bár kicsit szomorú volt...

SaiyaGin

Quote from: Cobra on 2013-03-31, 15:42:44
Maoyuu Maou Yuusha: Egész jól indult, de nagyon összecsapott lett. Talán 26 résszel meg lehetett volna csinálni rendesen, de így elég zagyva lett és rendesen a történet se jött ki. A grafikai része is átlagon aluli volt, zene menet közben nem nagyon volt, de az OP meg ED tetszett.

Sajnos egyet kell értenem.

LuckyDingo

Quote from: SaiyaGin on 2013-04-01, 11:44:10
Quote from: Cobra on 2013-03-31, 15:42:44
Maoyuu Maou Yuusha: Egész jól indult, de nagyon összecsapott lett. Talán 26 résszel meg lehetett volna csinálni rendesen, de így elég zagyva lett és rendesen a történet se jött ki. A grafikai része is átlagon aluli volt, zene menet közben nem nagyon volt, de az OP meg ED tetszett.

Sajnos egyet kell értenem.
Sajnos nekem is. Annyira összevissza volt, pedig lehetett volna jó is. :S

chilip

első résznél baljós előérzetem támadt és hagytam az egészet  :P ezek szerint jól tettem :D

Acchan

Saint Young Men OVA

Ez nagyon aranyos volt. :)


frozenstein

Accel World OVA
Plusz két filler rész, semmi extra. Bár a második részben kapunk egy kis Haruyuki háttér infót, meg láthatjuk hogyan illeszkedik Fuuko a csapatba, de az AW-re még mindig nagyon ráférne egy folytatás.
8/10


frozenstein

Magical Nyan Nyan Taruto
:zomg: WTF did I just watch?
A legjobb az egészben az volt, hogy kellett egy fél rész legalább mire biztos voltam benne, hogy a macskák értik amit az emberek mondanak, de ez visszafelé nem igaz.
5/10

frozenstein

E's Otherwise
Az alapötlet érdekes volt, de a megvalósítás :ejj:. A történet össze-vissza csapongott, ráadásul a legtöbb történet szállal nem kezdtek a végére semmit, csak hagyták lógni a levegőben. A főbb karakterek motivációi is elég érthetetlenek voltak a számomra. A final fight, meg a végén amiket hablatyoltak :facepalm:. Mazochisták figyelmébe.
3/10

Nozoki Ana
Nem volt ez egy rossz adaptáció, viszont kár, hogy csak a történet eleje, és az is érezhetően egy kicsit hiányos. A májusban megjelenő Blu-ray verzió állítólag extra jelenetekkel jön, addig is olvassátok inkább a mangát (bár a vége még nincs lefordítva).
9/10

Member


Cloud


Member

Quote from: Cloud on 2013-04-09, 20:18:38
Kritika szagot érzek a levegőben. :D
Ez a topic meglehetősen jó gyűjtő nekem. :)

frozenstein

Seitokai no Ichizon 2
Az első évadot a poénok és a drámai múltú karakterek jó vegyítése miatt szerettem (nem is tudom azóta talán a Sket Dance-ben láttam hasonlót). A második évad inkább a saját történet előre göngyölítésével domborított, ami ha lehet még jobban bejött, mint az első. Az új karakterek (Ringo, Asuka) is nagyon tetszettek.
10/10

Xzone

Quote from: frozenstein on 2013-04-10, 20:39:32
Seitokai no Ichizon 2
Az első évadot a poénok és a drámai múltú karakterek jó vegyítése miatt szerettem (nem is tudom azóta talán a Sket Dance-ben láttam hasonlót). A második évad inkább a saját történet előre göngyölítésével domborított, ami ha lehet még jobban bejött, mint az első. Az új karakterek (Ringo, Asuka) is nagyon tetszettek.
10/10

Én megnéztem az első részt, felháborodtam a lecserélt szinkronhangokon, és nem is láttam belőle többet ^^"