Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

kada

#9240
Quote from: frozenstein on 2012-05-24, 15:02:00
Inu x Boku Secret Service
Visszafogott ecchi egyedi karakterekkel. Nincs főbb történetszál (de azért nem epizodikus), inkább a szereplők közötti kapcsolatokra épít a sorozat. Egyik karakter sem volt kifejezetten negatív, és a seiyuu-k nagyon jó munkát végeztek (főleg Sugita Tomokazu :D). Ja ,és a legtöbb futó mangából készült 12 részes sorozattal ellentétben itt van befejezés.
10/10
Sugita Tomokazu - Shoukiin Kagerou :  :Kiraly: (of S!)

Számomra a főhősnő zavaró volt végig. Nagyon jól meg volt csinálva azt nem tagadom, a szinkron hangja is zseniális amikor verbálisan tipor bárkit, de a sok "jaj nem akartam"-ot nem ellensúlyozza kellően.
Párja, Lábtörlő-kun hasonló, de legalább nála volt egy Dark Secret ami sikeresebben enyhítette az unszimpátiát bennem.
Watanukinál a karakter erölködik jobban mint én azt szeretném, de a másik kettőhöz képest sebaj.

És akkor ott van a "maradék" stáb, Roromiya Karuta természetesen rögtön nyert ügye volt nálam  ::)
Volt perverz csaj, good-for-nothing dude, szó serint zsebretehető Hatalmas Tehettségű lányzó, a fent említett Kagerou, legjobb haverja a nyúl, stb stb...

Élvezet volt nézni ahogy szeretik/szivatják egymást, néhol megható(szerű), a grafikával se volt gond az akciódúsabb (mert ilyen is volt) jelenetekben, a természetfeletti se jelentéktelen (amikor senkit nem zavar hogy az új osztálytárs egy alien macskafülekkel) se túl fontos (mindíg mindenért a természetfeletti okolható) nem volt.
Megnevettetett, és el is gondolkoztatott néhol.  :jee:

De a sorozat címéről, a sok facepalm jelenet is eszembe jut  :ejj:, úgyhogy tőlem 10/10 semmiképp.
(egyébként se osztok ilyeneket túl gyakran, többszáz pontozottból két kezemen meg tudom számolni hánynak adtam...)

frozenstein

Phi Brain
Shounen-klisé shonen-klisé hátán, ami önmagában még nem lenne baj, de a scriptwriter valamit elrontott. Ha lehet jó sport animét csinálni go-ból vagy karutából, akkor lehetett volna jó shounen-t csinálni rejtvényfejtésből. Valahogy ezek a battle-k nem jöttek át, és túl sokszor mondták az animében, hogy 'puzzle'. A vége is összecsapottnak tűnt, ráadásul az is klisé: világ megmentve, az eddigi rosszak mostantól jók, és a preview szerint a következő évadtól jön egy új ellenség.
6/10

Member

Quote from: frozenstein on 2012-05-25, 14:28:17
Phi Brain
Shounen-klisé shonen-klisé hátán, ami önmagában még nem lenne baj, de a scriptwriter valamit elrontott. Ha lehet jó sport animét csinálni go-ból vagy karutából, akkor lehetett volna jó shounen-t csinálni rejtvényfejtésből. Valahogy ezek a battle-k nem jöttek át, és túl sokszor mondták az animében, hogy 'puzzle'. A vége is összecsapottnak tűnt, ráadásul az is klisé: világ megmentve, az eddigi rosszak mostantól jók, és a preview szerint a következő évadtól jön egy új ellenség.
6/10
Igen, az Opheus Order most a rossz oldal, akik
[spoiler]Minden embert Phi Brain-né akarnak tenni egy mesterséges kütyüvel[/spoiler]
Az igazi gond valóban az a sorozattal, hogy nem egy Kaiji, nem éled bele magad a puzzle-be, túl gyors ahhoz, hogy követni tudd. És amúgyis, mindig tudod, ki nyer, ami hosszú távon nem túl érdekfeszítő. De valamiért mégis minden héten vártam az új részt, talán a buta shonen hangulat miatt.

