Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

danika230

Haiyore! Nyaruko-san W - Úgyanolyan volt mint az első évad, tele őrültséggel.  :whoah:

Btooom! az alapstory jó volt, a rajzolással, animációval nem volt gond, a harcok is látványosak voltak. Csak egy jó befejezés hiányzik.

Cloud

Zero no Tsukaima

1-4 évad.

Hát kéremszépen ez mocskos jó volt. AMint volt szabadidőm azonnal letoltam egy részt. Imádtam, minden részét. Kezdetben még úgy voltam vele hogy Louise kicsit irritált és örültem volna ha a szolgálóval jön össze, de végül minden jó lett. Szerettem a sorozatot, egy újabb kedvenc ment a listára. :)

Zelda

Azért ide írom ezt, mert az új sorozatok topicba már nem igazán illik be, habár még mindig ongoing series...
Hunter x Hunter 2011 ep 79-127.
Kicsit több, mint egy éve hagytam félbe a sorozatot, mert egy idő után nem volt kedvem hetente várni az epizódokat. Most rászántam 3 napot, hogy bepótoljam ezt a cirka 50 rész lemaradást. Nos eredendően nagyon szerettem ezt darabot, a shounen műfaj egyik legkiemelkedőbb és legegyénibb sztoriját rejti magában, sosem unatkozol rajta, és mindig képes újat mutatni. Most viszont az állam is leesett... Habár ilyen-olyan okokból a szemeknek nyilvánvalóan húzzák az időt, egyszerűen elképesztő a kivitelezés. Egyszer nem volt még példa arra, hogy ennyire élveztem volna a narratívát, itt viszont ez a fegyver teljesen lenyűgözött. Egyetlen perc sem unalmas, végig remegve izgultam az eseményeken (amik újdonságok voltak számomra, mert a mangát sem olvastam tovább a Knuckle-Gon harc, illetve Gon 30 napos Zetsu állapota után), és nem győztem tisztelegni a karakterek (nem csak a jók, hanem a rosszak is) szellemi, és jellemfejlődése előtt. Igazi remekmű ez, olyan morális, erkölcsi, szellemi és érzelmi töltettel, amit nagyon ritkán lehet találni. Le a kalappal.

chilip

jaja, még 2-3 rész és gon-san is eljön  :Kiraly: első osztályú animéje ez a mangának  :szemuveges:

Leara

Quote from: Zelda on 2014-04-30, 21:19:42
Azért ide írom ezt, mert az új sorozatok topicba már nem igazán illik be, habár még mindig ongoing series...
Hunter x Hunter 2011 ep 79-127.
Kicsit több, mint egy éve hagytam félbe a sorozatot, mert egy idő után nem volt kedvem hetente várni az epizódokat. Most rászántam 3 napot, hogy bepótoljam ezt a cirka 50 rész lemaradást. Nos eredendően nagyon szerettem ezt darabot, a shounen műfaj egyik legkiemelkedőbb és legegyénibb sztoriját rejti magában, sosem unatkozol rajta, és mindig képes újat mutatni. Most viszont az állam is leesett... Habár ilyen-olyan okokból a szemeknek nyilvánvalóan húzzák az időt, egyszerűen elképesztő a kivitelezés. Egyszer nem volt még példa arra, hogy ennyire élveztem volna a narratívát, itt viszont ez a fegyver teljesen lenyűgözött. Egyetlen perc sem unalmas, végig remegve izgultam az eseményeken (amik újdonságok voltak számomra, mert a mangát sem olvastam tovább a Knuckle-Gon harc, illetve Gon 30 napos Zetsu állapota után), és nem győztem tisztelegni a karakterek (nem csak a jók, hanem a rosszak is) szellemi, és jellemfejlődése előtt. Igazi remekmű ez, olyan morális, erkölcsi, szellemi és érzelmi töltettel, amit nagyon ritkán lehet találni. Le a kalappal.
:tezsvir:
Nem véletlenül ez a kedvenc shounen sorozatom már évek óta :). Persze nem hibátlan, de hiába láttam a régi szériát is legalább 3-szor + olvastam a mangát, mégis ugyanolyan izgalommal nézem ezt a feldolgozást is XD. Meg szeretem benne, hogy szinte minden arc-nak más a hangulata és sosem tudom megtippelni, hogy mi is jön ezután :D. Ráadásul úgy tud shounen lenni, hogy közben felrúg egy csomó klisét. A karakterekről már nem is beszélve, még a negatívabbakat sem tudom utálni, annyira érdekes személyiségek (az elején még pl. nem gondoltam volna, hogy Meruemet is képes lesz Togashi megkedveltetni velem, miközben sokáig ki nem állhattam :D).
MAL

