Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Nevl

Juuni Kokui (The Twelve Kingdoms)

Számokat nem nagyon írnék, de azt hiszem nálam bekerül a top 5-be. Alapvetően - ahogy címe is elárulja - egy alternatív világ 12 királyságáról szól, azon belül is Keiről és annak leendő, majd koronázott királynőjéről. Főhősünk (Youshi) a földről kerül át ebbe a világba, ráadásul elég nehéz körülmények közé (természetesen vadásznak rá, az ország, ahova pottyant kivégezteti az olyanokat mint Ő stb.), ez az elternatív föld ugyan sokmindenben különbözik a minénktől (pl. a gyerekeket nem nők szülik, hanem fákon nőnek, a királyokat szent lények választják ki és halhatatlanná teszik stb.), ugyanakkor ott is emberek élnek így viselkedésük tökéletes tükörképe a földön élőknek.
Számomra azért lett nagy favorit, mert mindig érdekelt a politika, valamit az emberek és a hatalom "viszonya", Youshi megkoronázása után elkezd kűzdeni minisztereivel a hatalomért és végül belátja, hogy mivel semmit se tud erről a világról és ezért sose lesz belőle "kompetens" királynő. Elvegyül az emberek közt és megpróbálja megismerni egymaga a világot (kicsit Mátyás jellegű ilyen szempontból a történet :) ). Itt belefut egy királyság minden problémájába és végül még Ő is részt vesz egy kisebb forradalomban az egyik helyi nagyúr ellen, mivel belátja, hogy egymaga a palotából képtelen lenne bármit tenni.

Hihetetlen jól felépített karatkerek, világ és mitológia, minden szereplő nagyon komoly fejlődésen megy át az anime végére (kivéve az egyik király, aki még úgy is 500 éve uralkodik, hogy 30 évente más bordélyba költzik... és a minisztereinek rendszeresen ki kell váltania őt, mert elveri minden pénzét szerencsejátékon és ezért leveleket kell söpörnie :D). Tulajdonképp a hatalmi rendszer tökéletes analógiája az európai középkornak (királyok, akik hatalmát Isten szentesíti pl.), ugyanakkor jelen van az idill is, mivel a szabályok szerint a 12 királyság sosem háborúzhat egymással és a király feladata, hogy mindenkinek jó legyen a birodalmában, ami több országban teljesül is.

Na többet nem írok, mert elalszik mindenki, de csak ajánlani tudom. (akit érdekelnek ilyen témájú könyvek is, érdemes elolvasni Boleslav Prus: A Fáraó című könyvét.
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Baldy

#4261
Quote from: Kvikveg on 2007-12-31, 02:28:44
Quote from: Baldy on 2007-12-30, 23:19:32
Cosette no shouzou
Kimeritoen tartalmas kritikat lattunk. :hehe:

Legyen Kegyed kivánsága szerint:

Le portrait de petite Cossette

A történetet nem irom le, ha nem gond, inkább gyorsan összefoglalom a véleményemet:

Rajzolás szempontjából nem az én stilusom, mégis úgy vélem, elég jó, bár sok helyen a művészi képbeállítás már túlzásba csap át, és a mű élvezhetőségét csökkenti. A film zenéjét Yuki Kajiura írta (azt hiszem ennél többet nem is kell), tehát jó :)
A történet: Misztikus, darkos, thriller a javából, bár maga a sztori jobbra-balra vagdalkozik, sokszor éreztem azt, hogy elvesztettem a fonalat, és ez eléggé visszafogott abban, hogy rendesen beleéljem magam a filmbe. Ráadásul a hirtelen vágások, a szereplők eléggé felszines bemutatása. Fogalmam se volt, ki mire jó, és mit keres ott, nem is nagyon bántott, amikor fájt valamilyük ennek hála.
A vége meg... Szép zárás, a legjobban talán az tetszett benne, hogy a film végeztével nem zártam le magamban az egészet, hanem picit még járt rajta a fejem, és végül azt hiszem, sikerült mindent rendesen értelmezni.

All in all: Egyszer érdemes megnézni, de beleszeretni, vagy akár jobban megkedvelni nem sikerült a művet...

Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Baldy

A következő anime meg valszeg ez lesz:

Seirei no Moribito
(Guardian of the Sacred Spirit)

Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Nevl

The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Soldier

Quote from: smash++ on 2007-12-29, 16:10:46
ef - a tale of memories
anidb

Na végre.Nagyon vártam az utolsó részt.Szerencsémre az anime-val kapcsolatos "jóslataim" "reményeim" beigazolódtak.
10/10

igen neked lett igazad  :jee: bár öszinten erre számitottam a legkevésbbé.A miniuszmiki altal mar emlitett "giccsek" nekem plusszot tudtak hozni az animbe és szerintem rengeteg joh megoldást lathatunk,en legalabb is igy érzem. Bár a vége télleg kicsit szájbarágosra sikerült(ezt en se erttem miert ennyire,de gondom nem volt vele.).Az ED track meg nagyon tetszik  :hopp: Kiváncsi lettem volna milyen egy drámaibb endel :) 9.80/10