frozenstein

#9243
Black Rock Shooter OVA + TV
Az OVA csak simán WTF volt, abban az ötven percben szinte semmi érdemlegeset nem sikerült átadniuk. 5/10

A sorozat már kicsit pozitívabb WTF. Belekeverték ezt a pszicho maszlagot, ami egész érdekes volt, viszont mindenki angstolt, szerintem a Madoka óta nem láttam ennyi lelkileg törött karaktert. A vége számomra kicsit semmilyen lett, és szerintem kihagytak egy érdekes ziccert:[spoiler]Amikor a kosaras klubban azt mondták, hogy nem emlékeznek Yuu-re, akkor azt hittem, hogy Mato skizo és Yuu a képzelt barátja, ami egész jó magyarázat lett volna néhány korábbi eseményre. Talán adtam volna több pontot is rá, ha valami hasonlóan érdekes fordulatot megjátszanak.[/spoiler]6/10

szerk:

Zero no Tsukaima 4
Hát nem mondhatnám, hogy kijavították az előző évadok hibáit, de legalább volt elfogadható befejezése.
10/10

Darkstar

Inu x Boku SS 05

"S M S S M M S S S M" áááá  :lul:

Valamint Karuta-chan maid + nekomimi cuccban, megláncolva... Ez gyilkossági kísérlet volt.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kada

Quote from: Darkstar on 2012-05-31, 11:23:44
Inu x Boku SS 05

"S M S S M M S S S M" áááá  :lul:

Valamint Karuta-chan maid + nekomimi cuccban, megláncolva... Ez gyilkossági kísérlet volt.
Mondtam!  :Kiraly:

Darkstar

Be kell vallanom, azt a képet csak most néztem meg.
[spoiler][/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

frozenstein

Ano Natsu de Matteru
Nagyon hasonlít az Onegai Teacher-re, többek között abban is, hogy nekem nem jött be különösebben. Azért egyszer nézhető volt, talán megnéznék egy folytatást is.
7/10

kada

#9248
Quote from: frozenstein on 2012-05-31, 13:20:04
Ano Natsu de Matteru
Nagyon hasonlít az Onegai Teacher-re, többek között abban is, hogy nekem nem jött be különösebben. Azért egyszer nézhető volt, talán megnéznék egy folytatást is.
7/10
Ami tetszett benne, hogy épültek összeomlottak érzelmek, kapcsolatok, nem úgy mint egy teszemazt Kimi ni Todoke-ben, melynek a második szezonját már nem tudtam végignézni. Hogy mennyi értelme volt itt-ott, az egy másik kérdés, de az animékben gyakori félig statikussághoz képest jó volt ilyen hullámvasutat is látni.

A humor néhol fárasztó volt, de volt elég hangos felröhögés is részemről, úgyhogy megbocsátom.
És Ufufu-sempai.
Need moar Ufufu-sempai!

frozenstein

Guilty Crown
Ebben volt potenciál, csakhát kihasználatlan maradt. A rengeteteg fölösleges csavar és a felemás befejezés a Kurokami-ra emlékeztetett leginkább.
7/10

Gokujyo
Rövid, elborult ecchi. Bár ecchi helyett inkább egy perverz baromság középiskolás lányokról. Nézhető, de semmi extra.
8/10

Junchi

X

Három rész után dobva, elásva, elégetve úgy, hogy még az írmagja se maradjon meg. A Kai-Doh-Maru óta nem láttam ennyire dögunalmas valamit, mint most ez. De persze nem csak ez a gond, hohó, van ám itt minden, mi szem-szájnak NEMingere!

