Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

.Attila

Quote from: sirtomiMondjuk azt nem értem, hogy miért kislányok kezébe adtak fegyvert, miért nem fiúkéba. Ezt nem értem a japánokban, de tetszik.
Talán egy értelmes magyarázat van rá: megtévesztõ. Bár egy kislány p90-nel a kezében nem tudom, mennyire megtévesztõ :)

Fazék

végre szántam egy kis idõt a Samurai 7 befejezõ részeinek nézésére, és lehet hogy csak azért mert fáradt vagyok, de hihetetlenül zavar a sok idióta szövegelés benne... néha már inkább leveszem a hangot és csak a feliratot olvasom... ilyet én még anime-nél nem éreztem... ez a maradék 3 és fél rész, úgy érzem hihetetlen szenvedések árán lesz csak megnézve...

Xipe

Quote from: Blimpvégre szántam egy kis idõt a Samurai 7 befejezõ részeinek nézésére, és lehet hogy csak azért mert fáradt vagyok, de hihetetlenül zavar a sok idióta szövegelés benne... néha már inkább leveszem a hangot és csak a feliratot olvasom... ilyet én még anime-nél nem éreztem... ez a maradék 3 és fél rész, úgy érzem hihetetlen szenvedések árán lesz csak megnézve...


fennt van mar az osszes?
mert akkor leszedem en is es kommentalom a commentedet.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Fazék

Quote from: Xipefennt van mar az osszes?
mert akkor leszedem en is es kommentalom a commentedet.
igen, már fent van az összes.

Damnatus

Hali!

Remek, akkor nemsoká én is leszedem!

UfoZ

Samurai Champloo

Hát, ennek is vége lett. Azért így raw-ban a felét sem értettem, szóval meg kell néznem mégegyszer felirattal az uccsó részt. Egyszerûen fantasztikus sorozat, a hangulata tényleg igazi Shinichiro Watanabe-anime. A szereplõk, a sztori, az epizódszerûség és a zene nagyon nagyon ott vannak.
 :jee:
[spoiler]
Igazából a végére valami Cowboy Bebop-szerû "mindenki meghal" dolgot vártam, ehhez képest a fõhõsok csodával határos módon túlélték a leszúrást, lelövést, felrobbanást stb. :}
[/spoiler]

Ramiz

Vége a Samurai Champloo-nak? Na akkor ideje megszerezni a maradék 10 részt valakitõl! :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Phoeneix

"A mesterseges inteligencia nem foghato a termeszetes hulyeseghez"
(Anonymus)

Fazék

#1988
Quote from: White SeeDA Samurai 7-ben engem is kissé zavart a sokszor sok mellékszövegelés.
De nem kell aggódni. Az utolsó részekben nem a szövegelésé lesz a föszerep hanem az elégé látványos akcióké:D

amúgy nagyon korrekt és király befejezése van. Olyan joérzésû Japános:)
közben én is megnéztem a befejezését, és nagyon bénának találtam... az a rengeteg mellébeszélés és túldramatizálás hihetetlenül kizökkentett és csöppet sem tudtam élvezni a sorozatnak a végét se. semmi igazán nagyot nem nyújtott a sorozat. egy ilyet vélhetõen lelöknek a gyártósorról kéthavonta 1-et. idõnként már a rajzolás is felejthetõ volt, pedig eleinte arra nem lehetett panasz. úgy vélem, ha nem Samurai 7 lenne a neve, akkor kb ugyanannyi népszerûségnek örvendene, mint a hasonló felszínesen gondolkodtató akció-sorozatok dömpingje...

na jó tény hogy egy kicsit gonosz vagyok az értékelésnél, és tény hogy közel sem (!!) olyan rossz, mint az Elfen Lied, mert itt legalább próbálkoztak valamennyire, és tisztelem õket, hogy legalább a fan-service-t 100%-osan kihagyták, de ettõl még nem lett egy jó sorozat a Samurai 7, csak egy átlagos akció-sorozat lett. 6/10 (talán inkább 5.9/10 :)).

