Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Member

Quote from: szpeter on 2011-01-19, 17:08:19
Valójában a legkövérebb; fiú osztálytárssal.

Acchan

Quote from: Nakedape on 2011-01-19, 16:45:49
Jobbulást Én!
+1. Gyógyulgass.  ;)

Quote from: Rounin on 2011-01-19, 17:10:55
Nem kellett volna bebújni a szekrénybe és huncutkodni, akkor észreveszi, hogy még vannak benn. ::)
:lol:


szpeter


Én

Köszi :) egész nap aludtam de csak tovább nőtt, most bekaptam egy algopyrint csak jobb lesz...

Cloud

Le vagyok maradva nemkicsit. Még egy hét van ugye, hogy az ember eldöntse hogy marad magánnyugdíjpénztár-tag, vagy nem. Most ha úgy döntök hogy megyek vissza államiba, mit kell tennem, hova is kell mennem?(OTP-s vagyok)

Member

Ha államiban akarsz maradni, semmit, automatikusan áttesznek március elsején az államiba. Aki maradni akar, annak a területi kirendeltségeken kell nyilatkoznia.
Én még mindig erősen filózok, ki tudja, mennyire verik szét az államot 40 év alatt.

Fazék

#46596
Quote from: Member on 2011-01-19, 19:51:20
Ha államiban akarsz maradni, semmit, automatikusan áttesznek március elsején az államiba. Aki maradni akar, annak a területi kirendeltségeken kell nyilatkoznia.
Én még mindig erősen filózok, ki tudja, mennyire verik szét az államot 40 év alatt.
hallgattam elemzéseket itt-ott és több helyről is az jött le, hogy amennyiben attól tartasz, hogy az állami nyugdíjat bukod államcsőd, vagy akármi ilyesmi miatt, akkor jó eséllyel biztos lehetsz benne, hogy a magánnyugdíjpénztáras számlád is a nullához közelít majd, mert többségük állami papírokban van :haha:

szerk: de persze ez csak félfül, tévedésjog, stb

szerk2: láz elmúlt, cserébe maradt vmi tűszős mandula(?)gyulladás, szóval antibiotikum 7 napig, hullára ki vagyok ütve, útálok beteg lenni.
ja és a sok tv-nézéstől még a szemem is begyulladt/kiszáradt, ezért mai napon kb 2 órát tartottam nyitva csak, többit alvással/zenehallgatással töltöttem kímélésképpen...

Member

A magánnyugdíjpénztárasok pénzének 70%-a volt államiban, illetve 30% felett rendelkezhettél, 3 portfólióval, amik alapján állampapírba vagy részvénybe fektettek nagyobb arányban. Az volt a zsarolás, hogy a 30-ból 10-et faragtak és a 70-et elveszik, ha maradsz, szóval csak kivételes esetben éri meg maradni. Nyilván zavart egyeseket, hogy 30% felett nem rendelkezhetnek (elvégre ez nem felhalmozott pénz, hanem kvázi hitel az államnak).

White SeeD

Csak a legnagyobb különbség az állami és a magán között hogy az állam nyomban elkölti a pénzed, míg a magán gyarapítja (hacsak nem szúr el valamit nagyon)
btw szerintem 20 évet sem fog kibírni az állami, sőt már 10 év múlva is gondok lesznek, elég csak ránézni a demográfiai mutatókra... Persze elég kitolni a nyugdíjkorhatárt egy picit pl 70 évre és már is meg van oldva az egész ::)
Nem államosítani kéne hanem minél nagyobb részben növelni a magánt.
Kis érdekesség ha valakit ugyanennyire zavar a dolog mint engem. Mondjuk ez kb annyi mint halottnak a csók de ki tudja: http://stabilitas.hu/?p=15151
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Member

Amit nem tudok, hogy az önkéntes nyugdíjpénztártagság intézménye megmarad-e az államisoknak?
Quote from: White SeeD on 2011-01-19, 20:36:43
btw szerintem 20 évet sem fog kibírni az állami, sőt már 10 év múlva is gondok lesznek, elég csak ránézni a demográfiai mutatókra... Persze elég kitolni a nyugdíjkorhatárt egy picit pl 70 évre és már is meg van oldva az egész ::)
10 év múlva már 3 és nem 2 eltartott lesz egy aktív kereső vállán, ami komoly gondokat okoz majd. A nyugdíjrendszert olyan demográfiára találták ki, amiben kiegyensúlyozott az eltartók és eltartottak aránya, és az sem ma volt.
70 évre feltolni azért sem sok értelme van a nyugdíjkorhatárt, mert az 50 év felettiektől jelenleg is igyekeznek megválni, meg azért valljuk be, 50 felett már nem teljesít úgy az ember, mint 10 évvel ezelőtt. Nameg utána az a +5 év munkát is meg kell jeleníteni a nyugdíjszámításkor!

Persze ott van a lehetőség, hogy valami diktatórikus vezetés minden törvényt átír, vagy ellopja a pénzt, mire nyugdíjas lennél (mondván, hogy most segítsünk mi), szóval nem tudni, hol leszünk 30 év múlva.

