Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

fema

Quote from: frozenstein on 2013-10-14, 14:01:44
Watamote
Mi volt ez? Reálisabb és depresszívebb Oregairu? Kínomban azért nevettem rajta néhányszor, de az ilyen szánalmas főszereplők esetében a történet lényege a karakterfejlődés szokott lenni. Itt szinte semmit nem lép előre Tomoko, ezért 12 részen át nézhetjük a szenvedéseit (ráadásul ebből 3-4 rész nyári szünet). Az opening jó volt.
7/10

Lehet, jobban jártál volna, ha beleolvasol a mangába előbb. Én pár fejezet után furcsálltam, hogy ugyanolyan fogyatékos még mindig és hamar rá is kerestem neten. Mint kiderült, végig ilyen kb és ez benn a "poén". Valahogy én nem nevettem a mangán, de ezek után az animét biztos, hogy meg se fogom nézni. Már attól ideges leszek, ha belegondolok. Fujj, de mennyire utálom - a legrosszabb, amivel valaha találkoztam! :falba:

Zelda

Quote from: fema on 2013-10-14, 17:37:52
Quote from: frozenstein on 2013-10-14, 14:01:44
Watamote
Mi volt ez? Reálisabb és depresszívebb Oregairu? Kínomban azért nevettem rajta néhányszor, de az ilyen szánalmas főszereplők esetében a történet lényege a karakterfejlődés szokott lenni. Itt szinte semmit nem lép előre Tomoko, ezért 12 részen át nézhetjük a szenvedéseit (ráadásul ebből 3-4 rész nyári szünet). Az opening jó volt.
7/10

Lehet, jobban jártál volna, ha beleolvasol a mangába előbb. Én pár fejezet után furcsálltam, hogy ugyanolyan fogyatékos még mindig és hamar rá is kerestem neten. Mint kiderült, végig ilyen kb és ez benn a "poén". Valahogy én nem nevettem a mangán, de ezek után az animét biztos, hogy meg se fogom nézni. Már attól ideges leszek, ha belegondolok. Fujj, de mennyire utálom - a legrosszabb, amivel valaha találkoztam! :falba:
Én is sokkalta többet vártam tőle, az OP volt az egyetlen jó momentum az animében...

danika230

 :aaa:
Quote from: Zelda on 2013-10-14, 22:22:03
Quote from: fema on 2013-10-14, 17:37:52
Quote from: frozenstein on 2013-10-14, 14:01:44
Watamote
Mi volt ez? Reálisabb és depresszívebb Oregairu? Kínomban azért nevettem rajta néhányszor, de az ilyen szánalmas főszereplők esetében a történet lényege a karakterfejlődés szokott lenni. Itt szinte semmit nem lép előre Tomoko, ezért 12 részen át nézhetjük a szenvedéseit (ráadásul ebből 3-4 rész nyári szünet). Az opening jó volt.
7/10

Lehet, jobban jártál volna, ha beleolvasol a mangába előbb. Én pár fejezet után furcsálltam, hogy ugyanolyan fogyatékos még mindig és hamar rá is kerestem neten. Mint kiderült, végig ilyen kb és ez benn a "poén". Valahogy én nem nevettem a mangán, de ezek után az animét biztos, hogy meg se fogom nézni. Már attól ideges leszek, ha belegondolok. Fujj, de mennyire utálom - a legrosszabb, amivel valaha találkoztam! :falba:
Én is sokkalta többet vártam tőle, az OP volt az egyetlen jó momentum az animében...
a 6.résznél mondtam azt, hogy köszönöm szépen nekem erre nincs szükségem, fúúh de rossz volt, én nem ajálanám senkinek! :aaa:

Member

Quote from: danika230 on 2013-10-14, 22:30:37
:aaa:
Quote from: Zelda on 2013-10-14, 22:22:03
Quote from: fema on 2013-10-14, 17:37:52
Quote from: frozenstein on 2013-10-14, 14:01:44
Watamote
Mi volt ez? Reálisabb és depresszívebb Oregairu? Kínomban azért nevettem rajta néhányszor, de az ilyen szánalmas főszereplők esetében a történet lényege a karakterfejlődés szokott lenni. Itt szinte semmit nem lép előre Tomoko, ezért 12 részen át nézhetjük a szenvedéseit (ráadásul ebből 3-4 rész nyári szünet). Az opening jó volt.
7/10