Manitu

Quote from: Blimpna jó tény hogy egy kicsit gonosz vagyok az értékelésnél, és tény hogy közel sem (!!) olyan rossz, mint az Elfen Lied...
Akkor meg kell néznem:D Nem tudom mi baja mindenkinek az Elfen Lieddel, nekem tetszett.


Xipe

Quote from: ManituAkkor meg kell néznem:D Nem tudom mi baja mindenkinek az Elfen Lieddel, nekem tetszett.


en is megneztem, nem volt igazabol se rossz, se jo, de semmi kulonlegeset nem nyujtott.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

roderick

Quote from: UfoZSamurai Champloo

Hát, ennek is vége lett.

Jah... ezt is megértük... viszont, így már bátran ajánlom mindenkinek a sorozatot... igaz néha-néha már kicsit túl sablonosak az epizódikus részek... (meg a CB-hez hasonlóan, abba soha senki nem hal meg, ha leesik valami magas helyröl...), de a harcok nemcsak nagyon jól megrajzoltak, de sztem jól koreografáltak is (márha rajzban lehet ilyet mondani) és nem is fulladnak ki (lsd. Tenjou Tenge), hanem mindig tudnak valami izgit adni... ráadásul emellé még betegre is röhögheted magad, viszont a "komoly" részek sztem nem annyira érdekesek mint a CB-ben, meg sok az olyan poén/utalás amit fansub nélkül soha-de-soha nem fogsz megérteni.
viszont a vége (spoiler):
nah az tényleg "érdekes" volt, hogy mindent túléltek, de amikor ezek után egymásnak estek és megtörtént ami megtörtént, akkor én csak bamba arccal bámultam elöre, majd elkezdtem röhögni... gondoltam, hogy nem ölik meg egymást, de ez nagyon váratlanul ért és rohadtjól is nézett ki...
viszont nemtom, kicsit sokat sírt Fuu az egész elválás dolgon, hogy msot csak így elinduljanak 3 irányba... kicsit fura volt ez nekem...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Manu

:hogyaza:  Nem volt idõm tegnap óta megnézni és mindjárt belehalok  :grrr:

zolan43

Sarkított vélemény: A 7 Mesterlövész címû westernfilm Samurai-Mecha feldolgozása. Annyi különbséggel, hogy a felfogadott emberekbõl 3 túléli a harcot, a gonoszok meghalnak, a falu megmenekül.

Manu

Ez most egy elfogult és szubjektív vélemény lesz. Nekem a kedvenc sorozatom lett, annak ellenére, hogy tisztában vagyok vele, vannak benne hibák, itt-ott nem a legjobb a kivitelezés stb., egyszóval könnyen bele lehet kötni. Engem valahogy nagyon megkapott, és a hosszú várakozás alatt erõs kötõdés alakult ki bennem. Szeretem azt az igényességet, ahogy Watanabe a sorozataihoz nyúl, szerintem elég maximalista faszi lehet. A zenék nagyon jól vannak válogatva, szerintem sok szerepe van benne, hogy a sorozat ennyire modern (nem tudok jobb szót rá) lett. Igaz nem jazz, mint a CB-ben, de az nem is illett volna hozzá. Mint ahogy Roderick is írta, a rajzolás nagyon ott van, de nem csak a fightoké, hanem néha olyan háttereket (fõleg a természetet) festenek, hogy a lélegzetem is elállt. Ezt nem hivalkodóan teszik, hanem csak úgy, ergo ügyeltek a részletekre. A karakterek is nagyon jól kitaláltak, de talán többet, sokkal többet is ki lehetett volna hozni belõlük. (vagy csak én vagyok telhetetlen) Én Mugent szerettem a legjobban, de úgy vettem észre, hogy õt is sztárolták a leginkább. Akinek nem tetszett a CB epizodikus jellege, annak ez sem fog tetszeni, mivel itt legalább annyira, hanem jobban dominál ez a forma. Tetszett azonban, hogy egyes epizódokban igen messze el mertek menni, ki mertek lépni a történet, korszak által belõtt keretekbõl (a zombik, meg a baseball pl. :)) Még egy negatívum: az utolsó rész outrója valahogy nekem nem klappolt.
Összegezve: nem a tökéletes sorozat, nem mindenkihez, mindenkinek szól, de szvsz nagyon eredeti, sajátos színfolt és nagyon meg tudja fogni az embert, mint ahogy velem is tette. A CB talán jobban összerakott sorozat, de ezt én jobban szeretem.