Quote from: smash++ on 2007-12-29, 18:36:20
Minami-ke
EP 1-2
Ha ez így folytatódik bekerül a Fav-ok közé :) és az év legjobbjai közé

helyes  :hehe:

hatake_kakashi

tegnap fejeztem be a Tenjou_Tengét ámbár a storyja nem valami nagy de a harcok nagyon jók benn és a karakterek jelleme nagyon jó

Nevl

Serei-no mobito végignézve... a rajzolás nekem kicsit fura (főleg a karakterek szája), de a harcjelenetek 5/5 és a történet is egész tűrhető volt. Ajánlom mindenkinek.
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

minuszmiki

Minami-ke: Majdnem ugyanazt tudom csak mondani mondani, mint az első három rész megnézése után: Laza kis slice-of-life cucc egész jó karakterekkel meg pár jó poénnal. Fétiseket táplálja ez is, a animáció, zene rendben. 8,5/10 Jöhet az Okawari (bár kicsit félek tőle, az eltérő karakterdizájn nekem a pv alapján nem tetszett annyira).



Darkstar

Nálam 10/10, végig élveztem. A second season rajzolása meg érdekes. Y halo tharz, we upgrade'd ur trap lolz (Ez NEM lehet fiú)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

minuszmiki


Baldy

Quote from: Nevl on 2008-01-02, 22:06:07
Serei-no mobito végignézve... a rajzolás nekem kicsit fura (főleg a karakterek szája), de a harcjelenetek 5/5 és a történet is egész tűrhető volt. Ajánlom mindenkinek.

Amilyen sok szabadidőm volt, most jutottam el odaáig, hogy az első részt megnézzem...
Eddig abban egyetértek, hogy kicsit furcsa a rajzolás, és tényleg a karakterek szája (eddig) a legfeltűnőbb eddig ezen a téren, de ami engem még zavar, az a karakterek szinezése. Eddig ezzel nem törődtem, de most meglepett, hogy feltűnt nekem, és hogy túl felszínesnek találtatott. A háttérkép, a környezet meg közben szépen ki lettek dolgozva.
Első epizód alapján az anime alatt elhangzó háttérzene viszont tökéletes mértékben hozzájárul a hangulathoz, összesimul a képi világgal és erősíti is azt, mint ahogy az dolga is lenne.
Harci jelenet eddig nem sok volt, pár hirtelen megmozdulás, de azok tényleg szimpatikusak voltak. De ez még a jövő zenéje, mint ahogy ez az egész is csak egy előzetes vélemény.

Köszöntem szives érdeklődésüket,

Kind regards,

the Blob from Hell's Kitchen
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Nevl

Nem is lesz túl sok akció benne, de az elég jól meg lett csinálva.

Ami még fura nekem az a táj rajzolása. Első epizód elején kapásból volt egy olyan jelenet, ahol a rízsföldek között mászkál a főhős. Egy elég nagy tájképet mutatnak és a távolságok megrajzolása nem egészen tökéletes: minden egyre kisebb lesz, ahogy annak lennie kell, de itt annyira nagy a kontraszt, hogy picit olyan érzésem volt, mintha a nő egy elcseszett színpadi díszletben állna.
Ami még szimpi lesz az animeban az a rimánkodós egyének teljes hiánya... :)
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

smash++

Quote from: Darkstar on 2008-01-03, 02:44:25
Nálam 10/10, végig élveztem.
Nálam is :) .Főleg amikor jött a a 3fiú+1 lány történet azt hittem, jajj most ilyen unalmas részeket kell néznem és nem volt unalmas,sőt :D
Egyedüli negatívum,hogy kevés volt ez a 13 rész... ,de nem kell sokat várni :)
Hosaka egy állat... úgy néz ki,hogy ebben a sorozatban a ""női bálványok"" elég balfékek :D
De a kedvencem Ninomiya-kun :rotfl: :rotfl:
Úgy néz ki a köv évedban is lesz pár rohadt mákos srác...  :mad:  Rajzolás tényleg érdekes...

Soul

#4273
Quote from: Darkstar on 2008-01-03, 02:44:25
Nálam 10/10, végig élveztem. A second season rajzolása meg érdekes. Y halo tharz, we upgrade'd ur trap lolz (Ez NEM lehet fiú)

Én meg pont most fogom megnézni az utsó részt  :smile:.Sztem is, nem nagy dolgokat kell tőle várni tényleg és nagyon szórakoztató tud lenni  :smile:.
Lehet Mako-chan (vagy már hogy hívták XD) elment plasztikai sebészhez mert rájött Haruka mindent megér.

*upd: megnézve, tetszett.Ahogy láttam az előzetesből a 2. szériában kicsit más irányba mennek a dolgok, de sztem jó lesz :D.