Lehet, jobban jártál volna, ha beleolvasol a mangába előbb. Én pár fejezet után furcsálltam, hogy ugyanolyan fogyatékos még mindig és hamar rá is kerestem neten. Mint kiderült, végig ilyen kb és ez benn a "poén". Valahogy én nem nevettem a mangán, de ezek után az animét biztos, hogy meg se fogom nézni. Már attól ideges leszek, ha belegondolok. Fujj, de mennyire utálom - a legrosszabb, amivel valaha találkoztam! :falba:
Én is sokkalta többet vártam tőle, az OP volt az egyetlen jó momentum az animében...
a 6.résznél mondtam azt, hogy köszönöm szépen nekem erre nincs szükségem, fúúh de rossz volt, én nem ajálanám senkinek! :aaa:
Hmmmmm...

frozenstein


fema

Infinite Stratos Season 1

Gondoltam, elkezdem lassan nézni, ha már itt a 2. évad és a mangával is szemezek egy ideje, erre megnézette magát egyben. :( (:D)

frozenstein

High School DxD S2
Jobb volt, mint az első évad, és ha jól tudom a LN nagy-része még hátra van. Várom a minél előbbi folytatást.
10/10

Free!
Annyira rossz nem volt, mint amiket hallottam róla, de több sporttal és kevesebb fanservice-szel jobb is lehetett volna. A végén a műdráma gondoskodott róla, hogy ne érdekeljen egy estleges folytatás.
6/10

Kraivan

Silver Spoon:

Hachiken általános iskolai hatalmas traumája miatt nem csak menekülni akar környezetéből, hanem minden kapcsolatot meg is akar szüntetni. Osztályfőnöke segíti annyiban, hogy bentlakásos mezőgazdasági iskolát ajánl, ahol kirívó egyéniség lesz a csupa mezőgazdász családból származó, határozott életcélú diáktársai között. Hachiken jószívű, társaihoz képest tapasztalatlan, teljesen idegen a szakmában, de kiemelkedő intelligenciájával szivacsként szívja magába tudást és válik osztályelsővé.
Depresszív és arrogáns természete társaival szemben hamar átvált melankólikus és önfeláldozó személlyé. Húsipari feldolgozás egy állatszerető ám húsimádótól...

A sorozat addiktív. A karakterek mindegyike szerethető és a slice of life azon ága, ahol könnyen azonosulhatsz. Egyszerre komoly-komor, mély gondolatokat ültető, komikus, interaktív és ismeretterjesztő a sorozat.
Kapunk ízelítőt a haszonállatok neveléséről, tenyésztéséről, feldolgozásáról, az iskolai gazdaságról, különböző farmok kiépítéséről, azok hierarchiájáról, a tanyasi élet szépségéről és nehézségéről, a nagyipari feldolgozásról...

Kis szerelmi szál, ahol szokás szerint nem történik semmi, bár nincs is erőltetve. Nem ez a sorozat középpontja, ám jó helyeken előveszik, ahol az életben is szokás: barátok csipkelődése h lesz-e valami, illetve a szülők "mikor találsz már férjet magadnak", "házasítsuk be ez a fiatalembert a családba" nagyszülői jóváhagyások h szimpatikus főhősünk.

A lelki vívódásokat átérezzük, bár az első évadban nem bővelkednek azzal az információval h mi is történt pontosan az általános iskolában. Persze ott vannak az osztálytársak is, akik Hachikoval ellentétben beleszülettek az agárvilágba, nem egy közülük a családi vállalkozás vagy egyenesen a vállalat örökösei, nagy felelőséggel, míg mások egy életcélt kergetnek, ami sajnos ellentétben áll a természetükkel: pl az állatorvosnak készülő srác, aki képtelen lenne állatot leölni, ami sajnos a munka része.

A karakterfejlődés kiemelkedő és alig várom a második évadot.
"Hátránya" h 11 rész hamar fogyasztható ellenben tartalmas.