Kvikveg

Samurai Champloo

Nna, befejeztem. Az openingje mindig meglep, ilyen stilust eletemben nem felteteleztem volna. Nagyon jo! A karakterek is jok, most eppen azon gondolkodom, hogy melyikuk is a kedvencem... Legyen Jin a valtozatossag kedveert. (Megj: az egyenenkenti szinosszeallitas kivalo. Nyamm!) Az elozo hozzaszolassal maximalisan egyetertek. Szemely szerint az utolso 3 resz valahogy nem illeszkedett az elozoekhez, de osszessegeben ez megbocsathato. Neha kellemesen nem veszi komolyan onmagat a sorozat pl baseballos reszen kifekudtem... Egyebkent ilyennek latjak a fehereket??! Ajjaj. :lul:
Mindenkinek csak ajanlani tudom.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

roderick

Jah, igen SC-re visszatérve, igen a rajzolás tényleg nemcsak a harcoknál szép... (már majdnem olyan jó, mintha ABe lenne:) ) habár ehhez külön hozzájárult a jófajta fansub is, de azért DVD-ripben biztos mégjobban fog kinézni...
És igen a zene is jól oda volt rakva, igaz önmagában az OST-ot 2 perc után letöröltem, annyira nem az én stílusom, de mint a CB-ben is láthattuk, a rendezést erösen meghatározza és talán nekem ezért is volt kicsit fura a dolog, mert a scratchelõs jelenetváltásnál még jókat mosolyogtam a dolgon, de mondjuk a sorozat végefelénél erösen gondolkodtam, hogy vajon illik-e a zene hozzá  (vagyis inkább illik-e ilyen zenéhez ilyen befejezést csinálni:) ), de ez inkább már magán hülyeségem.
És az is igaz, hogy fele annyit se foglalkozik a szereplökkel mint a CB, pedig csak 3-an vannak és ezért egybe megnézni kicsit talán uncsi is lehet, mert mind írtam elég sokszor ismétlödnek uo. motívumok... pedig mind Jin és Mugen, nagyon eltalált figura és zseniálisan kiegészítik egymást...
namindegy, én már eddig is mondogattam másoknak, hogy az elsö részt töltsék le (sztem messze a legjobb mind közül) és ha tetszik nekik akkor úgyis végignézik, ha meg nem akkor meg... hát... az az ö bajuk
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

(Nem lehet minden olyan tökéletes, mint a Bebop... :lazza: )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Project_2501

Üdv mindenkinek !

Új belépõként elõször is örülök, hogy köztetek lehetek ;)
A címben említett anime filmet láttam legutóljára és meg kell vallanom nem csalódtam ebben a Production I.G moziban sem (az elsõ amit láttam tõlük az az örök kedvenc Ghost In The Shell volt). A speciális egység modern páncélzata a gázálarccal és éjellátó készülékkel valamint az adóvevõs hátizsákkal és a brutális tûzerejû fegyverrel egyszerûen lenyûgözõ :uzi:
A háttérben futó politikai és érzelmi szál meglepõen jól eltalált, már-már thriller. A film folyamán az egyes szereplõk által elmesélt, kissé brutális Piroska és a Farkas mese nagyszerû párhuzamot von a valós eseményekkel, a sötét színvilággal.
Mindenkinek tudom ajánlani, akit nem riaszt vissza az 1960-as évek Japánjának komor történelmi légköre, a szuperhõsök hiánya és a filmet végigkisérõ búskomorság.
"...We aren't even sure that project 2501 really is a bug. Originally the purpose of this project was to..." quotation from GITS