Zelda

Quote from: Leara on 2014-04-30, 21:58:29
(az elején még pl. nem gondoltam volna, hogy Meruemet is képes lesz Togashi megkedveltetni velem, miközben sokáig ki nem állhattam :D).
Uhh, na igen. Pont ez az aspektus az, ami igazán lenyűgözővé teszi az egészet. Én is egyszerre szurkolok mindkét oldalnak, ami egyszerre nevetséges, és mégis tükrözi a valóságot, mert így működik a világ. A jó elválaszthatatlan a rossztól, és király, hogy ez ennyire jelen van benne.
De én már nem is hasonlítgatom más shounen-ekhez, mert annyira egyedi, hogy nincs értelme párhuzamban emlegetni másokkal. Nálam kb. teljesen egy szinten van a One Piece-el, de teljesen más okokból kifolyólag szeretem ezt, mint azt. Ennyi az egész.  :smile:

-OJ-

Ano Hi Mita Hana film

Ez még mindig egy szívszorongató darab, még a sok sírás és melodráma ellenére is :frown:
Szerencsére az a 100perc nem csak egy egyszerű recap volt, hanem 50-50%-ban tartalmazott jeleneteket a sorozatból és sok teljesen újat is.
[spoiler]Némelyiket a srácok kiskorából arról, hogyan kerültek össze, és hogy Jinto pontosan mivel vágódott be a kis Menmánál, de ami még fontosabb az egy évvel későbbi találkozó, ami bemutatta, hogyan maradt együtt a csapat még Menma eltávozása után is, és mindegyik karaktertől kaptunk egy hosszabb vallomást is.
Csak azt sajnálom, hogy románc terén egyik pár sem jutott előbbre :P[/spoiler]
Az új részek rajzolása még valami szebb is lett a sorozatból származókénál, az ottani kellemes zenéket pedig szintén megtartották.

Jó film és kötelező kiegészítés a sorozathoz.
A kevesebb időhúzás miatt még jobban is tetszett mint az.

8/10

Zelda

Sakasama no Patema
Naggyooon poén! Van egy film az Upside down, ahhoz tudnám leginkább hasonlítani.
Felirat egyelőre nincs hozzá, úgyhogy akinek feltétlenül szükséges, ne nézze meg anélkül. Nem is írok róla többet, legyen annyi elég, hogy szerintem király volt!

-OJ-

Én már évek óta várom, és még mindig nincs hozzá felirat :falba:

kikuchiyo

Quote from: Zelda on 2014-05-02, 16:02:43
Sakasama no Patema

Nem volt rossz, de kiemelkedőnek sem mondanám.
Szép volt, helyenként egész látványos, de a szereplőkből és a sztoriból valahogy hiányzott valami. Voltak disszonáns elemek is, például a teljesen hiteltelen, értelmetlenül gonosz főgonosz.
[spoiler][spoiler=tényleg az]Bár a végére valamennyire igazolást nyert a megszállottsága, végül is kiderült, hogy ő és a kis világa van fejjel lefelé.[/spoiler][/spoiler]

Aki esetleg nem ismerné: az Eve no Jikan* rendezőjének a filmje ez. Az első pár percet már évekkel ezelőtt kitették a netre kedvcsinálónak, a teljes film csak most jelent meg.

* ha már ennyit emlegetitek, megnéztem ezt is, jó meg érdekes, leginkább úgy lehet jellemezni, mint Asimov robottörténeteinek a méltó megfilmesítése. Helyenként megindító és elgondolkodtató, viszont az epizodikus szerkezet (websorozatról van szó) miatt széttagolt, sok fontos részlet homályban marad és nincs rendes lezárása sem. Érdekes volt a kézikamerát utánzó stílus. Mindenesetre az átlagtól sokban elütő, egyedi darab, érdemes megnézni.

Visszatérve a Patemára. a stílusát és kivitelezését tekintve sokkal konvencionálisabb, és ez nem tesz jót neki.
Mintha a rendezője Ghibli-filmet akart volna csinálni, aztán úgy járt, mint Shinkai Makoto a Hoshi no ou kodomoval.

[spoiler=kockoid merengés a fordított gravitációról]Na most ennek csak úgy van értelme, ha atomi szinten dől el, hogy egy tárgyra a sima vagy fordított gravitáció hat. Azaz így sincs értelme, de mindegy. Mindenesetre a látottak ezt támasztják alá.

Viszont így kérdéses, mi van a levegővel? Abból csak egyféle van? Vagy keveredik kétféle nehézkedésnek engedelmeskedő? Akárhogy is, a "fordított" oxigénatomok szépen lassan beépülnek az emberek (mindkét fajta) szervezetébe, lassanként kiegyenlítve a nehézkedés-preferenciát.

Drámaibb a helyzet akkor, amikor egy fordított ember normális ételt eszik (amire láthattunk példát a filmben). Ekkor a (hozzá képest) fordított anyag beépülése sokkal nagyobb ütemű - és akkor a képződő salakanyaggal kapcsolatos különféle problémákba inkább nem is akarok belegondolni.

