Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Lythis

Lényegében erről van szó szerintem. Mármint nyilván jogos lenne az egész egyházat bírálni érte, ha mindenhol ez lenne a gyakorlat, de eddig úgy tűnik, hogy nem az.
A másik fele meg az, hogy szerintem azok, akik ebben benne voltak, még simán beleesnek az akkori rendszer agymosott szolgáinak sorába - pláne abból kiindulva, hogy a szóban forgó apáca is már nyolcvan felett van.
Azt azért remélem, hogy nem ússzák meg a dolgot, és kiszabnak rájuk valamit, ami hat is rájuk (teszem azt a halálbüntetés ezeknek már nem oszt-szoroz sokat - arról nem is beszélve, hogy az el van törölve, mert EU - és tekintve, hogy apácák, nem tudom, hogy mondjuk mennyire zavarná őket, ha cellába lennének zárva.)

kada

Ami hatna rájuk és karmikus lenne, az vagyonelkobzás (ha van nekik), melyet a szülők-gyerekek felkutatására használnak fel.
De ha mondjuk eladakozták az egyháznak, akkor semmit nem lehet velük kezdeni, azon túl hogy az aktuális vallási elöljáró kijelenti hogy ez bizony nem volt szép dolog.
Ami viszont bármennyire jogos, ha kellöen más az értékrendjük, a mindf* irányba indul el. Nem mintha azt mondanám hogy nem érdemlik meg.

Lythis

Kérdés, hogy azoknak, akik benne voltak, van-e annyi vagyonuk, amit effektíven fel lehet használni erre a célra. Mert ha nincs, akkor lényegében az elkobzás is csak műsornak jó, de semmi tényleges haszna nincs. Persze lehetne érte szankcionálni a rendjüket, vagy az egész ottani egyházat, de akkor akaratlanul is felmerül, hogy nem-e olyanokkal cseszel ki, akik esetleg benne sincsenek. - A dolog másik fele, viszont az lenne, hogy az egyháznak igenis valahol felelősnek kéne lennie azért, hogy a tagjai hogyan viselkednek. Csak nyilván ők sem gondolatolvasók, Maria nővér meg gondolom nem úgy ment be reggel a misére, hogy "képzeljétek, tegnap megint lenyúltam egy gyereket".

kada

#51243
Effektív felhasználásban nem is reménykedtem. Műsor? Gesztus? Tudatosítása, hogy ez bizony nem volt helyes.
Rend szankcionálása nem csak hogy esélytelen, de értelmetlen is szerintem. Nem tartom valószínűleg hogy egy rend egésze vezetése benne volt, és még máig is ugyanazok vannak benne. És ahogy mondtad, akkor is lehetnek alul olyanok, akik (már) nem voltak benne, és az ügy miat egyébként is megrendülő vallás és világnézetüknek adnának csak egy mégnagyobb pofont hogy még a világban betöltött helyük is "megsemmisül". Ez a szankció = betiltás eset persze az egyszerűség kedvéért.

Az egyház felelősége a tagjai viselkedéséért... idén bébilopás, "tavaly" pedofilügyletek, jövőre mi jön?
De még így is macerás és eseti a dolog. A kizárás az egyetlen, ami elég biztonságosan működik.
(off) Feltéve hogy húsz évvel késöbb nem bizonyosodik be egy adott vád valótlansága, amivel azért tönkretették valaki életét.

Lythis

Engem egyedül az a része bosszant, hogy nem látom, hogy mi az, amit kaphatna, ami arányban van azzal a kárral, amit potenciálisan okozott. Tegyük fel, hogy csak 4-5 gyereket "szabadított meg". Már akkor ott tartunk, hogy ennyi életet vágott (potenciálisan) tönkre - és a cikk százezreket emleget.
Az a gond, hogy jelenleg túl sok a "ha", szóval egyelőre kíváncsi vagyok, hogy mi lesz az ügyből - már ha egyáltalán a köztudatban marad, és nem temetik maguk alá sokkal "érdekesebb és fontosabb" hírek. Pl, hogy melyik villalakó melyik noname magyar hírességgel ment kutyát venni a nagyinak ...

kada

Már az első után is semmit...

