Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

SaiyaGin

Off: talán meglepő, de a borsmentás Tesco csoki finom.

Nakedape

hey hey, but his an instant winnah!
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Bishop

Abban kérném segítségeteket hogy valami forrás kéne abban a témában hogy "A népességfogyás okai, mértéke az utolsó két évtizedben." ugyanis ebből kéne esszét írnom de nem találtma semmi jól használható forrást :S

Help topicba írtam de nem nagyon kaptam választ nekem meg fontos, így teszek egy próbát itt is

Kuroi Tenshi

Szociológusok pedig szeretik ezt a témát, biztos vannak rá
tanulmányok a neten.
Mekkora terjedelem, milyen részletességben kell az esszé?
Adatokhoz ksh.hu vagy (.gov.hu?, mindegy, ksh-ra ki lehet
guglizni)

White SeeD

Quote from: Bishop on 2008-04-03, 19:42:33
Abban kérném segítségeteket hogy valami forrás kéne abban a témában hogy "A népességfogyás okai, mértéke az utolsó két évtizedben." ugyanis ebből kéne esszét írnom de nem találtma semmi jól használható forrást :S

Help topicba írtam de nem nagyon kaptam választ nekem meg fontos, így teszek egy próbát itt is

Általános elszegényedés. (gazdasági helyzet, elmegy szülni az anya kirúhják, drága a gyerektartás stb)
Általános elidegenedés (kevés házasság, sok válás, egyéb ilyen jellegű okok ).
Modern életünk mellékhatása. (karierista, szingli életmód)

Könnyű téma :smile:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Bishop

Nem annyira nehéz csak mégis valami jó forrás kéne, próbáltam rá googleozni de nem sok sikerrel. =/ Végülis 2 oldal elég lenne habár nincs konkrétan megszabva

Baggio

OFF: ma végre meghozta öcsém pestről  Kanij és Kana c. könyvet... úgyhogy nekieshetek az 1945 db kanjinak. Nem volt olcsó (6500) de így a tartalmát elnézve megérte

Próféta

Quote from: White SeeD on 2008-04-03, 19:58:50Általános elszegényedés.
Mármint pont fordítva, életszínvonal emelkedése a negyvenes-ötvenes évekhez képest; a szegényebbek szülnek általában több gyereket. Durván fogalmazva minél több pénzed van, annál kevésbé érzed úgy, hogy belefér egy gyerek.

+ nem tilos már az abortusz és a védekezés egyéb formái, ráadásul alaposan elterjedtek az utóbbi évtizedekben. Így nem lesz feltétlenül 9 gyereke a házaspárnak, ha szeretik egymást.

Lythis

forrás: KSH. olyan valagnyi adatuk van, hogy egy életre megutálod a témát pusztán azért, mert végignézted az idevágó tanulmányok listáját. Random egyetem random szociológia tanára is órákat tud neked pofázni bármi ilyen témában, mert - ahogy korábban is írták - szeretik a témát. Talán túlságosan is.

Lythis

Quote from: teraflare on 2008-04-03, 17:16:21
http://www.time.com/time/arts/article/0,8599,1725839,00.html
(tudom régi hír. slowpoke is slow)
Ez vegyes érzelmeket váltott ki belőlem. Én is legszívesebben ezt tenném, lehet nem old meg semmit, de olyan jól érezném magam tőle  :haha:
most legalább van miért sírniuk... örülniük kéne, hogy végre TÉNYLEG van okuk rá... már ha szabad örülniük egyáltalán

Én

Quote from: teraflare on 2008-04-03, 17:16:21
http://www.time.com/time/arts/article/0,8599,1725839,00.html
(tudom régi hír. slowpoke is slow)
Ez vegyes érzelmeket váltott ki belőlem. Én is legszívesebben ezt tenném, lehet nem old meg semmit, de olyan jól érezném magam tőle  :haha:
Arra a 2. videóra nem volt szükségem :zomg:
Amúgy jól olvastam, 3 srác ellen mentek vagy 100-an? Emósságtól függetlenül, ez elég hitvány.

