Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

gerey

Quote from: chilip on 2014-03-18, 13:30:36
kronológiailag a filmek jönnek utána

[spoiler]egyfajta loop-ban vannak, sinji elpusztítja a világot mindig és az újrateremtődik és mindig elérik ugyanazt a pontot (jönnek az angyalok, stb stb stb) de mindig egy kicsikét más van. bár csak az első 2 filmet láttam de azok jók voltak :)[/spoiler]
Itt az újabb filmekre (1.0, 2.0,stb) gondolsz, vagy van más is? Ill. ez a Death & Rebirth ez akkor csak recap, nincs benne új anyag?

chilip

az új filmekre gondolok, a régiek azok recap sztem de mintha az utolsónak a felében lett volna új anyag :/ de azokat nem néztem meg

gerey

NGE - The End of Evangelion

Jelentem nem sok anime filmet láttam, de ez helyet érdemel a legjobbak között. Itt megvolt minden amit a sorozat végéről hiányoltam. Az alap sorozat is jól néz ki, de itt még rátettek egy lapáttal, az OST is remekül passzolt, és a +17 korhatár sem véletlen. Úgy tűnik nálam ez már tendencia, hogy a főszereplő messze a legunszimpatikusabb. Valahol meglehet érteni, hiszen apja fia, de néhol már-már felképeltem volna de rendesen.

10/10

chilip

ugyanazt kaptad mint a sorozat utolsó 2 része csak animálva és nem monológban :D amúgy a sorozat végi pofázást nagyon nem bírtam

gerey

Quote from: chilip on 2014-03-18, 17:26:46
ugyanazt kaptad mint a sorozat utolsó 2 része csak animálva és nem monológban :D amúgy a sorozat végi pofázást nagyon nem bírtam
Van benne valami, hiszen az elején ott is van, hogy alternatív 25-26, de azért a sorozatból az nem jött le, hogy a [spoiler]hq-n majdnem mindenkit legyilkoltak, stb. [/spoiler]

Zelda

Quote from: gerey on 2014-03-18, 20:08:33
Quote from: chilip on 2014-03-18, 17:26:46
ugyanazt kaptad mint a sorozat utolsó 2 része csak animálva és nem monológban :D amúgy a sorozat végi pofázást nagyon nem bírtam
Van benne valami, hiszen az elején ott is van, hogy alternatív 25-26, de azért a sorozatból az nem jött le, hogy a [spoiler]hq-n majdnem mindenkit legyilkoltak, stb. [/spoiler]
Nekem mai napig ez az anime volt a legnagyobb  :wtf: élmény, eddig minden újranézéssel sikerült teljesen másképp értelmeznem... A mostani remake mozik 1.0 stb... mondjuk rásegítettek, de abból is a harmadik igencsak szétcsúszott képet mutat (persze szándékosan). Az biztos, hogy nagyon elvontnak kell lenni ahhoz, hogy egy ilyen alkotás megszülessen. Shinji utálata pedig szerintem nem tendencia, hanem alapvető dolog.  :rotfl: Ha egy személy képes ennyire tagadni a valóságot, és ennyire gyermeteg kifogásokkal nyugtatni a lelkét s közben tétlenül ülni... Hát az nem épelméjű.  ^^" Az biztos, hogy én nem csak felképelném, de a törött orrával mosnám fel a padlót. (De ez én vagyok.)

gerey

Quote from: Zelda on 2014-03-18, 21:27:27
Quote from: gerey on 2014-03-18, 20:08:33
Quote from: chilip on 2014-03-18, 17:26:46
ugyanazt kaptad mint a sorozat utolsó 2 része csak animálva és nem monológban :D amúgy a sorozat végi pofázást nagyon nem bírtam
Van benne valami, hiszen az elején ott is van, hogy alternatív 25-26, de azért a sorozatból az nem jött le, hogy a [spoiler]hq-n majdnem mindenkit legyilkoltak, stb. [/spoiler]
Nekem mai napig ez az anime volt a legnagyobb  :wtf: élmény, eddig minden újranézéssel sikerült teljesen másképp értelmeznem... A mostani remake mozik 1.0 stb... mondjuk rásegítettek, de abból is a harmadik igencsak szétcsúszott képet mutat (persze szándékosan). Az biztos, hogy nagyon elvontnak kell lenni ahhoz, hogy egy ilyen alkotás megszülessen. Shinji utálata pedig szerintem nem tendencia, hanem alapvető dolog.  :rotfl: Ha egy személy képes ennyire tagadni a valóságot, és ennyire gyermeteg kifogásokkal nyugtatni a lelkét s közben tétlenül ülni... Hát az nem épelméjű.  ^^" Az biztos, hogy én nem csak felképelném, de a törött orrával mosnám fel a padlót. (De ez én vagyok.)
:tezsvir: :appl:

Megmurdel

Maken-Ki! Two Kicsit felháborítónak tartom, hogy ki merték adni ezt 2. évad címzés alatt, mert ebbe story az nem volt. Aki szereti a fanservice-t az megnézheti ellenkező esetben tűzzel kell távol tartani. :D 3/10

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Megmurdel

Quote from: Darkstar on 2014-03-20, 20:06:21
Van aki a story miatt néz MK-t?
Én majdnem, :D de ez így is egy rakás szar volt.

LuckyDingo

Quote from: Megmurdel on 2014-03-20, 20:21:31
Quote from: Darkstar on 2014-03-20, 20:06:21
Van aki a story miatt néz MK-t?
Én majdnem, :D de ez így is egy rakás szar volt.
+1 Igazából nem tudom miért töltöttem le azepizódokat... többnyire áttekertem, mert azt hittem, hogy lesz valami, de nem igazán volt...

frozenstein

Machine-Doll wa Kizutsukanai
Tetszett a gótikus+magic setting, de pont akkor indult volna be a történet, amikor a sorozat véget ért :(. Remélem lesz folytatás valamikor.
9/10

Selmo

Gekijouban Steins;Gate: Fuka Ryouiki no Deja vu, Higurashi no Naku Koro ni Kaku: Outbreak, Higurashi no Naku Koro ni Kira: Homályosak az események és a szereplők, meg kéne nézni a sorozatot ismét. Mire visszarázódtam volna, hogy ki kicsoda, véget ért az egész. :D

A tökéletesség unalmas.

frozenstein

#10243
Yozakura Quartet - Hana no Uta
Jobb volt, mint az előző sorozat (mondjuk abból csak annyira emlékszem, hogy a végét elcseszték valami anime-original lezárással). Az időrendiség miatt be kellett illeszteni ezt az OVA-t a 8. és 9. rész közé, de ez legyen vele a legkevesebb gond. Kár, hogy nyitott a vége, majd megnézem a folytatást, amikor kijön belőle az utolsó rész is.
8/10

szerk:

Freezing rewatch
Hmmm...ez a cucc sokkal gyengébb, mint amire emlékeztem. Még megnézem mit hoztak ki a második évadból, aztán lehet törlöm az egészet a fenébe.
9-->6/10

-OJ-

Noragami

A harmadik rész után nem igazán érdekelt a sorozat, ezért akkor félre is tettem, de a vége előtt még ledaráltam a részeket. Összességében tetszett. A karakterek egész jók voltak bár egyikük sem valami emlékezetes, és kivételesen a BONES még a Rambous anime originál részeket is élvezetessé tudta tenni. A rajzolásra és animációra ugyancsak nincs panaszom, de a harcok lehettek volna izgalmasabbak. Egy erős 7/10-et megérdemel.

Ha lesz folytatás, valószínűleg megnézem,
de most egy ideig nem lennék rá kíváncsi ^^"

-OJ-

Witchcraft Works

Roppant szórakoztató sorozat volt.
A cselekményt és a komolynak tűnő helyzeteket rendszeresen elpoénkodták vagy trollkodás áldozataivá váltak a szereplők, így a történetbe nem sok drámai vagy lehangoló elem került, ami megtörte volna a komikus hangulatot. Ennek ellenére a sztori volt annyira fordulatos, hogy hétről hétre várjam az újabb fejleményeket, és a harcok is egész izgalmasak és látványosak voltak, mégha nem is igazán volt tétjük.
J.C.Staff technikailag most kimagaslóan jó munkát végzett, az elejétől a végéig mutatós és részletes volt a rajzolás valamint az animáció is. Az adaptáció pedig mondhatni tökéletes, hiszen szóról szóra adaptálták a manga fejezeteket egészen a 27.-ig, valamint időkitöltés végett ki is egészítették őket pár jópofa vicces szituációval vagy beszólással.