Röviden: zsenigyerek parasztok közt, szakmunkás slice of life

frozenstein

Stella Jogakuin Koutouka C3-bu
Elsőre könnyedebb sztorira számítottam, de így se volt rossz. Összességében viszont túl sok volt az angst meg a dráma egy ilyen kaliberű történethez.
7/10

Gatchaman Crowds
Jobb volt, mint amire számítottam! Egész jó történetet hoztak össze ebből a henshin hero témából. A social networking témához hasonlót meg már láthattunk pl.: a Durarara!!-ban vagy a Higashi no Eden-ben.
9/10


frozenstein

Choujigen Game Neptune
A történet nagyon gyenge volt, egymás után kaptuk az idiótábbnál idiótább fordulatokat. Szerintem jobb is lehetett volna egy slice-of-life plot-tal, vagy pl egy Dog Days féle nem-kell-komolyan-venni sztorival. Mivel a játékokat nem ismerem a setting és a karakterek se fogtak meg különösebben.
3/10

Love Lab
Egy egyszerű slice-of-life-fal is megelégedtem volna, de valamivel többet kaptam. A műfaj legtöbb képviselőjével ellentétben nem epizodikus, hanem van részeken átívelő története. Remélem lesz folytatás valamikor.
10/10

Selmo

xxxHolic (24+1+13+2+2 rész): Kellemes sorozat természetfeletti van vegyítve vígjátékkal és némi drámával, a főhősünk meg egy jószándékú idegbeteg. Gyerekkora óta látja a szellemeket és azóta menekül is előlük. Egyik nap bekeveredik egy kis üzletbe, ahol a tulajdonos nő közli vele, hogy a sors hozta ide, mert ő kívánságokat teljesít. Természetesen egyből meg akar szabadulni az üldözőitől, csakhogy ennek az az ára, hogy iskola után ott kell dolgoznia a boltban. Innentől pedig epizodikusan történnek a dolgok. Mondjuk az utolsó ova 2 része 10 évet ugrik előre az időben, ami elég zavaró. Lehet elolvasom majd a mangát is, mert egy csomó dolgot kihagytak így.
Ajánlom bárkinek, aki könnyed kísértethistoriákra vágyik, és el tudja fogadni, hogy a szereplők 3.5 méteresre vannak rajzolva.

A tökéletesség unalmas.

frozenstein

Servant x Service
Mindenhol a Working!!-hez hasonlítják, de szerintem nem volt olyan vicces, mint a Working!!. Sok szerelmi szál volt, ami nem baj, csak 13 rész alatt nem haladtak valami sokat előre.
8/10

frozenstein

#10063
Genshiken Nidaime
Kicsit zavart, hogy lecserélték a seiyuu-ket, de meglehetett szokni. Volt egy kis timeskip az előző évad végéhez képest, bár kaptunk néhány flashback-et, meg láthattuk az eredményt, de érezni, hogy maradtak ki  dolgok. Madarame meglepően központi szerepet kapott, én azt hittem a jelenlegi Genshiken tagok lesznek fókuszban. Összességében szerintem hozta az előzmények szintjét, jöhet még folytatás.
9/10

szerk:

Uchouten Kazoku
Elsőre kicsit kaotikusnak tűnt, de a végére összefutottak a történetszálak. Tetszett, csak Kaisei szerepelhetett volna többet is.
8/10

Danganronpa
Erőteljesen a Devil Survivor-ra emlékeztetett, de itt érdekesebb volt az alapötlet. Mikorra a végén minden kiderült, akkor már egész nagy baromságnak tartottam a történetet. A gyilkosságok legtöbbször nem voltak valami nagy rejtélyek, ha ezeket jól megcsinálják még érdekesebb is lehetett volna. Meg a végén igazán megmutathatták volna mi történik ha kijutnak. Kár érte.
5/10

motifator

Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

frozenstein

Shingeki no Kyojin
Ez így befejezetlenül is az év egyik legjobb animéje. Akárhány évet is tudok várni a folytatásra.
10/10
PS.: The music is godly.