Szintén érdekes helyzet áll elő, ha a két főhős a románcuk kiteljesedését fizikai síkra kívánja terelni. Rule 34, for science!
[/spoiler]
Failure is the default option

Zelda

Quote from: kikuchiyo on 2014-05-02, 21:47:43
[spoiler=kockoid merengés a fordított gravitációról]Na most ennek csak úgy van értelme, ha atomi szinten dől el, hogy egy tárgyra a sima vagy fordított gravitáció hat. Azaz így sincs értelme, de mindegy. Mindenesetre a látottak ezt támasztják alá.

Viszont így kérdéses, mi van a levegővel? Abból csak egyféle van? Vagy keveredik kétféle nehézkedésnek engedelmeskedő? Akárhogy is, a "fordított" oxigénatomok szépen lassan beépülnek az emberek (mindkét fajta) szervezetébe, lassanként kiegyenlítve a nehézkedés-preferenciát.

Drámaibb a helyzet akkor, amikor egy fordított ember normális ételt eszik (amire láthattunk példát a filmben). Ekkor a (hozzá képest) fordított anyag beépülése sokkal nagyobb ütemű - és akkor a képződő salakanyaggal kapcsolatos különféle problémákba inkább nem is akarok belegondolni.

Szintén érdekes helyzet áll elő, ha a két főhős a románcuk kiteljesedését fizikai síkra kívánja terelni. Rule 34, for science!
[/spoiler]
No igen, ebből a szempontból szerintem akár tudományos vitát is lehetne tartani, de mivel csak egy anime movie-ról van szó, egyszerűen nem lehet mindent hitelesen belezsúfolni. Nincs olyan, hogy tökéletes mű, már csak azért sem, mert mi emberek is mindannyian egyedi ízléssel rendelkezünk.

Az Eve no jikan filmváltozatát is láttad? Szerintem az is jól sikerült.

kikuchiyo

Quote from: Zelda on 2014-05-02, 22:30:55
Quote from: kikuchiyo on 2014-05-02, 21:47:43
Az Eve no jikan filmváltozatát is láttad? Szerintem az is jól sikerült.

Nem, miben más/több/jobb?

Quote from: Zelda on 2014-05-02, 22:30:55
Quote from: kikuchiyo on 2014-05-02, 21:47:43
kockoid merengés a fordított gravitációról
No igen, ebből a szempontból szerintem akár tudományos vitát is lehetne tartani, de mivel csak egy anime movie

Igazából csak poénkodtam, illetve hagytam egy kicsit a fizikus-mirigyemet, hogy kibontakozzon. Valójában ez a fordított gravitációs dolog sehogyan sem működhetne - mondjuk feladatnak érdekes, lehet, beküldöm a legközelebbi Ortvay-versenyre :D

Viszont a film volt annyira jó, hogy ez egy pillanatra se zavarjon.

... most elgondolkodtam, hogy hány anime-filmet vagy sorozatot tudok összeszedni, ahol a sci-fi tudományos része hibátlan, vagy akár csak hihető volt. De rájöttem, hogy nem sokat. Persze lehet, hogy csak az én igényeim lettek túl magasak ennyi Greg Egan után (részletek a könyves topikban hamarosan).
Failure is the default option

Zelda

Quote from: kikuchiyo on 2014-05-02, 22:41:38
Quote from: Zelda on 2014-05-02, 22:30:55
Quote from: kikuchiyo on 2014-05-02, 21:47:43
Az Eve no jikan filmváltozatát is láttad? Szerintem az is jól sikerült.
Nem, miben más/több/jobb?
Nem sokkal másabb, talán bővebben van kifejtve (a sorozatot már régebben láttam), grafikailag is jobb egy kicsit.

Selmo

Death Note (37 rész): Nagyon érdekesen indult, tetszett a történet alakulása, a csavarok, a szellemi párbaj. Nagyon jó is lehetett volna. De az utolós harmad az olyan volt, mint egy rossz krimi. Semmiből feltűnő ellenfelek, logikátlan lépések, Ryuk kispadra ültetése, brillírozás helyett eszelős győzni fogok monológok. Kár érte.

A tökéletesség unalmas.

chilip

történt ez úgy hogy a manga fele az az első 24 rész, aztán valamiért a második felét (konkrétan a felét) 12 részbe paszírozták bele, mert miért is ne... ugyanakkora sztorirésznek feleannyi rész dukál...

kikuchiyo

...történt ez úgy, hogy a manga közepe táján meghalt vaLaki, egy Lényeges szerepLő, és itt igazából le is kellett volna zárni a történetet, de a szerző még termelt mellé X kötetnyi tétova szüttyögést.
Failure is the default option

Selmo

Igen, nekem is ez jött le, valakik nagyon akartak folytatást és ez lett belőle.