8/10

Szívesen megnéznék belőle egy folytatást, de az sajnos csak évek múltán lesz esedékes, míg újra felgyülemlik egy kellő mennyiségű fejezet.

Cobra

Utolsó részt még nem láttam, de szerintem is a legjobb varázslós sorozat a szezonból.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

blackronin

#10247
Jojo Bizarre Adventure Part 1. ás Part 2. anime együtt (26 részes)

A mai nappal befejeztem ezt a remek sorozatot (legalábbis egyelőre, míg nem jön a Stardust Crusaders).

Pozitívumok:
- fantasztikus art és animáció
- jól felépített világ, jó arányban keverve van a fikció a valós történelmi eseményekkel
- remek zene és szuperkirály opening, valamint ending
- utánozhatatlan Jojo hangulat, amivel hasonlóval nem találkozhatsz más sorozatban
- emlékezetes szereplők, akiket sohase felejtesz el
- a dráma, a humor, a kaland, a harcok, az elborult ötletek fergeteges összhangja
- a sorozat a saját maga által alkotott szabályokat betartja, a szereplők értelmesen és logikusan viselkednek

Negatívumok:
- Öööö... ide most írnom kellene valamit?  :P
Ja igen!
Miért nem néztem meg hamarabb!?

Számomra a sorozat egyértelműen 10/10.
Pont, nem értelme tovább ragozni.  :smile:

NLZ

Quote from: blackronin on 2014-03-24, 22:09:13
Jojo Bizarre Adventure Part 1. ás Part 2. anime együtt (26 részes)

(...)

Köszi, kedvet hoztál rá. Hogy érdemes nézni, vágjak csak bele ebbe az új sorozatba, vagy van értelme esetleg megnézni a régebbi OVA-kat?
[reserved]

blackronin

#10249
Quote from: NLZ on 2014-03-24, 22:18:52
Quote from: blackronin on 2014-03-24, 22:09:13
Jojo Bizarre Adventure Part 1. ás Part 2. anime együtt (26 részes)

(...)

Köszi, kedvet hoztál rá. Hogy érdemes nézni, vágjak csak bele ebbe az új sorozatba, vagy van értelme esetleg megnézni a régebbi OVA-kat?
Az OVA-k csak összezavarnak (én is azokat láttam régen), bőven elég ezt az újat elkezdeni.
Remekül követi a mangát az elejétől, így ez az alap.
Jó szórakozást hozzá, utána te is azt fogod kérdezni magadtól, hogy miért nem előbb nézted meg!  :smile:

A folytatást pedig itt van a kapuban, jövő héttől érkezik.
Az a durva, hogy az igazi Jojo rajongók (vagy akik már régen követik a sorozatot) szerint a Part 3. az egyik legjobb (vagy talán a legjobb) az összes rész közül.  :eek:

chilip

Log Horizon

végigmaratonoztam ma az egészet lol :D Sword Art Online angst nélkül, sztem sokkal jobb és alig várom a folytatást

-OJ-

D-Frag

Egy teljesen értelmet és céltalan, mégis eszméletlen szórakoztató sorozat volt ez, a legőrültebb vígjáték a szezonban :rotfl: Minden epizódra jutott jó pár halálosan ütős, agyament poén, amiknek a minősége javarészt a kiváló szinkronhangok előadásának volt köszönhető, de emellett azért akadt pár moé/dere pillanat is :redface: és a rajzolás valamint az animáció minősége is megfelelt a célnak. Darálva biztosan fárasztóvá vált volna, de heti adagokban mindig feldobta a Hétfő estéket.