Cloud

Hát azért éveket ne kelljen már várni rá. :D

-OJ-

Hana-Saku Iroha: Home Sweet Home (movie)

Lehetett volna egy kicsit hosszabb is az egy óránál, de ettől függetlenül jó film volt.
Aki látta a sorozatot, lényegében ugyanazt kapja itt is: egy újabb probléma (áramkimaradás) merül fel a munkával töltött nap során, ami során mindenki megkapja a maga műsoridejét és a saját kis karakterfejlődést. Nem bántam volna, ha kicsit többet foglalkoznak Ohana anyjának múltjával, de abban a pár jelenetben így is benne volt a karakter lényege, így végülis megkaptam amit vártam.
Rajzolás ezúttal is gyönyörű volt, ahogy azt a PA.Worksől megszokhattuk, valamint a szinkronhangok is hozták a formájukat, különösen Mamiko Noto

8/10

El bírnák viselni ebből egy újabb évadot :D

Zelda

Quote from: -OJ- on 2013-10-23, 20:27:11
Hana-Saku Iroha: Home Sweet Home (movie)

Lehetett volna egy kicsit hosszabb is az egy óránál, de ettől függetlenül jó film volt.
Aki látta a sorozatot, lényegében ugyanazt kapja itt is: egy újabb probléma (áramkimaradás) merül fel a munkával töltött nap során, ami során mindenki megkapja a maga műsoridejét és a saját kis karakterfejlődést. Nem bántam volna, ha kicsit többet foglalkoznak Ohana anyjának múltjával, de abban a pár jelenetben így is benne volt a karakter lényege, így végülis megkaptam amit vártam.
Rajzolás ezúttal is gyönyörű volt, ahogy azt a PA.Worksől megszokhattuk, valamint a szinkronhangok is hozták a formájukat, különösen Mamiko Noto

8/10

El bírnák viselni ebből egy újabb évadot :D
:tezsvir: Nekem is bejött, jól össze volt rakva.

frozenstein

Rou Kyuu Bu! SS
Még több loli, még több kosárlabda. Szerintem jobb volt, mint az előző évad.
10/10

gerey

Tengen Toppa Gurren Lagann
Még korábban álltam neki, de aztán időközben találtam belőle BD-t kiadást, és nagyon megérte úgy megnéznem. Az art nekem amúgy is nagyon tetszett, de így már szinte állkapargatósan szép volt. Mindenképpen újra fogom nézni majd idővel.
10/10

Megmurdel

Quote from: gerey on 2013-10-25, 12:00:15
Tengen Toppa Gurren Lagann
Még korábban álltam neki, de aztán időközben találtam belőle BD-t kiadást, és nagyon megérte úgy megnéznem. Az art nekem amúgy is nagyon tetszett, de így már szinte állkapargatósan szép volt. Mindenképpen újra fogom nézni majd idővel.
10/10
Le kellene szednem azta jó szaftos kis BD-t és nekem is jöhet majd 1 rewaccs :D

gerey

Quote from: Megmurdel on 2013-10-26, 09:27:55
Le kellene szednem azta jó szaftos kis BD-t és nekem is jöhet majd 1 rewaccs :D
Ajánlom mindenképpen, megbánni nem fogod, row row fight the powa...  :szemuveges:

Toaru Majutsu no Index
Érdekes történet church/magic vs science témában, szerethető karakterek. Elsőre mást vártam/számítottam, de kellemes meglepetés volt. Most jöhet majd a folytatás...
10/10

Aiura
Érdekes slice of life szösszenet, tartott kb. 40-45 percig az egész, de azt bőven megérte.
7/10

frozenstein

Ginga Kikoutai Majestic Prince
Rosszabbra számítottam, egész nézhető mecha sorozat. Bár az is igaz, hogy nem kiemelkedő, és a vége is nyitott.
7/10


