Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

frozenstein

Spiral rewatch
Ez a befejezés rosszabb volt, mint amire emlékeztem. Az a sok fölösleges angst :ejj:.
9-->8/10

Cloud

Ejj, nem is emlékszem erre a sorozatra, csak azt látom hogy anidb alapján hogy láttam már. Mi a konkrét gond  a befejezéssel?

Zelda

Quote from: Cloud on 2013-07-04, 15:20:12
Ejj, nem is emlékszem erre a sorozatra, csak azt látom hogy anidb alapján hogy láttam már. Mi a konkrét gond  a befejezéssel?
Az, hogy enyhén szólva nem sikerült jól.  :D Ahhoz képest, hogy mekkora feneket kerítettek a jó-rossz közötti konfliktusnak, a végén össz-vissz a levegőbe repült egy tűzijáték raktár, egyébként pedig sztem enyhén szólva lezáratlan maradt a történet... De ez az én véleményem, azt nem tudom Frozenstein mire gondolt.

SaiyaGin

Suisei no Gargantia

Sajnos kénytelen vagyok egyetérteni az előző oldalon szóló urakkal: jó volt ez a sorozat, de ha nem 13, hanem 24-26 részes lett volna, akkor sokkal jobb lett volna.
(Azért így is ez tetszett a legjobban a tavaszi szezon sorozatai közül.)

Cloud

#9904
Eureka 7

50 rész.


Hát ez...tetszett, nagyon is, de most tényleg ezt is úgy fejezik be mint az Aquarion Evol-t? :(

szerk: Na jó nem teljesen ugyanúgy, többé kevésbé happy end.

fema

#9905
Quote from: Cloud on 2013-07-05, 01:01:52
Eureka 7

50 rész.


Hát ez...tetszett, nagyon is, de most tényleg ezt is úgy fejezik be mint az Aquarion Evol-t? :(

Az eureka sokkal régebbi, nem?

Cloud

De igen, csak annál is úgy voltam hogy tök király volt a sorozat mint itt, a végére meg beteszik azt a befejezést. Ami érthető persze, tök jó, csak én naívan kicsit másik befejezésre számítottam.

chilip


frozenstein

Quote from: Zelda on 2013-07-04, 17:18:38
Quote from: Cloud on 2013-07-04, 15:20:12
Ejj, nem is emlékszem erre a sorozatra, csak azt látom hogy anidb alapján hogy láttam már. Mi a konkrét gond  a befejezéssel?
Az, hogy enyhén szólva nem sikerült jól.  :D Ahhoz képest, hogy mekkora feneket kerítettek a jó-rossz közötti konfliktusnak, a végén össz-vissz a levegőbe repült egy tűzijáték raktár, egyébként pedig sztem enyhén szólva lezáratlan maradt a történet... De ez az én véleményem, azt nem tudom Frozenstein mire gondolt.
Ezzel nagyjából egyetértek + most olvasom a mangát, és az anime felétől erőteljesen el is tértek tőle. Kár érte.

Zelda

Sakurasou no Pet na Kanojo
Ez számomra egy művészettel, tehetséggel, humorral, barátsággal, szerelemmel és motivációval teli inspiráció bomba volt!!! Az elején nem volt tiszta, hogy mi fog kialakulni belőle, de szerintem remek lett a sztorivezetés, és végre egy olyan anime, amely egyetlen szálat sem hanyagol el a történetben! Ragyogóan sikerült darab, minden másodpercét élveztem, és a befejezéssel is maximálisan elégedett vagyok. Egyetlen apró részlet miatt kap csak tőlem 9.5-őt a 10 pontból: a végén igazán láthattuk volna Mashiro és Sorata első csókját, akkor lett volna a befejezés tökéletes!
Ettől függetlenül :whoah: .

Megmurdel

Mashiroiro Symphony: The Color of Lovers 6/10 Nem az lett amire számítottam, de van valami manga verzió is talán az jobb lesz kicsit.
Ladies versus Butlers! 4/10 Bőven elég volt egyszer végignézni -szenvedni.