Először is: Suwabe Junichi miért beszél úgy, mint egy homokos? Másodszor: CLAMP. Jájj, egyszerűen nem bírom a designjukat. Harmadszor: Nem fogott meg SEMMI, de így ahogy mondom, semmi ebben az animében. A karakterek iszonyat egysíkúak; még a legkisebb szimpátiát sem ébreszti bennem egyik sem. A főhős a szokásos, tizenkettő-egytucat mogorva bishi, aki nem beszél senkihez, nem közeledik senki felé, elvan a kis problémáival, még a gyerekkori barátját is nagy ívben kerüli, ami mondjuk érthető, hisz ellenkező esetben oda lenne a kúlos imázsa, a fujoshik egy része elpártolna és máris kevesebb lenne a DVD/merch eladás és hát az milyen már. A karakterek arcáról érzelmeket leolvasni képtelenség - mindenkinek van egy konstans pofája, amit vágnak ítéletnapig, de csak és konkrétan azt az egy fix ábrázatot látjuk tőlük. Aztán van egy rakat sztereotip bishounen (a már felemlegetett "SRSBSNS-kúlcsávó", a gondoskodó onii-san, a genki bishi, a menő bishi, sőt még strici[!!] is van, akiről még meg is jegyzi az egyik karakter, hogy tényleg úgy néz ki xDDD) + a nagyjából hozzájuk passzoló nőstény-gárda, egy meglehetősen MEHH-alapszitu és 101% színtiszta DULLNESS!

Ahogy MyAnimeListen is írtam: Just NO!

White SeeD

Erm, az animu főtagjei: Bishounen, CLAMP, Shoujo.
Ha mindezeket utálod mi a rákért kezdted el nézni :confused:
Az X sorozat meg iszonyúan lassú, 3 rész alatt a szereplők fele kétharmada nincs sehol, történetből meg tizede se.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

minuszmiki

#9252
High School of the Dead: A héten vettem észre hogy csináltak animét ebből, gondoltam azonnal ide vele. Megnéztem, nem csalódtam, igazából a manga mozgóképen, aminek örülök. A mangát kb. az 8. epzódja környékén hagytam félbe, (most majd nyilván folytathatom, mivel az anime nem elég hosszú) a sztori ha lehet még jobban beborul, néztem volna még. 8,5/10 (Objektív szempontokat is figyelembe véve, helyeként túl sok recap, néhol elég buta rajz, ect.)
Csöcsök + zombik =  :whoah:

edit: kinda typo

Megmurdel

Quote from: minuszmiki on 2012-06-02, 00:16:38
High School of the Dead: A héten vettem észre hogy van csináltak animét ebből, gondoltam azonnal ide vele. Megnéztem, nem csalódtam, igazából a manga mozgóképen, aminek örülök. A mangát kb. az 8. epzódja környékén hagytam félbe, (most majd nyilván folytathatom, mivel az anime nem elég hosszú) a sztori ha lehet még jobban beborul, néztem volna még. 8,5/10 (Objektív szempontokat is figyelembe véve, helyeként túl sok recap, néhol elég buta rajz, ect.)
Csöcsök + zombik =  :whoah:

:jee: A sorozat télleg nagyon király volt most kedvet is kaptam 1 rewatch-ra :D de az OVA hát kettős érzéseket váltott ki belőlem...


Dreamcleaver

Valamikor kéne már jönnie a második évadnak is, nem?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Megmurdel

Hát jah jöhetne már :D de egyenlőre a mangával is beérném de az sincs :frown:

Cloud

Nem találtam róla hírt, pedig igazán jöhetne. :(

LuckyDingo

Quote from: Junchi on 2012-06-01, 16:30:36
X

Három rész után dobva, elásva, elégetve úgy, hogy még az írmagja se maradjon meg. A Kai-Doh-Maru óta nem láttam ennyire dögunalmas valamit, mint most ez. De persze nem csak ez a gond, hohó, van ám itt minden, mi szem-szájnak NEMingere!