Cloud

Köszi, akkor nem kell tennem semmit. :)

Fazék

nem akarok túl negatív lenni de én nem számolok azzal hogy megérem a nyugdíjkort :)
Magyar férfiak átlagéletkora amúgy is elég sovány ha ehhez még hozzáteszem az étrendemet az életmódomat akkor elég valószínű hogy vmi női rokonom fog részesülni a nyugdíjamból
Ha szigorúan ebből a szempontból nézem és egy kicsit még pesszimistább vagyok akkor inkább a magánpénztár a nyerő mert ott legalább a húgomra is hagyhatom ha esetleg agglegény maradnék :)

Member

Hát ja, a magyar férfiak nem szeretnek 40-50 éves kornál tovább élni. :/ Mondjuk sztem te nem is vedelsz, nem dolgozol napi 16 órát és nem is eszel napi 3x a mekiben.

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

[spoiler=rant]grrrr két órát szívtam egy kurva előjelhiba miatt
mindig elhatározom, hogy ma végre lefekszem időben, erre tessék, most is itt basztam el az időt.
kurva életbe már.[/spoiler]
Failure is the default option

noriko

Írjátok be a google fordítóba magyarról angolnál, hogy "Kispál és a borz" :D
"I wish I could, but I don't want to."

Kvikveg

Quote from: noriko on 2011-01-20, 02:25:30
Írjátok be a google fordítóba magyarról angolnál, hogy "Kispál és a borz" :D
:lol:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Én

Küldtek egy ilyen mailt, hogy "A jövő fiatal vállalkozója pályázat 2011"
QuoteA Dreher Sörgyárak Zrt. társadalmi szerepvállalásában jelentős szerepet tölt be a tehetséges, gondolkodó,
jövőjüket átgondoltan, kitartóan építő fiatalemberek, diákok segítése.
I lol'd

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

SaiyaGin

Quote from: noriko on 2011-01-20, 02:25:30
Írjátok be a google fordítóba magyarról angolnál, hogy "Kispál és a borz" :D

:lul:

Acchan

Quote from: noriko on 2011-01-20, 02:25:30
Írjátok be a google fordítóba magyarról angolnál, hogy "Kispál és a borz" :D
:cool:

Moha

Quote from: kikuchiyo on 2011-01-20, 02:05:03
[spoiler=rant]grrrr két órát szívtam egy kurva előjelhiba miatt
mindig elhatározom, hogy ma végre lefekszem időben, erre tessék, most is itt basztam el az időt.
kurva életbe már.[/spoiler]
Ha a fent említett elhatározásra megfelelő végrehajtási módot is találtál, kérlek közöld! Nálam sokszor dettó ugyanez a helyzet.

Én

Quote from: Moha on 2011-01-20, 16:38:14
Quote from: kikuchiyo on 2011-01-20, 02:05:03
[spoiler=rant]grrrr két órát szívtam egy kurva előjelhiba miatt
mindig elhatározom, hogy ma végre lefekszem időben, erre tessék, most is itt basztam el az időt.
kurva életbe már.[/spoiler]
Ha a fent említett elhatározásra megfelelő végrehajtási módot is találtál, kérlek közöld! Nálam sokszor dettó ugyanez a helyzet.
Igyál sört! :D De tényleg, este egy doboz kellemesen elálmosít.
Also, a tegnapi két algopyrin megtette a hatását. Tegnap este még 39.7 voltam de mostmár nincs is lázam, csak tele vagyok takonnyal meg fáj a torkom.

Cloud

Az haladás. Hajrá. Jobbulást.

Darkstar

Ahahahah oh wow, az Elfen Lied zenéje megy a valóvilágban...
Nem, NEM nézem azt a szart, de a földszinten megy én meg lementem, hogy ez meg mi.
In b4 persze persze.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cloud

Quote from: Darkstar on 2011-01-20, 20:13:06
Ahahahah oh wow, az Elfen Lied zenéje megy a valóvilágban...
Nem, NEM nézem azt a szart, de a földszinten megy én meg lementem, hogy ez meg mi.
In b4 persze persze.
Persze, persze.:D

Vajon tudják hogy milyen zene megy? :D

Én

in b4 live öldökölés az rtl-en :cool:

Acchan

Vajon melyikük lehet a diclonius királynő?   :eek:

Member

Quote from: Acchan on 2011-01-20, 20:37:00
Vajon melyikük lehet a diclonius királynő?   :eek:
Az a felfújt szájú Szandika mondjuk? Ha van még 4 vectora, akkor 6 férfivel kezeskedhet egyszerre.

Quote from: Cloud on 2011-01-20, 20:24:21
Vajon tudják hogy milyen zene megy? :D
Hmmm, vajon fizettek érte? Szólni kéne a Marinak.

Acchan

Quote from: Member on 2011-01-20, 21:04:14
Quote from: Acchan on 2011-01-20, 20:37:00
Vajon melyikük lehet a diclonius királynő?   :eek:
Az a felfújt szájú Szandika mondjuk? Ha van még 4 vectora, akkor 6 férfivel kezeskedhet egyszerre.
:punny:

Quote from: Member on 2011-01-20, 21:04:14
Quote from: Cloud on 2011-01-20, 20:24:21
Vajon tudják hogy milyen zene megy? :D
Hmmm, vajon fizettek érte? Szólni kéne a Marinak.
Szandika már jó előre lerendezte a problémát a vektoraival.  :D