Darkstar

A Mashiro azért jó, mert az nyer, akinek kell, a hülye pofozkodo tsundere meg megkapja a magáét. Na meg tetszett, hogy a végen bevállalták, hogy a srác meghúzza a győztest, bár ez csak utalás szintjén került be.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

-OJ-

Ott a pont, nekem is ezekért tetszett  :cool:

Megmurdel

Lehet, hogy nem így kellett vna leírnom, mert természetesen egyértelmű volt, hogy ki fog nyerni és örültem is neki, csak olyan bugyután zajlottak a dolgok főleg az elején. Ez volt az amire nem nagyon számítottam és ezzel el is veszítettem a lelkesedésemet. A vörös csaj kifejezetten irritált, de szerencsére a Miu szál megmentette a sorozatot valamennyire. Am én a srác helyébe simán lecsaptam volna Yuiko-ra. XD

-OJ-

Rescue Me! OVA

Egy teljes ecchi hárem sorozatot belesűrítettek 25 percbe, de úgy hogy a Lányok fantáziálása révén kb minden második percben volt egy softcore szexjelenet aminek a végén nemcsak a folyékony szappan fröcsögött :zomg: Míg egy teljes sorozat esetében 8-10 epizódot emészt fel a lányok bemutatása és a hárembe való beépítésük, itt 15percben lezavarták az egészet, szigorúan csak a lényegre (és az ecchire) koncentrálva, de ami nem is annyira meglepő, hogy semmivel sem volt sekélyesebbek a karakterek mint akikkel a sorozatokban is találkozhatunk. Szerintem azokból is csak ennyi maradna, ha kivágnánk az összes felesleget. Az utolsó 10percre pedig maradt egy tengerparti jelenet majd egy onsenes fürdőzés, további perverz fantáziákkal kiegészítve.
A szinkronszínészek is nagyban emelték az epizód humor faktorát, a főszereplőt megszólaltató Ohsaka Ryota, és az ő legjobb ám irigy barátjáért felelős Okitsu Kazuyuki itt is odatették magukat a reakcióikkal, valamint a női szinkronhangok is jól teljesítettek, még a két újonc is.

Annyit simán megér mint bármely más ecchi hárem anime, fanserviceből pedig még több is volt benne mint általában, így nincs okom panaszra :cool:

6/10

frozenstein

Yawara! TV+Movie+Special
Sport animéhez képest a judo eléggé háttérbe szorult néhányszor. Szerelmi sokszögek, idegesítő karakterek, fillerek: legtöbbször olyan érzésem volt, hogy Maison Ikkoku-t nézek egy kis judo-val megfűszerezve. A történet is leginkább arról szólt, hogy a már kezdetektől világbajnok szintű főszereplőt, hogyan vegyék rá, hogy egyáltalán judózzon.
A movie az egy ritkaszar filler volt.
A befejező olimpia special-nál, meg reméltem ha csak másfél óra, akkor végig a meccsekről fog szólni, de csalódnom kellett. Kb. ugyanolyan arányban volt benne a slice-of-life meg a judo, mint a sorozatban.
TV 7/10
Movie 3/10
Special 6/10

danika230

Bakemonogatari
Nehezen kezdtem bele a sorozatba, de a nem bántam meg, nagyon jó darab volt, a karakterek nagyon ellettek találva, a történetek a végére mindig kerek egészek lettek, és persze a jó humor se maradt ki! 9/10
Hanekawa Tongue Twister XD
[spoiler]http://www.youtube.com/watch?v=wyV3SksAKRY[/spoiler]

Zelda

Boku wa tomodachi wa sukunai NEXT
Ez az évad is nagyon jól sikerült, ám a befejezés megint nem jött össze, nem is értem, hogy hogy lehet valamit ennyire elszúrni... De ettől függetlenül ez egy kedvenc marad.

Shinsekai Yori
Az első 10 rész folyamán nagyon sokszor gondoltam arra, hogy dobom az egészet, mert semmi logikát nem láttam a sztorivezetésben és annyi nyitott kérdés maradt benne, miközben több éves timejumpokat dobtak be a semmiből, hogy már azt hittem, nem is fogom tudni újra követni a fonalat... De aztán csak sikerült kihúznom a döntő pillanatig, úgyhogy utána már egészen élvezhetővé vált a sorozat. Egyáltalán nem volt rossz, sőt így utólag biztos vagyok benne, hogy egyszer még minimum újra fogom nézni. Nagyon különös atmoszférája volt az egész sorozatnak, és nagyon komoly volt a néma is. A grafika tetszett, tulajdonképp csak egy-két helyen láttam visszaesést a minőségben, a zenéje pedig nagyon tetszett, adta a hangulatot.
Összességében egyáltalán nem bántam meg, hogy megnéztem.

gerey

Durarara!! +2 special 10/10: Imádtam minden percét, mondták, hogy jó, de nem gondoltam volna, hogy ennyire beszippant. Mindenki a helyén, minden összefügg mindennel. A karakterek fergetegesek, de ez gondolom nem csak az anime-n múlott...
Izaya megállná a helyét King's Landing-ben is amekkora szarkeverő az az ember :D 