Kraivan

Quote from: kikuchiyo on 2012-05-12, 20:32:31
Söralátét bazmeg. Persze.  :ejj:
Idézve a könyvelőt:
Quote"Vastagságra megvan. Gondolkodtam rajta h kicsinyítem söralátétre, és mikroszkóppal vizsgálhatják majd. Vagy addig verem az asztalt náluk míg nem kapok egy kishordóval rá."
Quote

http://index.hu/gazdasag/magyar/2012/05/15/erteknovekedesi_adot_vetne_ki_a_kormany/
Ha nem az idegösszeroppanás szélén állnék a gazdasági helyzet miatt még nevetnék is rajta.
Ez olyan mint a Robin-hood adónk. Kár h alapvető vállalkozás-számítási matek, h ami költséged van, azt az árrésbe beépíted.
csak fogtam a fejem amikor azon ment a vita h vmely adót cég fizet vagy a fogyasztó. Nekem csak annyi jött le h azzal hüéyítik a népet vitáznak, hogy a számlámon rajta lesz az xy adó, vagy megemelkedett kezelési kötséget írnak.

sztem Xzibit is összesz*rná magát az adórendszerünkön.
"Yo dawg. I heard you hate taxes. But i put some taxes on the taxes of your taxes."


chilip

[spoiler=rant]naggyon jó, analízis 2 gyakvezérnek írtam, hogy milyen lett a 2. ZH-m és mikor van a javító, erre visszaírja hogy csütörtökön lesz a javító + a weboldalán fenn az eredmény >> sehol nem találom (diszkrét matematika alatt volt az analízis eredmény is, sehol se volt feltüntetve a dolog....), tegnap újra írok neki hogy nem találom és legyen szíves megmondani hol van az eredmény, egyesek tudják hogy netem 5 mp-ekre volt tegnap egész nap 2-3tól, gondoltam a mai napot készüléssel töltöm. reggel megnézem a mailjeim és írja hogy SZERDÁN (ma) 4-órától lesz a javító (megnéztem az előadás vezető honlapján, ott kellett volna kezdenem >> 3 órától lesz), esélytelen addig felkészülni rá.... very good, irány UV :([/spoiler]

Én

Quote from: chilip on 2012-05-16, 12:48:10
[spoiler=rant]naggyon jó, analízis 2 gyakvezérnek írtam, hogy milyen lett a 2. ZH-m és mikor van a javító, erre visszaírja hogy csütörtökön lesz a javító + a weboldalán fenn az eredmény >> sehol nem találom (diszkrét matematika alatt volt az analízis eredmény is, sehol se volt feltüntetve a dolog....), tegnap újra írok neki hogy nem találom és legyen szíves megmondani hol van az eredmény, egyesek tudják hogy netem 5 mp-ekre volt tegnap egész nap 2-3tól, gondoltam a mai napot készüléssel töltöm. reggel megnézem a mailjeim és írja hogy SZERDÁN (ma) 4-órától lesz a javító (megnéztem az előadás vezető honlapján, ott kellett volna kezdenem >> 3 órától lesz), esélytelen addig felkészülni rá.... very good, irány UV :([/spoiler]
:S részvétem
Nekem apróbb rant, hogy csak ma jöttem rá, hogy az egyik laboromból kurvára nem azt értékelik, hogyha esetleg rossz eredmény jön ki és megmagyarázod hogy miért, hanem azt, hogyha addig torzítod az egész jegyzőkönyvet amíg jó eredmény nem jön ki (ja és hogy mennyire csicsásan formázod meg azt a szart). Danke...

Darkstar

 És az baj? Én paintben rajzoltam át az ökonometria beadandó diagrammjai közül párat.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Quote from: Darkstar on 2012-05-16, 13:53:10
És az baj? Én paintben rajzoltam át az ökonometria beadandó diagrammjai közül párat.

Igen, gáz. Mérnöki dolgoknál (Én vegyészmérnöknek készül) kiemelten gáz.

Member

Quote from: Én on 2012-05-16, 13:20:12
:S részvétem
Nekem apróbb rant, hogy csak ma jöttem rá, hogy az egyik laboromból kurvára nem azt értékelik, hogyha esetleg rossz eredmény jön ki és megmagyarázod hogy miért, hanem azt, hogyha addig torzítod az egész jegyzőkönyvet amíg jó eredmény nem jön ki (ja és hogy mennyire csicsásan formázod meg azt a szart). Danke...
Így mennek csődbe az önkormányzatok és így fújja el a szél a költségvetési terveket is. Meg így tűnik úgy, hogy egyes intézményekben van szociális munka. Abszurdisztán ilyen, jobb, ha hozzászoksz. :(