8/10

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zelda

Jigoku shoujo s1
Na ez egy olyan mű, aminek a megnézésén kb. 6 éve meditáltam... Most, hogy túl vagyok rajta, vegyes érzéseim maradtak vele kapcsolatban. A felvonultatott személyes bosszúk indikátorait néhol nagyon gyengének éreztem, arról nem is beszélve, hogy részemről nem vagyok bosszúpárti, így nagyon nehezen viseltem, mikor egyik-másik emberke 1: csak a vörös fonál meghúzását látta az egyetlen megoldásnak, 2: hogy a konfliktusok értelmes megoldására az égadta világon senki nem gondolt (példa kedvéért: hívom a rendőröket, szólok a szüleimnek, stb...)  :ejj:
Ennek ellenére viszont az évad lezárása kifejezetten tetszett, az utolsó 3 rész kárpótolt minden baromságért, ami miatt legszívesebben a falba vertem volna a fejem.
Meglátjuk, milyen lesz a második évad.

-OJ-

Natsume Yuujinchou: Itsuka Yuki no Hi ni

Egy hangulatos téli epizód, a szokásos szívmelengető történettel ^^

danika230

Quote from: -OJ- on 2014-03-24, 23:19:42
D-Frag

Egy teljesen értelmet és céltalan, mégis eszméletlen szórakoztató sorozat volt ez, a legőrültebb vígjáték a szezonban :rotfl: Minden epizódra jutott jó pár halálosan ütős, agyament poén, amiknek a minősége javarészt a kiváló szinkronhangok előadásának volt köszönhető, de emellett azért akadt pár moé/dere pillanat is :redface: és a rajzolás valamint az animáció minősége is megfelelt a célnak. Darálva biztosan fárasztóvá vált volna, de heti adagokban mindig feldobta a Hétfő estéket.

8/10
:tezsvir:

-OJ-

#10256
Mikakunin de Shinkoukei

Aranyos sorozat, de egyszer bőven elég volt megnézni, és a következő szezon végére már emlékezni sem fogok rá ^^"
Az elején még ritka jópofák voltak a karakterek és az együttélős alapszituáció, de ez sajnos a negyedik rész után teljesen kifulladt. A körülmények semmit nem változtak a cselekmény során, a természetfeletti elem annyira lényegtelennek hatott hogy akár ki is maradhatott volna, és ami még rosszabb hogy még a poénok is önismétlővé váltak. Az utolsó rész feldobta egy kicsit az egyébként elég lagymatag második felet, de egy 6/10-nél jobbat nem tudok adni a sorozatra.



Chuunibyou demo Koi ga Shitai! Ren

Egy folytatás, aminek nem sok értelme és még kevesebb haszna volt.
A karakterek semmivel sem lettek érettebbek, a főszereplő páros kapcsolata sem haladt előbbre, lényegében epizodikus fillerekből állt csak az egész évad. Nagyon lehetett rajta érezni, hogy csak anyagi érdekből készült az egész, és húzták benne a nagy semmit. Emellett sajnos a humor valamint az eltúlzott reakciók már fele annyira sem voltak szórakoztatóak, mint az első évad idején.
De azért nagy melodráma és moé-dere pillanatok akadtak, és vizuálisan is hozta a stúdiótól elvárt színvonalat, így soha ettől rosszabb unaloműző sorozatot.

6/10

Darkstar

Sakura Trick

Teljesen elégedett vagyok, pont azt kaptam, amiért jöttem. Sőt, még egy kicsivel többet is.  :appl:

[spoiler][/spoiler]

A tetves vám meg 4. napja ül a BDn...
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Quote from: Darkstar on 2014-03-27, 20:59:39
A tetves vám meg 4. napja ül a BDn...

Tudod, ilyenkor értesítik az FBI-t, és az sokáig tart ;)
Failure is the default option

-OJ-

Nourin

A D-Frag mellett ez volt a szezon másik, végtelenül elborult és épp emiatt szórakoztató vígjáték sorozata. A felvázolt alapszituációval, miszerint egy idol érkezik a vidéki iskolába, valójában nem sokat kezdtek. Helyette minden epizódban volt egy kis földművelés és gazdaságtan, szerencsére csak minimális mennyiségben, a többi pedig agyatlan perverzkedés volt a Seitokai Yakuindomo (többnyire verbális) stílusában. Az epizodikus történetekbe ugyan nem sok értelem szorult, de a végére azért csak előkerült egy kis karakterfejlődés, némi családi dráma és persze a szerelmi háromszög is, a befejezés viszont minden tekintetben nyitott maradt.
Nem egy maradandó élmény, de amíg tartott jókat lehetett rajta nevetni.

7/10