Ramiz

Üdvözlünk, de kérünk, hogy a Bemutatkozások topicot is látogasd meg! ;)

A Jin-Rohról alkotott pozitív véleményeddel egyetértek, de tegyük hozzá, hogy egy alternatív történelemrõl van szó.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: Project_2501A címben említett anime filmet láttam legutóljára és meg kell vallanom nem csalódtam ebben a Production I.G moziban sem (az elsõ amit láttam tõlük az az örök kedvenc Ghost In The Shell volt). A speciális egység modern páncélzata a gázálarccal és éjellátó készülékkel valamint az adóvevõs hátizsákkal és a brutális tûzerejû fegyverrel egyszerûen lenyûgözõ :uzi:
A háttérben futó politikai és érzelmi szál meglepõen jól eltalált, már-már thriller. A film folyamán az egyes szereplõk által elmesélt, kissé brutális Piroska és a Farkas mese nagyszerû párhuzamot von a valós eseményekkel, a sötét színvilággal.
Mindenkinek tudom ajánlani, akit nem riaszt vissza az 1960-as évek Japánjának komor történelmi légköre, a szuperhõsök hiánya és a filmet végigkisérõ búskomorság.
A production I.G. nem is most kezdte!  :jee: És általában ilyen hangulatú filmeket csinál, de nagyon tudják, hogy milyen rajzstílus, történet és színvilág illik hozzá(A GItS filmnek van második része is, az is nagyon jó nézd meg- GItS: Innosence). A Jin-Roh-ban az fogott meg leginkább, hogy vissza tudta adni azt az érzelemkifejezést, amit a japán filmek(amerikai stílus szöges ellentéte), és a háttérbrn húzódó szálakban és a valós történetben is jókora fordulatok vannak.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Raggie

Quote from: White SeeDMa végre végzek a Trigunnal. Hát nem lett annyira rosz mint amire régebben számítottam. Igaz fennakadtam pár kérdésen, de azokkal majd csak akkor méltatlankodok, ha az utolsó 4 részt is végignéztem.:D
Kíváncsian várjuk a véleményed a befejezésrõl, mivel szvsz az lett igazán elrontva az egész sorozatban.  :ejj:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Fazék

Quote from: Raggie GordonKíváncsian várjuk a véleményed a befejezésrõl, mivel szvsz az lett igazán elrontva az egész sorozatban.  :ejj:
és léteznek olyan emberek is, akik szerint tökéletes volt a lezárás. :)

Raggie

Bocs, nemtom volt-e már szó róla! De majd ha White SeeD is megnézte, akkor az õ véleményével indíthatjuk a vitatopicot :D .
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: Blimpés léteznek olyan emberek is, akik szerint tökéletes volt a lezárás. :)

Nem is volt lezárás! Teljesen elkenték a végét! Annyi ideig húzzák a Vash-Knives találkozást, és a végén nem találnak ki semmit... Vash leüti Knivest, pazar ötlet... és ha Knives feleszmél, kezdõdik elölrõl az egész? Vagy összekötözve rángatja maga után ezentúl a sivatagban? ... Gondolom a mangában van folytatás és ki van találva a dolog, de az animét csak abbahagyták valahol... Mondjuk nem ez az elsõ eset (pl Berserk).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Most már mindegy: itt van a vitatopic! :D
(ez nem fog tetszeni a moderátorbácsiknak!)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Project_2501

Üdv mindenkinek !

Quote from: RamizÜdvözlünk, de kérünk, hogy a Bemutatkozások topicot is látogasd meg!
Sorry, én már csak ilyen szégyenlõs vagyok ;)

Quote from: Raggie GordonA GItS filmnek van második része is, az is nagyon jó nézd meg- GItS: Innosence
Igazad volt valóban nagyon jó film az is :) Csak azt sajnáltam, hogy nem pont onnan folytatódott ahol a GITS véget ért :(
"...We aren't even sure that project 2501 really is a bug. Originally the purpose of this project was to..." quotation from GITS