NLZ

Quote from: chilip on 2012-05-16, 12:48:10
[spoiler=rant]naggyon jó, analízis 2 gyakvezérnek írtam, hogy milyen lett a 2. ZH-m és mikor van a javító, erre visszaírja hogy csütörtökön lesz a javító + a weboldalán fenn az eredmény >> sehol nem találom (diszkrét matematika alatt volt az analízis eredmény is, sehol se volt feltüntetve a dolog....), tegnap újra írok neki hogy nem találom és legyen szíves megmondani hol van az eredmény, egyesek tudják hogy netem 5 mp-ekre volt tegnap egész nap 2-3tól, gondoltam a mai napot készüléssel töltöm. reggel megnézem a mailjeim és írja hogy SZERDÁN (ma) 4-órától lesz a javító (megnéztem az előadás vezető honlapján, ott kellett volna kezdenem >> 3 órától lesz), esélytelen addig felkészülni rá.... very good, irány UV :([/spoiler]
Ki volt az a félkegyelmű tanár? Ám dobd át azt a levelezést a HÖK-nek, vagy add nekem, azt továbbítom. :)
[reserved]

SaiyaGin

#51253
Tegnap este a trolira várva Preda a hármas metró gondjairól poénkodott, aztán ma délelőtt el is romlott a szerelvény, amikor fel akartam rá szállni. :zomg:  :D

Cloud

Ez egy jel. :D

Kvikveg

Quote from: Lythis on 2012-05-16, 02:11:45
Quote from: kada on 2012-05-16, 02:01:45
Quote from: Kvikveg on 2012-05-16, 01:25:28
Quote from: Nakedape on 2012-05-16, 00:33:31
...
más:
:he: :he: :he: :he: :he: :he: :he: :he: :he:  :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :aaa: :aaa: :grrr: :grrr: szer sok, aza EZ MI MÁR???

http://www.origo.hu/nagyvilag/20120509-gyerekrablasok-kisertik-spanyolorszagot.html
Erre nincsenek szavak. Ezek allatok.
Hmm van szabályunk a politikához hasonlóan a vallási témákra is?

Majd ránézek, de azt biztos ki szabad jelentenem hogy a vallásosságról és a szervezett vallásról alkotott véleményeim nincsenek egymással 101%-os fedésben.
Bár jobban belegondolva ez így hogy a témához mennyire kapcsolódik, kérdéses. Mhm, aknamező.
Ebben az ottani egyház sáros, nem az egyház egésze. Arról sincs adat, hogy teszem azt az országon kívül mennyire tudtak róla - tippre ott sem nagyon.
Félreértés ne essék: nem azt mondom, hogy mindenki tiszta, de csak azért, mert egy adott országon belül adott rend/rendek sárosak, még nem kell azonnal az egész intézményt elítélni - még akkor sem, ha sok van a rovásán így is.
Az meg, hogy az egyház és a vallás két külön dolog, az nem kérdés. Engem inkább az szokott meglepni, amikor összemossák őket.
+1
En azt nem ertem, hogyan jutott odaig az az apaca, hogy a szeresd felebaratodtol eljutott az anya megfenyegeteseig, hogy ha nem adja oda a csecsemot, a masikat is elveteti. Az ilyen nekem egyszeruen egy elferdult allat. Egyaltalan hogy jut eszebe barkinek ilyen, hogy gyerekekkel igy kereskedik? Az mar csak a hab a tortan, hogy elvileg ugye ok lennenek az erkolcsi utmutatas stb.
Nyilvan nem az egesz egyhaz saros, de ez, ez egy borzalom. Szegyen. Es nekem az ilyen ne hivatkozzon arra, hogy o jot akart tenni.
Grrr horrr, es most tovabbelepek.

Navegrebekuldtemazadomat. Ez az elektronikus bekuldes tokjo.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lythis

Quote from: Kvikveg on 2012-05-17, 02:32:28
Navegrebekuldtemazadomat. Ez az elektronikus bekuldes tokjo.
Fákk, még az is... ezért volt hiányérzetem... ez a hét egyre jobb... -.-

Kuroi Tenshi

Quote from: Kvikveg on 2012-05-17, 02:32:28
Ez az elektronikus bekuldes tokjo.

A leadás sem olyan rossz.
Protip: LE, nem FEL. Apeh irodában - ingyé, és sor sincs. Tavaly a végefelé
adtam le, s csak egy ember volt előttem, alig másfél perc alatt sorra kerültem.
Mentem haza, mutatják a híradóban, hogy két sarokkal arrébb a postán kint
is áll a sor, hogy leadják. Hehe.

