Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

frozenstein

KonoSuba OVA
Simán hozza a sorozat szintjét, és egy új szereplőt is kapunk. Alig várom a januári második évadot.
10/10

ui.: A Wiz-zel való első találkozásról a drama cd feliratos videója a youtube-on. Bár ezek szerint anime verzió nem lesz belőle :(.

ogre

Katanagatari

rewatch

így másodszorra látva (talán harmadszor) nem tudom elhinni, hogy anno a részekre egy-egy hónapot kellett várni.
a történetet valószínűleg patikamérlegen mérve rakták össze, mert minden ott van, ahol és amikor kell.
Shichika az elején idegesítő, Togame kb végig.
a mellékszereplők parádésak.
a grafika is. (jó, én pl samurai jack fan vagyok, szóval nem meglepő, hogy tetszik) de a stílustól függetlenül elég könnyen észrevehető, hogy magas minőségű az elejétől a végéig.
a zene jó, de annyira nem kiemelkedő.

aki még nem látta, vegye fel a listájára!

10/10
(ilyet nem szoktam adni csak úgy)

ogre

Tokko

rewatch
(nem tudom, közel tíz év után ez annak számít-e)

arra emlékeztem, hogy volt egy horror sorozat, ahol valami lyukból jöttek démonok. hogy ez most jó vagy rossz, arra már nem. a történet kb ennyi is, meg van még a box of druj.
a szereplők felületesek, egyetlen kedvencem Kunikida.
a grafika közepes (nem a mai szinthez képest, úgy rosszabb), az indokolatlan 3d animáció kifejezetten rossz. értem én, hogy 2006-ban ez menő volt, de most komolyan. minek?
a karakterek között vannak jó nők, akikről nem látszik, hogy azok, kivéve Suzukát, de nála is csak az öltözködéséből látszik.

az összhatás elég silány. egy nyitva hagyott történet, amiben lett volna potenciál. az alapokra szerintem egy jó horrort építhettek volna, kicsit hosszabban, érthetőbben. ha nem akarsz nosztalgiázni, akkor inkább ne is nézd meg.

3,5/10

SaiyaGin

Gundam Build Fighters Try Island Wars

15 perc háremes baromkodás, majd 20 perc awesome randomságnak szánt akció, ami azonban a végére annyira random lett, hogy az már inkább értelmetlen volt, mint awesome.
Ha rosszindulatú lennék, azt mondanám, hogy az egészben az utolsó egy percet volt igazán érdemes megnézni.
5/10

frozenstein

Shisha no Teikoku
Steampunk zombikkal: Kabaneri? Nos elég annyit róla, hogy nekem a Kabaneri jobban tetszett. Meg a mindenfelé felbukkanó regényhősök miatt kicsit az LXG-re emlékeztetett.
6/10

ogre

Quote from: frozenstein on 2016-08-25, 17:54:29
Shisha no Teikoku
Steampunk zombikkal: Kabaneri? Nos elég annyit róla, hogy nekem a Kabaneri jobban tetszett. Meg a mindenfelé felbukkanó regényhősök miatt kicsit az LXG-re emlékeztetett.
6/10

szerintem ez százszor inkább indana jones. azt leszámítva, hogy zombis steampunk, semmi hasonlíthatóságot nem érzek a kabaneri és az empire of corpses között.

frozenstein

Persze teljesen más stílus (itt ez a filozofálgatós izé, ami nem jött be leginkább), csak a a téma. Indiana Jones filmeket, a régi hármat, talán egyszer láttam valamikor, úgyhogy mély nyomokat nem hagyott bennem.