Zsiga

Quote from: Én on 2008-04-03, 23:05:21
Amúgy jól olvastam, 3 srác ellen mentek vagy 100-an? Emósságtól függetlenül, ez elég hitvány.
Az, de attól még baromi jó érzés lehet... :D

Én

#19482
Quote from: Zsiga on 2008-04-03, 23:10:35
Quote from: Én on 2008-04-03, 23:05:21
Amúgy jól olvastam, 3 srác ellen mentek vagy 100-an? Emósságtól függetlenül, ez elég hitvány.
Az, de attól még baromi jó érzés lehet... :D
Ha ennyire szeretnéd, kipróbálhatjuk. Szedd össze mondjuk K_T-t meg Ramizt, én meg szerzek ellenetek 100 embert. :rotfl:
ED: már az én szemem is bántotta, úgyhogy vissza az alapokhoz.

Zsiga

Quote from: Én on 2008-04-03, 23:13:18
Ha ennyire szeretnéd, kipróbálhatjuk. Szedd össze mondjuk K_T-t meg Ramizt, én meg szerzek ellenetek 100 embert. :rotfl:
Száz tizenéves kis buzi emokidet két nagyobb darab fórumozóval összecsomagolnánk. :D

Tycho

Quote from: Zsiga on 2008-04-03, 23:18:21
Quote from: Én on 2008-04-03, 23:13:18
Ha ennyire szeretnéd, kipróbálhatjuk. Szedd össze mondjuk K_T-t meg Ramizt, én meg szerzek ellenetek 100 embert. :rotfl:
Száz tizenéves kis buzi emokidet két nagyobb darab fórumozóval összecsomagolnánk. :D

mutass két nagyobb darabot :__devil: :muhahah:

Kuroi Tenshi

Quote from: Én on 2008-04-03, 23:13:18
Ha ennyire szeretnéd, kipróbálhatjuk. Szedd össze mondjuk K_T-t meg Ramizt, én meg szerzek ellenetek 100 embert.
Nana! Max 100 emoid droidot hozhatsz csak, nem pedig embereket. :hehe:


Én

Quote from: Zsiga on 2008-04-03, 23:18:21
Száz tizenéves kis buzi emokid
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-04-03, 23:21:27
Nana! Max 100 emoid droidot hozhatsz csak, nem pedig embereket. :hehe:
Így nem ér :frown:
In b4 how many 5 year olds can you beat test

Zsiga

Quote from: Én on 2008-04-03, 23:22:57
In b4 how many 5 year olds can you beat test
Az más, egy ötéves gyereknek azért bizonyos fenntartásokkal taposnám szét az arcát a járdaszegélyen, míg egy emokid esetén ilyen lelkiismereti problémáim nem nagyon lennének... :) Mellesleg az a teszt úgy szólt hogy fragre mennek és nem érdekli őket hogy mi történik a társaikkal, míg a langyihorda az első véres hulla láttán jó eséllyel feloszlana.

Szerk.: Tycho : Ott a pont... ^^"

Én

Quote from: Zsiga on 2008-04-03, 23:30:15
Az más, egy ötéves gyereknek azért bizonyos fenntartásokkal taposnám szét az arcát a járdaszegélyen, míg egy emokid esetén ilyen lelkiismereti problémáim nem nagyon lennének... :)
R U Mr GAR?
Quote from: Zsiga on 2008-04-03, 23:30:15
Mellesleg az a teszt úgy szólt hogy fragre mennek és nem érdekli őket hogy mi történik a társaikkal, míg a langyihorda az első véres hulla láttán jó eséllyel feloszlana.
Crap. My evul plans to the emo dominaton have been ruined. Therefore, I changed my fag ava.

Kuroi Tenshi

#19489
Quote from: Tycho on 2008-04-03, 23:21:21
mutass két nagyobb darabot :__devil: :muhahah:
Ugyan mihez kell nagyobb darabnak lenni az automata lőfegyverek
korában?  :angyali:

Quote from: Zsiga on 2008-04-03, 23:30:15
míg a langyihorda az első véres hulla láttán jó eséllyel feloszlana.
Vagy ez első vérző orra.