Dreamcleaver

Biztos jó lesz, de m ia francért változtatták meg a tökéletes kari dizájnt!?!  :Eztneked: Itt mindenkinek volt személyisége külsőleg is, az Okawariban meg mindenki tucatarc lesz. Kana és Chiaki tök más az előzetes alapján.  :frown:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Cobra

Elkezdtem nézni a Minami-ke-t és nagyon tetszik  :lul:
Ezek a fejek, amiket rajzolni tudtak, meg hozzá a szinkronhangok. Mondjuk a slice of life besorolás elég erőltetett, max annyiban érvényes, hogy a jelenben játszódik minden extra nélkül, de a való életben nem hinném, hogy vanna kennyire lökött emberek :D
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Quote from: Cobra on 2008-01-04, 22:31:50
de a való életben nem hinném, hogy vanna kennyire lökött emberek :D
Nézz csak körül itt a fórumon. :)


frozenstein

Oh! Edo Rocket
(AniDB;ANN)
Az anime leginkább talán a vígjáték katagóriába sorolható, bár van benne sorozatgyilkosság, elit ninja csapat, földönkívüliek, politika, modern cuccok( azért tv, rádió, mobil, internet, maid cafe elég érdekesen hatnak az 1840-es évek Edo-jában (gyk:Tokió)). Más animékre utalásoknál sokszor majd lefordultam a székről: FMA, Death Note, Tengen Toppa + amit nem vettem észre. Emellett a szereplők kibeszélnek a történetből pl: panaszkodnak a túl sok kavarásért a sztoriban meg hasonlók.
A történelmi tények amennyire én tudom stimmelnek, de a sorozat nem ezekre koncentrál.
A grafika és a zene egyedi; érdekes hangulatot teremtenek. A befejezés is tetszett, illett a sorozathoz.
Aki szeretne egy jót nevetni semmiképpen se hagyja ki.
10/10

Manitu

Befejeztem a Blue Dropot. Hát azt kell mondjam, az első és az utolsó rész kivételével időpazarlás volt a sorozat. Valahol egyszer az "unalmas yuri" jelzővel jellemezték, nem áll messze a valóságtól. A mangák ezerszer jobbak (és perverzebbek :muhahah:) belőle.
Jobb lett volna, ha inkább a háborúra meg a következményeire koncentrálnak, és nem erre a Marimite szerű slice-of-life vonalra gyúrnak rá :rolleyes:
Össz-vissz három értékelhető dolog volt az egészben, az opening, az űrhajók, és az utolsó rész csatái.


minuszmiki

Akkor azt hiszem nem kell nekiállnom a hátralévő részeknek.

Kvikveg

Tengen Toppa Gurren Lagann
Hat... akarmennyire agyondicserte mindenki, engem nem fogott meg. Megneztem kb a 7. reszig, attekertem a tobbit, aztan del. Ennyi.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

minuszmiki

#4282
Simoun: Le vagyok nyűgözve. A történettől, a látványtól (igen, kevés pénzből is lehet szép animét csinálni), a zenétől, külön kiemelve az openinget, az eyecatchektől és hát persze a szereplőktől és a yuri fanservicetől. 9,5/10.

edit: Kiegészítettem kicsit.

Darkstar

Elég régóta Limone az avád és csak most nézted meg? :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

minuszmiki

Igen, úgy másfél hónapja álltam neki, de két hét alatt csak a feléig jutottam, gondoltam, megvárom vele a téli szünetet, amikor lesz rá rendesen időm. Így lett, két nap alatt meg tudtam nézni mind a 26 részt. :)

White SeeD

Quote from: Kvikveg on 2008-01-05, 04:15:44
Tengen Toppa Gurren Lagann
Hat... akarmennyire agyondicserte mindenki, engem nem fogott meg. Megneztem kb a 7. reszig, attekertem a tobbit, aztan del. Ennyi.

Akkor tovább jutottál mint én. 1 résznyit bírtam belőle :smile:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

hargharg

Quote from: White SeeD on 2008-01-05, 14:14:49
Quote from: Kvikveg on 2008-01-05, 04:15:44
Tengen Toppa Gurren Lagann
Hat... akarmennyire agyondicserte mindenki, engem nem fogott meg. Megneztem kb a 7. reszig, attekertem a tobbit, aztan del. Ennyi.

Akkor tovább jutottál mint én. 1 résznyit bírtam belőle :smile:

nekem sem jott be, bar en a buta szaba*aim miatt vegigneztem, tekeres nelkul. vegulis azert megerte, hogy ha ragondolok, akkor rohogok egy jot. : D
rofl

hatake_kakashi

most a Bleachet nézem idáig nagyon jó

Darkstar

[spoiler]Another shounen fanboi?[/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Én

Hátaztán? :D
@kakashi: a fillerekből majd (70-től kb) nézz meg 1-2 részt, de ha azok nem tetszenek, hagyd ki mindet, mert nem fog a többi se akkor.