Nakedape

Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-05-17, 21:47:22
Quote from: Kvikveg on 2012-05-17, 02:32:28
Ez az elektronikus bekuldes tokjo.

A leadás sem olyan rossz.
Protip: LE, nem FEL. Apeh irodában - ingyé, és sor sincs. Tavaly a végefelé
adtam le, s csak egy ember volt előttem, alig másfél perc alatt sorra kerültem.
Mentem haza, mutatják a híradóban, hogy két sarokkal arrébb a postán kint
is áll a sor, hogy leadják. Hehe.

nekem posta is 1,5 perc volt és az is ingyen
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

White SeeD

Szinténposta szinténingyen 0 várakozási idő, posta a 1 lépcsőházzal arrébb :D

Viszont engem már 5 éve átbasz a posta vagy új rendszer van a különadók évében, mert eddig fizetnem kellett a levél ajánlott voltáért, most viszont ingyen átvették :zomg:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Lythis

Elvben ha határidőig adod fel, akkor minden esetben ingyen van, szóval vagy késtél vele, vagy tényleg rajtad nyerészkednek :D

noriko

engem soron kívül fogadnak :D
"I wish I could, but I don't want to."

Lythis

Quote from: noriko on 2012-05-18, 00:35:38
engem soron kívül fogadnak :D
Te az ellenségnél dolgozol, az más :D

Próféta

Quote from: Nakedape on 2012-05-16, 00:33:31
:he: :he: :he: :he: :he: :he: :he: :he: :he:  :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :aaa: :aaa: :grrr: :grrr: szer sok, aza EZ MI MÁR???
Minősített WTF a hírre

Quote from: Én on 2012-05-16, 13:20:12
Quote from: chilip on 2012-05-16, 12:48:10
:S részvétem
+1
Mondjuk nem értem, hogy miért kell nálatok pollozgatni egy embert ehhez. Nincs kiírva jó előre honlapra, stb? Tovább megyek: nincsenek a félév elején meghirdetve az alkalmak? Ha nem voltak, akkor verd az asztalt (vagy legalábbis BME-n ilyenért verni lehet). Rengeteg orbitális hülyeséget vezettek be hallgatói jogok címén, de ennek speciel értelme van.

Quote from: Én on 2012-05-16, 13:20:12
Nekem apróbb rant, hogy csak ma jöttem rá, hogy az egyik laboromból kurvára nem azt értékelik, hogyha esetleg rossz eredmény jön ki és megmagyarázod hogy miért, hanem azt, hogyha addig torzítod az egész jegyzőkönyvet amíg jó eredmény nem jön ki (ja és hogy mennyire csicsásan formázod meg azt a szart). Danke...
:ejj:

Abev: lehet, hogy a posta ingyér van, de a net is. Nem kell nyomtatni, borítékolni, munkába menet kitérőt tenni, sorban állni...
Quote from: noriko on 2012-05-18, 00:35:38
engem soron kívül fogadnak :D
:P

Kvikveg

Quote from: Lythis on 2012-05-18, 00:51:08
Quote from: noriko on 2012-05-18, 00:35:38
engem soron kívül fogadnak :D
Te az ellenségnél dolgozol, az más :D
:lol:

Quote from: Próféta on 2012-05-18, 01:17:44
...
Abev: lehet, hogy a posta ingyér van, de a net is. Nem kell nyomtatni, borítékolni, munkába menet kitérőt tenni, sorban állni...
...
+1
Es kulfoldrol is lehet, villamgyorsan. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kvikveg

*haaaaaaAPCI*

Olyan jo itt a legkondis hutese a simnek, tiszta szetfagyi van... francbamar.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cloud

Hm, most hogy mondod van egy adag jégkrém a hűtőben. :) Nyami. :)

Fazék

Quote from: Cloud on 2012-05-19, 21:01:56
Hm, most hogy mondod van egy adag jégkrém a hűtőben. :) Nyami. :)
nálam is. november óta.
föl volt már bontva, lehet hogy már ehetetlen

Cloud

Nálunk is előfordult már hogy több mint fél évig bontatlanul ott hevert a fagyasztó alján a jégkrém. Persze ehetetlen volt már, mikor észrevettük. :D

Próféta

"Ez egy globális planéta, ezért logikailag szükségszerű, hogy ha eredendően bűnösek vagyunk, akkor eredendően bűntelenek is legyünk egyben. Azért a nyolcas számot választottam a könyv vezérmotívumának, mert a matematikában is a fektetett nyolcas a Mindenség jele."

Hogy lehet ilyen kevés szóval negatív hit pointig sebezni?