Cobra

Qualidea Code 08: hiba csúszott a mátrixba, Neo kezd ébredezni... Lehetett volna valami egyedibb a történet, de úgy látszik csak ennyire futja a készítőknek. Azért még reménykedek.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

frozenstein

Aria the Avvenire
Egy kicsit rövid, de egész jó kis epilógus az Aria sorozathoz. Érdemes újranézni az előzményeket, mert elég sok epizód kapott néhány másodperces flashback-et (plusz azok a hátterek az első két endingben).
10/10

frozenstein

Girls und Panzer Movie
Ez jobban tetszett, mint a sorozat! Mondjuk az utolsó csatában alig tudtam követni azt a rengeteg tankot. Már folytatás is van bejelentve!
9/10

ogre

Witch Hunter Robin
rewatch

ezt is jó régen láttam.
a sztoriból annyira emlékeztem, hogy a bemutatkozó részek, illetve a sorozat első fele inkább különálló, és "a sztori" pedig később bontakozik ki. a végét sikerült olyan jól megcsinálni, hogy 12-26-ig egyben néztem meg :) kavarásban elég jók.
igazából Robin az a tinédzser főszereplő, aki kicsit viselkedik csak gyerekként, és pont azon a határon kívül esik, hogy idegesítő legyen, de sokszor közel van hozzá.
a mágiát sajnos kicsit elnagyolták, és a rúnáknak elég kevés szerepet hagytak, de akkor meg miért nem hagyták ki az egészet? Robin fejlődése is érdekes ilyen téren.
a fő- és mellékszereplők egészen elviselhetők, igazából elmegy minden, nem különösen jó, és nem különösen rossz.

a vizuál.
na, az valami furcsaság. a karakterek alapvetően szépen vannak megrajzolva, van rengeteg indokolatlan statikus 3d tér, az animáció még kézi, a járművek szokás szerint szörnyűek.

a zene közepes, néha inkább zavaróan repetitív.

az összhatás nem rossz, de semmi extra.

6/10

frozenstein

New Game!
Egész jó slice-of-worklife játékkészítésről, moe+yuri elemekkel. Egy folytatást azért megnéznék.
9/10

frozenstein

Re - Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu
Egész érdekesen indult, aztán a közepén volt egy durva mélypont (a főhősnek köszönhetően), a végére meg megint összekapta magát. Kár hogy a vége nyitott.
9/10

frozenstein

Amaama to Inazuma
Főző műsor gyerekneveléssel. Nem, igazán történik benne semmi, pedig vártam volna. Minden részben főznek valamit, meg esetleg kapunk egy kis gyereknevelős drámát. Azért nem volt rossz, csak túl nagy elvárásokkal ne kezdjen bele senki.
9/10

frozenstein

Fate/Kaleid Liner Prisma Illya S4
Ez a sorozat minden évaddal jobb lesz! Most elég sok akció volt, slice-of-life szinte alig. A folytatás film lesz Miyu múltjáról, és közben remélem a manga is halad, és bejelentenek mégegy évadot.
10/10

frozenstein

Kono Bijutsubu ni wa Mondai ga Aru!
Egy párszor sikerült megnevettetnie, de az utolsó pár részre eléggé ellaposodott. Rosszabbra számítottam.
8/10

frozenstein

#10996
Shokugeki no Souma S2
Ez eléggé el lett sietve. Kb ugyanannyi mangát adaptáltak, mint az első évadban, csak feleannyi részben. Már a tournament is eléggé fel volt gyorsítva, de igazán az utolsó néhány gyakornokos részben lehetett észrevenni: csak Souma sztoriját kaptuk meg, a többiek gondolom jobban ki lettek fejtve a mangában. A vége nyitott, ha lesz folytatás azt is megnézem.
9/10

szerk:

Mob Psycho 100
Egész jó volt, kár hogy a vége nyitott. A One Punch Man, azért jobban tetszett.
9/10

Nejimaki Seirei Senki - Tenkyou no Alderamin
WOW! Nagyon jó volt! Just-as-planned főhős, érdekes szereplők. Az a befejezés meg: sequel when??
10/10

OFF: 6th post:
ZUTTO ORE NO TURN!