Ha szerencsénk van, még a roham előtt rájönnek, hogy felesleges,
és helyben felvágják az ereiket :haha:

minuszmiki

Quote from: Én on 2008-04-03, 23:34:41
Therefore, I changed my fag ava.
Látom már korábban is próbálkoztál felhívni erre a figyelmet, hogy ne érjen csalódás: Grat Nekem a régi-új avához. :pat pat: :D

Én

#19491
Quote from: minuszmiki on 2008-04-03, 23:46:00
Quote from: Én on 2008-04-03, 23:34:41
Therefore, I changed my fag ava.
Látom már korábban is próbálkoztál felhívni erre a figyelmet, hogy ne érjen csalódás: Grat Nekem a régi-új avához. :pat pat: :D
Nem attention whorism miatt írtam le újra hanem mert nem tudtam jobbat írni oda. :P De kösz. :D
[spoiler]Kit akarok becsapni, már majdnem elsírtam magam, hogy senki sem veszi észre[/spoiler]

.Attila

Quote from: Tycho on 2008-04-03, 23:21:21
Quote from: Zsiga on 2008-04-03, 23:18:21
Quote from: Én on 2008-04-03, 23:13:18
Ha ennyire szeretnéd, kipróbálhatjuk. Szedd össze mondjuk K_T-t meg Ramizt, én meg szerzek ellenetek 100 embert. :rotfl:
Száz tizenéves kis buzi emokidet két nagyobb darab fórumozóval összecsomagolnánk. :D

mutass két nagyobb darabot :__devil: :muhahah:

Blarke és én? Bár szerintem én inkább végignézem, ahogy titeket az emo-k... :D

Lythis

Blarke simán csak magas... nem az a kifjezett tagbaszakadt alkat :D
De ebben az egészben mégis az a legcsodálatosabb, hogy Én-nek 100 emoid köcsög barátja is akad... gyakran jártok össze megvitatni a... kemény dolgaitokat? :D

Tycho

Quote from: .Attila on 2008-04-03, 23:58:02
Quote from: Tycho on 2008-04-03, 23:21:21
Quote from: Zsiga on 2008-04-03, 23:18:21
Quote from: Én on 2008-04-03, 23:13:18
Ha ennyire szeretnéd, kipróbálhatjuk. Szedd össze mondjuk K_T-t meg Ramizt, én meg szerzek ellenetek 100 embert. :rotfl:
Száz tizenéves kis buzi emokidet két nagyobb darab fórumozóval összecsomagolnánk. :D

mutass két nagyobb darabot :__devil: :muhahah:

Blarke és én? Bár szerintem én inkább végignézem, ahogy titeket az emo-k... :D
I am invulnerable in my

ROFLTANK
This is how I rofl!

Én

Quote from: Lythis on 2008-04-04, 00:04:56
De ebben az egészben mégis az a legcsodálatosabb, hogy Én-nek 100 emoid köcsög barátja is akad... gyakran jártok össze megvitatni a... kemény dolgaitokat? :D
Nana, az emoid köcsög ellenfelek Zsiga és K_T kritériuma volt, mert Easy módon szeretnék tolni első körben. Amúgy csak ész kell öcsém, meghirdetem, hogy Fall Out Boy lesz a Pecsában, majd az odasereglett feldühödött (elszomorodott? életkedv-vesztett?) emosereget a Playerekre eresztem. :lazza:
Mellesleg bekaphatod. :D

Kuroi Tenshi

Quote from: Lythis on 2008-04-04, 00:04:56
De ebben az egészben mégis az a legcsodálatosabb, hogy Én-nek 100 emoid köcsög barátja is akad... gyakran jártok össze megvitatni a... kemény dolgaitokat? :D
Ja, hogy pl kinek keményebb és nagyobb a borotvapengéje


Kuroi Tenshi

Quote from: minuszmiki on 2008-04-04, 00:11:17
:cool:
Don't feed the trolls! Ne mondd neki, mert még párszor bespammeli

Zen

Most eszembe jutott amikor az emok Kaposváron felvonulást akartak rendezni, de féltek a rockerektől. Hát mit csináltak? Egy napon rendezték egy Moby Dick koncerttel. :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1