Zelda

Reideen 2007 rewatch:
Nos, miután újranéztem másodjára, most először vettem észre az anime átlagértékelését anime-planet-en (5 pontból mindössze 2,4 körül értékelték) És rájöttem, hogy a tömeg értékelése nem feltétlenül jelenti azt, hogy egy darab nem jó, vagy hiányzik belőle valami. Nekem a Reideen-nek ez a változata az egyik kedvencem a sokszáz eddig látott anime közül, és mivel a mecha az egyik kedvenc műfajom, még azon belül is kiemelkedő helyet foglal el. Lehet, hogy nem tiszta a sztori setting, és tény, hogy tulajdonképp nem manga original... És hogy szinte minden epizódban ismétlik ugyanazokat a jeleneteket, ugyanazzal a háttérrel: (Reideen megjelenik, God Sword, God Arrow előhívása stb.), de mégis ha az animációt és cgi jeleneteket vesszük, továbbá a tényt, hogy mekkora kolosszális méretű robotok harcolnak egymással, hát mérföldekkel valósághűbb, mint bármelyik Gundam sorozat. (Amik persze műfajban lehet, hogy egyeznek, de mivel a setting és időbeni elhelyezés teljesen más, így nincs is mit szóvá tenni.)
Szóval újranézve csak megerősödött bennem az érzés, hogy ez egy remek darab, s bár korántsem volt olyan népszerű, mint a műfajban az elmúlt 4-5 évben megjelent animék, én mégis toplistás örökzöldnek tartom legalábbis, ha csak rólam van szó.
S mivel sikerült azt original 1975-ös sorozatot is végre megszereznem, hamarosan viszonyítási alapom is lesz.

Hyouka rewatch:
Ez is egy nagy kedvenc, itt első alkalommal is a grafika nyűgözött le legelső körben, a sztoriba és a karakterekbe inkább pár megnézett epizód után szerettem bele igazán. Különösen kiemelném azt a rendkívül komoly légkört, amit megteremtettek az egész anime során, mikor látszólag igen apró rejtélyeket oldanak meg, és mégis milyen erős jelentőséget tulajdonítanak nekik. Ez a jellemző az, ami engem igazán megfogott, és ezt nem minden műben lehet látni ebben a műfajban. Nagyon sokáig reméltem is, hogy lesz-e esetleg folytatás, de sajnos egyelőre úgy tűnik, hogy nincs kilátásban. Ettől függetlenül toplistás volt, mély benyomásokat hagyott, és kifejezetten jó pont hogy gondolkodásra fogja a nézőt, engem legalábbis eléggé magába rántott a sztori. Ezért is néztem végig újra.  ;)

Cobra

Furcsa, hogy neked tetszett. Én szeretem a mechás animéket, de ebből 5 vagy 6 rész bírtam megnézni, utána dobtam.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

frozenstein

Rozen Maiden S3
Komorabb a hangulata, mint az előzményeknek, de szerintem ez nem vált kárára a sorozatnak. A manga-kánon-recap első rész kifejezetten tetszett, meg a későbbiekben kapunk végre egy flashback-et arról, hogy miért is lett Jun hikikomori. A történet is jó volt, kár, hogy a vége nyitott,  remélem valamikor kapunk folytatást.
9/10

Zelda

Quote from: Cobra on 2013-10-27, 16:19:59
Furcsa, hogy neked tetszett. Én szeretem a mechás animéket, de ebből 5 vagy 6 rész bírtam megnézni, utána dobtam.
Nem ez az első eset, hogy ezt mondták nekem.  :D Ugyanígy voltam egy másik fórumon még pár éve a Terra he... animével, illetve annak a régi mozi változatával... Én is tisztában vagyok vele, hogy itt-ott igen érdekes ízlésem van, nem tipikus női ízlés, de nem is... na mindegy nem skatulyázom magam kategóriába, mert egy kicsit zavarba ejtő. A lényeg az, hogy hajlamos vagyok az elvont dolgokat szeretni, és általában nekem pont az tetszik, ami a többségnek nem. Kicsit morbid, de ez van.

frozenstein

Hakkenden S2
Hozta azt a színvonalat, mint az első fele, előkerült az összes főbb karakter is, de az érdekesebb szálak még mindig nyitva maradtak.
8/10

Kitakubu Katsudou Kiroku
Volt benne néhány egész jó poén, de összességében inkább volt fárasztó, mint vicces.
7/10