Cobra

Nagyon remélem én is, hogy jövőre folytatják az Alderamint, elég kellemes volt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

SaiyaGin

Ejj, épp most akartam megtörni frozenstein végtelen sorozatát!  :P

Majestic Prince 25. rész
Ez a nemrég kijött OAD átvezetőként szolgál a sorozat és a novemberben a moziba kerülő film között. Kapunk egy új, négyfős csapatot, négy fiatal pilótát, akik Izuruék példáját akarják követni, és mivel a rész végén ők is kaptak vadiúj mechákat, alighanem ezt is fogják tenni a filmben.
Nem sok akciójelenet volt a részben, de az viszont hozta a MP-től megszokott minőséget. :lazza:

Cloud

Magi 1-2. évad

Kifejezetten jó volt, jöhet most az Sinbad-os sorozat. :whoah:

kikuchiyo

Ghost in the Shell: Shin Gekijouban

Gondoltam, megér annyit, hogy nagyvásznon lássam, mégis csak Giccs. Válaszolva a topik címében feltett kérdésre: nem nagyon. A sztori zavaros és nehezen követhető, nem folytatás, hanem előtörténet egy alternatív univerzumban vagy mi, abból az időből, amikor a csapat még nem Aramaki alatt volt a 9-es osztályon. Ráadásul ez is már a folytatása volt valaminek, így teli volt számomra ismeretlen karakterekkel és utalásokkal. Még a karakterdesign is más volt, mint a régről megszokott.

Igazából itthon is megnézhettem volna, de lehet, hogy itthon a felénél kinyomom.

A GitS filmek, sorozatok összefüggései - baszki, ez bonyolultabb, mint az adatbázis-séma a munkahelyemen.

Rémisztő gondolat: az eredeti film 21 éves.  :zomg:
Failure is the default option

chilip

Quote from: kikuchiyo on 2016-11-27, 23:13:16
Ghost in the Shell: Shin Gekijouban

...

A GitS filmek, sorozatok összefüggései - baszki, ez bonyolultabb, mint az adatbázis-séma a munkahelyemen.


pls

NLZ

[reserved]

Cloud


NLZ

Az utolsó mondjuk csalóka, mert igazából csak néhány sorozat, ami ugyan abban az univerzumban játszódik, de úgy döntöttek az adatfeltöltők, hogy érdemes lenne az egészet egy teljes gráffá alakítani :)
[reserved]

frozenstein

Shuumatsu no Izetta
Egész érdekesen indult, aztán jött pár idegesítő fordulat, és a végét is összecsapták. Többet is ki lehetett volna hozni belőle. Anyway, ep11 yuri levels were quite high :cool:.
6/10

Cloud

Bungou Stray Dogs

2. évad

Tetszett ez is, ahogy az első, de a vége megint olyan, hogy folytatásért kiált. Az meg vagy jön vagy nem. :(

frozenstein

Girlish Number
Anime ipar meg seiyuu karrier egy kicsit cinikusabb/realisztikusabb szemszögből. Mondjuk Chitose lazy mode-ban elég idegesítő volt, a Watamote főszereplőjére emlékeztetett. Meg a főbb szereplőkből néhány (Yae, Koto) nem szerepelt eleget. Esetleg megnéznék egy folytatást.
8/10

Cloud

Drifters

10/10

Utóbbi évek egyik legjobbika. MIkor jön már a folytatás.

"A thébai Szent sereg"  :lol: Itt sírtam a röhögéstől. :D

blackronin

#11009
Quote from: Cloud on 2017-01-07, 23:54:14
Drifters

10/10

Utóbbi évek egyik legjobbika. MIkor jön már a folytatás.

"A thébai Szent sereg"  :lol: Itt sírtam a röhögéstől. :D
:tezsvir:

Én tudtam előre, hogy hozza az elvárásokat.  ::)

Sajnos a manga nem tart annyira még előre (most jött ki a 63-ik fejezet fordítása), így ha lesz esetleg új évad ebben az évben, akkor utána kell majd várni nagyon sokat a folytatásra... Hirano nem dolgozik olyan gyorsan sajnos.  ^^"

edit:
Shokugeki no Soma 1. és 2. évad
9/10.
Nagyon kellemes csalódás volt számomra!
Remekül lekötött, jó az art és az animáció, kellemes a zene, hibátlanul eltaláltak szinkronhangok és élvezetes a történetvezetés.
A kaja, a főzés és a nevetségesen eltúlzott "elélvezések" pedig önmagukért beszélnek.  :P
A sorozat legjobb erénye pedig az, hogy hihetetlen életörömöt és pozitív szemléletet áraszt, ráadásul úgy, hogy az nem fárasztó.
Nagyon remélem, hogy 2017-ben folytatják a következő évaddal, mert szívesen nézném tovább.