Binbougami ga! 10/10: Viszont ez meglepett. Az előzetes infók, meg amiket láttam róla dolgokat, nem sok jóval biztattak, de ez valami állati cucc volt.

frozenstein

Kotonoha no Niwa
:he: THAT ANIMATION! Viszont a Shinkai Makoto művek története még mindig nem jön be nekem túlságosan. :3x3:
9/10

Red Data Girl
Ez egész érdekes volt, viszont a befejezés olyan érzést keltett, mintha csak a prológust láttam volna, és a történet csak most indulna be :frown:. Reménykedjünk egy folytatásban.
9/10

Zelda

Sword of the Stranger
Nem igazán szeretem a történelmi jellegű animéket, sem a filmeket, de ez már egy ideje izgatta a fantáziám, és nem is kellett csalódnom benne, aminek nagyon örülök. Persze a sztori eléggé lezáratlan maradt a végén, de maga a tartalom nagyon tetszett, a karakterek rendben voltak, a zene pedig Sato Naoki munkája, így arra sem lehetett panasz.
A Rurouni Kenshin live action-je után így ezen is jól szórakoztam, így lehet, hogy hamarosan elérkezik az idő, hogy ezt a műfajt is listára veszem...

-OJ-

Quote from: frozenstein on 2013-07-14, 16:11:39
Red Data Girl
Ez egész érdekes volt, viszont a befejezés olyan érzést keltett, mintha csak a prológust láttam volna, és a történet csak most indulna be :frown:. Reménykedjünk egy folytatásban.
9/10

Nem igazán van mit tovább adaptálni.
A hatból öt regényt feldolgoztak, az utolsó pedig csak egy epilógus szerű, mondvacsinált probléma.

frozenstein

Aiura
Ez egész jó volt, néhány-perces sorozathoz képest.
8/10

Quote from: -OJ- on 2013-07-14, 23:24:06
Nem igazán van mit tovább adaptálni.
A hatból öt regényt feldolgoztak, az utolsó pedig csak egy epilógus szerű, mondvacsinált probléma.
:( :bruhuhu:

frozenstein

Yuyushiki
Top tier slice-of-life jóság. Jókat nevettem rajta, vagy mondjuk inkább azt, hogy a karakterek nevettek benne, én meg azon vettem észre magam, hogy együtt vigyorgok velük.
10/10

Dansai Bunri no Crime Edge
Az AniDB leírás elolvasása után féltem, hogy valami baromság lesz belőle, de meglepően jó volt. Ecchi, gore, psycho karakterek és király akció jelenetek, nem hiányzik belőle semmi. Kár a TV cenzúráért, de legalább lesz egy jó kifogásom újranézni BD verzióban.
10/10

Cloud

Ixion Saga DT

Ez kész, valami hatalmas egy sorozat volt, mostanában nem röhögtem ennyit egy animén. :D  :rotfl: :lul:

9/10

frozenstein

#9925
Hataraku Maou-sama!
Nyomokban Maoyu és/vagy Hagureyuusha utánérzés nyakon öntve egy nagy adag humorral. A legtöbb szálat elpoénkodják benne, de van azért egy érdekes főszál is a háttérben (bár itt sem hal meg egy ellenfél sem). A befejezés nyitott, de nem kifejezetten zavaró.
10/10

szerk:

Hyakka Ryouran 2
Már az első évadnak se volt erőssége a történet, de itt mintha már nem is próbálkoztak volna. Nem mintha számítana, nem a történet miatt néztem :angyali:. Összességében szerintem hozza pl a Qwaser 2 szintjét: nézhető, de nem valószínű, hogy újranézem.
8/10

frozenstein

Kakumeiki Valvrave
Egy rakás mecha klisé összedobálva, de szerintem az eredmény egész érdekes lett. Remélem a második szezon, majd megválaszolja a nyitva hagyott kérdéseket, meg volt néhány interersting flashforward.
9/10

Photokano
Az Amagami jobb volt. A feleannyi rész miatt alig jutott idő az egyes lányok történetére.
8/10

Megmurdel

Quote from: frozenstein on 2013-07-19, 17:15:13

Photokano
Az Amagami jobb volt. A feleannyi rész miatt alig jutott idő az egyes lányok történetére.
8/10
A lényeg az volt számomra is hogy a #1 character route-ja meg legyen rendesen,mert az 6 rész és vége, de ez volt a negatívum is, mert utána mindenkinek jutott 1 rész és az meg rohadt kevés volt. Sokkal jobb lett volna az egész ha nem 6 részbe nyomják le a többit.  :frown:

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Megmurdel