Project_2501

1927 - Fritz Lang, könyv
1949 - Osamu Tezuka, manga
2001 - Katsuhiro Otomo & Rintaro, anime

Ennyit a történelem órából :) Hálátlan feladat egy ilyen értékes mûvet objektíven leírni, ezért most csak a saját szubjektív meglátásaimat tudom megosztani veletek. Érdmese végignézni a DVD_extra-t is, mert betekintést enged az alkotók "boszorkánykonyhájába". Ami elõször feltûnt a filmben és sajnos azóta sem hagyott nyugodni az az volt, hogy mennyire szöges ellentétben áll a csúcskategóriás 3D Computer Graphics a 2D rajzolt karakterek stílusával (bár a minõségük persze szintén kiváló). Ha jól tévedek, akkor mint oly sok minden mást is a képregény mûfaját is az amerikaiaktól vették át és fejlesztették tovább a japán mûvészek. Az 1940-es években még igen gyerekcípõben járt ez a mûvészeti ág. A film alkotói sajnos ragaszkodtak a film alapjául szolgáló Tezuka manga karaktereinek rajzstílusához. Ez a habcsók testû (pl.: a férfi fõhõs Kenichi bokája vastagabb mint a térde), figurákból álló, csillogó mazsola szemû, bohóccipõs társaság (egyedüli kivétel talán az arányos kislány testtel megáldott nõi fõszereplõ Tima) már anno is a humoros burleszk rajzfilmek kelléktárába tartoztak, ezért kellett volna újratervezni az egyes alakokat. Értem én, hogy tisztelegjünk a méltán nagy hírû manga mester emléke elõtt, de a múlt és a jelen eképpeni találkozása jelen esetben csak annyit eredményez, hogy a múlt jól lehúzza az egész vizuális orgia értékét :( OK, kidühöngtem magam :grrr: folyt. köv.
"...We aren't even sure that project 2501 really is a bug. Originally the purpose of this project was to..." quotation from GITS

Project_2501

#2008
A történet egyébként egy alternatív múltbéli kép arról, hogy milyen is lehetne az a jövõ, ahol a robotok javarészt kiváltották az emberierõt, ezáltal irdatlan munkanélküliséget eredményezve az alsóbb rétegekben és királyi gazdagságot a felsõbb körökben. A madárra emlékeztetõ fejû Duke Red a robotok ellen felállított magánhadseregével a törvények felett áll és világuralomi terveket szövöget  Napkitöréseket elõidézni képes fegyverével. Leghûbb csatlósa pedig ,,nevelt fia" Rock, aki egy szeretetre éhes hidegvérû gyilkos. Van õrült tudósunk is Laughton személyében, aki bár ez így igen alpárian hangzik, de hát ez az igazság : csinál egy gyereket Duke Red-nek, ez a robotlány lesz Tima, aki mellesleg a csodafegyver katalizátora. Politikai versenyhelyzetek fegyveres megoldása, forradalom, robotlázadás, felhõkarcoló rombadöntés és még sok minden más a reklám után...

U.i.:
Fifi a szemétgyüjtõ robot RULEZ :kiraly:
"...We aren't even sure that project 2501 really is a bug. Originally the purpose of this project was to..." quotation from GITS

zolan43

Quote from: RamizNem is volt lezárás! Teljesen elkenték a végét! Annyi ideig húzzák a Vash-Knives találkozást, és a végén nem találnak ki semmit... Vash leüti Knivest, pazar ötlet... és ha Knives feleszmél, kezdõdik elölrõl az egész? Vagy összekötözve rángatja maga után ezentúl a sivatagban? ... Gondolom a mangában van folytatás és ki van találva a dolog, de az animét csak abbahagyták valahol... Mondjuk nem ez az elsõ eset (pl Berserk).

Be van az fejezve! Vash csak azt csinálta amit Rem tanított neki: Túlélés. Vash vállon és combon lövi Knives-t. Bekötözi a sebeit és magávalviszi, hátrahagyva a múltat: vörös kabátot és a két túlméretezett stukkert.
És különbenis Love & Peace!