A tökéletesség unalmas.

chilip

annyira rossz nem volt a második fele (a mangára mutogatok - bár az első felének a nyomába se ér), de úgy hogy még kihagyják a felét mellé az animében...

Zelda

Na látjátok, én pl. sose néztem meg azt a bizonyos utolsó 12 részt... Már az "elején" kiszagoltam, hogy innentől nem érdemes rá időt szánni. Így az én fejemben a DN megmaradt egy erős és jó műnek.

frozenstein

Inari, Konkon, Koi Iroha
Leginkább a Gingitsune-re emlékeztetett. Itt is főleg a slice-of-life meg szerelmi szálak voltak előtérben, de azért a végére volt bonyodalom a természetfelettivel is. Egy folytatást azért megnéznék.
10/10

Zelda

Fullmetal Alchemist: The secret star of Milos
Sosem voltam az a húúú de nagy fanja a FA-nak, de azért szerettem, ennek ellenére úgy két napja csodálkoztam rá, hogy hoppá, még mindig van valami, amit nem láttam belőle.  ::) A mozi kellemes időtöltés volt, elég hosszú ahhoz, hogy tisztességes sztorit rakjanak össze hozzá, és nem túl bonyolult. Egyedül a grafikában találtam kivetnivalót, valahogy nem jött be a stílus, amit alkalmaztak... De ettől eltekintve szerintem nagyon is jól sikerült mozi.

Megmurdel

Little Busters! Avagy egy tökéletes módszer, hogy kerüljük el az alvást. :D Végignéztem mind a 39 részt és meg kell, hogy mondjam elégedett vagyok és már bánom, hogy ennyi ideig halogattam. A "felvezető" évad mondjuk naaaaaagyon lassan indult be, de ezt ellenezte az utolsó 6-7 rész. Egyszerűen tökéletes volt. Nem is tudom elképzelni, hogy tudták kibírni akiknek heteket kellett várni egy-egy részre. Nah, de a végeredmény: 8/10 + 10/10  :Kiraly:

-OJ-

Quote from: Megmurdel on 2014-05-07, 00:56:02
Nem is tudom elképzelni, hogy tudták kibírni akiknek heteket kellett várni egy-egy részre.

A VN ismeretében nem volt olyan nehéz ^^

Megmurdel


SaiyaGin

Noir: volt benne néhány zavaró dolog, de azért jó sorozat.

Zelda

The tibetan dog
Kínai-japán koprodukció benne a Madhouse kezével. Érdekes volt a kínai szinkron, eleinte jókat nevettem rajta.  :D Nagyon tetszett egyébként, kellemes kis történet volt sok érdekességgel. Szépek azok a tibeti masztiffok!!!

frozenstein

#10346
Log Horizon
WOW! Sokkal jobb volt, mint amire számítottam. Érdekes új szempontból közelíti meg a 'trapped in a game' témát, az OP/ED is fülbemászó. Kevés akció jelenet volt, de a nagyrészét kitevő intrika is tetszett, a nyitott végért kár, de őszre be van jelentve a folytatás. Tűkön ülve várom.
10/10

szerk:

SoniAni
Az animáció szép volt, de ezenkívül elég gyenge eresztés. Nem is tudom mire számítottam.
5/10

Zelda

Saiunkoku monogatari s1
Háh, hát vegyes érzelmeket keltett bennem. Egyrészről nagyon tetszett, mert a sztori tulajdonképp jó, a karakterek rendben vannak... De a szerelmi vesződés viszont felidegesített...
No de majd meglátjuk, mi lesz a 2. évadban.

danika230

#10348
One Piece: Episode of Merry: Jó volt újra megnézni az Enies Lobby arc-t szebb grafikával, még ha csak másfél óra is volt. Pár jelenet kimaradt ugyan, de hát közel 100 részt lehetetlen ennyi időbe belesűríteni.
Összeségébe ez a special megmutatta, hogy miért ez a kedvenc arc-m a soroazatba. 10/10

Sora no Otoshimono: Tokeijikake no Angeloid: elöször azt hittem valami Recap (más szemszögből) az egész, aztán azért kaptunk egy egész jó történetet is, ami simán beilleszthető a sorozatba is. Grafika és zene terén hozta a sorozat színvonalát. 8,5/10

Megmurdel

Quote from: danika230 on 2014-05-14, 00:18:00
Sora no Otoshimono: Tokeijikake no Angeloid: elöször azt hittem valami Recap (más szemszögből) az egész, aztán azért kaptunk egy egész jó történetet is, ami simán beilleszthető a sorozatba is. Grafika és zene terén hozta a sorozat színvonalát. 8,5/10
A mangában benne van, ha mégsem akkor rosszul emlékeztem. :)