Először is: Suwabe Junichi miért beszél úgy, mint egy homokos? Másodszor: CLAMP. Jájj, egyszerűen nem bírom a designjukat. Harmadszor: Nem fogott meg SEMMI, de így ahogy mondom, semmi ebben az animében. A karakterek iszonyat egysíkúak; még a legkisebb szimpátiát sem ébreszti bennem egyik sem. A főhős a szokásos, tizenkettő-egytucat mogorva bishi, aki nem beszél senkihez, nem közeledik senki felé, elvan a kis problémáival, még a gyerekkori barátját is nagy ívben kerüli, ami mondjuk érthető, hisz ellenkező esetben oda lenne a kúlos imázsa, a fujoshik egy része elpártolna és máris kevesebb lenne a DVD/merch eladás és hát az milyen már. A karakterek arcáról érzelmeket leolvasni képtelenség - mindenkinek van egy konstans pofája, amit vágnak ítéletnapig, de csak és konkrétan azt az egy fix ábrázatot látjuk tőlük. Aztán van egy rakat sztereotip bishounen (a már felemlegetett "SRSBSNS-kúlcsávó", a gondoskodó onii-san, a genki bishi, a menő bishi, sőt még strici[!!] is van, akiről még meg is jegyzi az egyik karakter, hogy tényleg úgy néz ki xDDD) + a nagyjából hozzájuk passzoló nőstény-gárda, egy meglehetősen MEHH-alapszitu és 101% színtiszta DULLNESS!

Ahogy MyAnimeListen is írtam: Just NO!

Anno kezdő koromban még igen jó cuccnak tűnt, bár lehet, hogy akkor még nem néztem túl kritikus szemmel az animéket. (amúgy én sem szeretem túlzottan a Clamp designt) Lassú és a sorozat meg a film vége is elég kiábrándító. De attól még nézhető sztem. :D

frozenstein

Brave 10
Ez kifejezetten tetszett. A setting + karakterek + akció kombóból eredő rule of cool feledtette velem plothole-okat és egyéb baromságokat. Ha kikapcsolt aggyal akarsz nézni valamit, akkor ajánlott, bár a Sengoku Basarával nem ér fel.
10/10

Megmurdel

#9260
Quote from: frozenstein on 2012-06-02, 16:20:32
Brave 10
Ez kifejezetten tetszett. A setting + karakterek + akció kombóból eredő rule of cool feledtette velem plothole-okat és egyéb baromságokat. Ha kikapcsolt aggyal akarsz nézni valamit, akkor ajánlott, bár a Sengoku Basarával nem ér fel.
10/10
Sengoku Basarát MÉG nem láttam de ez nekem is teccett én 9/10 adtam neki mert egész jól megcsinálták sztem is de a manga megint jobb volt és elvileg annak van valami folytatása is amit már el szeretnék olvasni de nem találtam meg még sehol.

SaiyaGin

Quote from: Megmurdel on 2012-06-02, 18:56:17
Sengoku Basarát nem láttam

Remélem azt akartad írni, hogy:
még nem láttam.

Cobra

A Brave 10 egyetlen nagy baja volt, hogy csúnyán összecsapták a végét. Még kellett volna legalább 3-4 rész egy normálisabb befejezéshez. Vagy akár egy második évad, hogy teljesebb legyen a történet.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Megmurdel



Darkstar

#9265
Inuboku StraightShota

Jó volt ez, és én annyira a korábban említett hibákon sem akadtam fent. Különösen érdekes volt ahogy keveredett a fujoshi bait Miketsukami design és a többi (egyébként kellően visszafogott, de nagyon jól pozícionált, lásd a korábbi Karuta képet, vagy az állandó Chio-féle ZR, stb) fanservice. Mondjuk amikor a végén Miketsukami[spoiler] előjött a gyerek témával[/spoiler], majdnem kiestem a fotelből.
A mellékszereplők közül is volt pár, akiken lehetett borulni. Az meg külön jópont, hogy nem húzták feleslegesen a drámát.
Összességében egy élmény volt.  :Kiraly:


Ja, igen.
[spoiler][/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

frozenstein

Mirai Nikki
Izgalmas thriller, őrült karakterek, gore --> pure fuckin' awesomeness.
Egyedül a befejezés volt kicsit lapos, de nekem se jutott semmi értelmesebb lezárás eszembe, így elnéztem neki. Megnéztem a manga végét is, de [spoiler]az a forced happy end[/spoiler] se jött be. Mindenesetre az Umineko óta nem szórakoztam ilyen jól animén, úgyhogy eddig számomra az év animéje, várom az uncensored verziót.
10/10

Megmurdel

#9267
Quote from: frozenstein on 2012-06-04, 18:08:57
Mirai Nikki
Izgalmas thriller, őrült karakterek, gore --> pure fuckin' awesomeness.
Egyedül a befejezés volt kicsit lapos, de nekem se jutott semmi értelmesebb lezárás eszembe, így elnéztem neki. Megnéztem a manga végét is, de [spoiler]az a forced happy end[/spoiler] se jött be. Mindenesetre az Umineko óta nem szórakoztam ilyen jól animén, úgyhogy eddig számomra az év animéje, várom az uncensored verziót.
10/10

Egyet kell h értsek :D ami problémáim voltak vele azok amiket említettél te is de a többi az csakis királyság.

Another OVA hát h mekkora trollok ezek :D nem sokat ért de ha a sorozatot végig szenvedtem akkor ez is belefért 6/10

Zelda

Quote from: Megmurdel on 2012-06-04, 18:40:18
Quote from: frozenstein on 2012-06-04, 18:08:57
Mirai Nikki
Izgalmas thriller, őrült karakterek, gore --> pure fuckin' awesomeness.
Egyedül a befejezés volt kicsit lapos, de nekem se jutott semmi értelmesebb lezárás eszembe, így elnéztem neki. Megnéztem a manga végét is, de [spoiler]az a forced happy end[/spoiler] se jött be. Mindenesetre az Umineko óta nem szórakoztam ilyen jól animén, úgyhogy eddig számomra az év animéje, várom az uncensored verziót.
10/10

Egyet kell h értsek :D ami problémáim voltak vele azok amiket említettél te is de a többi az csakis királyság.

Another OVA hát h mekkora trollok ezek :D nem sokat ért de ha a sorozatot végig szenvedtem akkor ez is belefért 6/10

Hát ja, jó darab az biztos!
Hasonló: Zetman
Hát eddig 9 rész van kint belőle, de azt kell hogy mondjam, nagyot csalódtam benne... Ha a manga az égben, hát ez a föld alatt van. Nem tudom, hogy mit akartak elérni vele, mindenesetre 9 rész alatt coverolni 120 manga chaptert, miközben teljesen összekeverik a történet szálait, az idővonalakat is beleértve... Hát manga 10/10 eddig, az anime 9 rész után max 5/10. Tipikusan az az eset, hogy ha a mangát olvastad, ezt inkább meg se nézd -.-

Megmurdel

Quote from: Zelda on 2012-06-05, 01:21:44
Hasonló: Zetman
Hát eddig 9 rész van kint belőle, de azt kell hogy mondjam, nagyot csalódtam benne... Ha a manga az égben, hát ez a föld alatt van. Nem tudom, hogy mit akartak elérni vele, mindenesetre 9 rész alatt coverolni 120 manga chaptert, miközben teljesen összekeverik a történet szálait, az idővonalakat is beleértve... Hát manga 10/10 eddig, az anime 9 rész után max 5/10. Tipikusan az az eset, hogy ha a mangát olvastad, ezt inkább meg se nézd -.-
Nah akkor ez már hivatalos páran említették h a mangát mintsem az animét de akkor megfogadom a tanácsot és csak a mangát olvasom majd el. ::)